Závislosť na PC

Príspevok v téme: Závislosť na PC
stanley

Nie ja, ale môj brat. Nebolo to s ním vždy také, ale ako sme si kúpili net, tak to s ním ide dolu vodou. On má 17 rokov, no na prekvapenie mu škola ide (ale nie ako úplne predtým). No prišiel o všetky záľuby, kamaráti sa s ním rozprávajú len o PC (tí z našej dediny) a iných má asi len v škole a to len tak. Nemá ani frajerku, však ako by sa tam za PC posadila, však? Ak má kamarátov, tak to len tí, ktorí s ním hrajú tú stupídnu hru Counter-Strike a s ktorými si vypráva cez sluchátka a mikrofón. Máme spoločnú izbu a v noci nemá problém hrať tak, že na celý dom vykrikuje z celého hrdla do toho PC, kde sa znervózňuje, keď ho náhodou zabiijú, chudáčik. Sem tam aj niekde buchne na stôl, to je veľmi príjemné, keď napr. ja, alebo obaja s ocom vstávame do roboty (brigády). Ou, zabudol by som, on nikde nepracuje, tak celé dni sedí za PC, aby som bol konkrétny, je to od rána cca. 10 hod, hneď keď vstane a potom, keď prídem o 3-4 ma pustí na hodinku a potom pokračuje do 23, 24, 01hod, NO PROBLEM. Inak ja mám 19 a vidíte. A to ho ja už púšťam skôr, elbo keby nie, tak by sa zbláznil, už keď na ňom vidím, ako chytá absťáky takpovediac, behá tu okolo mňa, kuká mi na monitor, sem tam ma udrie slabo po pleci, alebo si sadne ku mne a kuká, čo píšem, vtedy to vo mne vrie a raz mu dám pesťou! No a pustím ho, lebo to na ňom vidím. Nemá problém utratiť peniaze na tú hru, kde si kupuje všeliaké vylepšenia a tak, možno to poznáte, no a hrá to aj súťažne, no super. Takže hráva 10-12hod KAŽDÝ DEŇ...Je to človek, čo má rozum a ja sa nechystám s ním robiť divy, ale čo by som možno mohol, alebo čo by mohol on?
Ďakujem za komentár...Stanley

Vychodňar

Tiež mam taky problem :/ ..pridem domov zo školy, ani sa neprezliečiem ani nenajem a hned idem k pc a dokažem tam presedieť aj 4 hodiny a pritom to neni ani taka velka zabava(zabijam čas). Hodiny a hodiny stravene pri pc ktore neskôr lutujem a aj tak s toho nič nemam. Mam 15 rokov a posledne 3-4 roky som presedel pri pc. Zhoršila sa mi vyslovnosť, dosť často som nevyspaty ( aj ked spim celkom dosť) Do hier som dal kopu peniazi a čo mam s toho ? nič , vôbec nič..Ja som si to uvedomil a chcem s tym prestať.

Lumik

zavislost od PC :)) to ako vypada ? ze pol dna za PC sak za pol dna nestihnem ani len postu docitat :), potom este treba pracovat ( zasa za pc ) no a vecer nieco zahrat najlepsie a za hodinku akurat rozohrejem mys :) na pracovnu teplotu

no ale k teme, ved ak len hraje multiplayer gamesy tak by malo stacit obmedzit pripojenie na net len na urcite hodiny.

egoista

No to bud rada že nehraje Wowko (world of warcraft) alebo niake ine stupidne hry... Musíš povedať aj rodičom ze to takto dalej nejde lebo to je rozmaznany fagan a to ze su v tom aj sutaze tak povec mu ze kam sa dostane potom ? keď skončí strednu... s diplomom za 1 miesto v Counter Striku ho nikam nezoberú skús sa s ním o tom porozpravať .. Nek myslí aj na buducnost :) držím palce

mattod.

aj ja som bol takí,mal som 12-13 teraz mam 15 a uvedomil som si to. zacali ma zaujimat baby (zatial ziadnu nemam :// ale vravi sa ,ze to pride vtedy ked to necakas) kamarati a podobne. pri pc sedavam ked nemam co robit a vecer si jedine zahram niaku hru . pozri kazda vec raz omrzi,aj ja som bol zavisli na csku a omrzelo ma to uz. Treba mu povedat jedno a to : Takto si babu nenajdes ked budes pri csku sediet . Budes obezny ,nevladny nikto ta nebude chciet. na mna to zabralo . a pri najhorsom mu zahesluj pocitac a zober ho von .

znrak@azet.s

ako dostať syna na liečenie zo závislosti od Pc. Vynecháva školu, má 17 a už nevládzem. Je agresívny a presedí denne až 12 hodín, odmieta už aj stravu.....
Mám vybavený aj dátum hospitalizácie ale neviem, ako ho mám donútiť ísť so mnou a ho v nemocnici nechať

Lulu2011

vela ludi ma v tejto dobe taky problem, aj tie nicky co tu radia na zdravi a su tu prilepene nonstop :)))

ano skodi to, aj ja som zavisla, nie som nonstop, lebo mam aj povinnosti, ale na moj vkus privela a tiez sa mi zda, ze nejake to kilo je navyse odkedy tu sedim, tiez chcem po novom roku sa prepolovat a obmedzit vytukavanie

Maros75

Tak v prvom rade by to malo zaujimat tvojich rodicov preco travis viac casu na pc ako s kamaratmi a rodine. Je to dost zavazny signal,ze sa nieco deje a mali by ti to vazne zatrhnut.
To totiz nema daleko od gamblerstva a casom to moze prejst az do stavu diadnozy .
Ak sa toho nevies zbavit a nechce ti pomoct tvoje okolie.......vyhladaj psychologa

Shrek250

Mno ja som raz raz takto asi 5 rokov dozadu dostal k hre Neverwinter nights a zabil som tym cele letne prazdniny a to denne od 9 do hadam 3 v noci a dnes by ma k takej zbytocnej cinnosti ako je nejaka online-ovka nikto nedostal:D

Ale ako poznam take pripady co si napr WOWkom znicili zivot taze by som to zas nebral na lahku vahu.