Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

9lula9

chcela by som sa spytat...po dlhom case som zacala znova brusakovat...no po dvoch dnoch prisla na mna taka bolet brucha ze ma napinalo na zvracanie a nechutilo mi nic jest...skor som nemohla nic jest...moze to byt pruh alebo len silna svalovka??dakujem :]

169/69

Ja som mala pruh keď som mala asi 8 rokov.Mala som ho na ľavej strane.Vôbec to nebolelo a zistila som to tak,že som si našla hrču ako keď sa udriete na hlave.Asi tak veľkosti menšieho vajíčka,dala sa pekne zatlačiť do vnútra ale o chvíľu bola zase vonku.Ale to je lepšia forma.Existuje aj vnútorný pruh a ten je nebezpečnejší,lebo ho nevidno.Aspoň tak to viem od lekárov.
Inak na vejku nezáleží,môj 2 ročný synček mal tiež pruh,ktorý mu objavili pri inej operácii.Na štvrtý deň po operácii sme išli domov.
Operovať to treba v každom prípade.

katusky1

Môj manžel je 4 mesiace po operácii pruhu, a teraz sa uňho začali znova prejavovať tie isté príznaky, ako pred operáciou. Môže sa pruh vynoviť na tom istom mieste?

Mukel

raz v sprche som si z nicoho nic nahmatal nejaku hmotu v lavom vajci a myslel som si ze je to pruch takmer som si bol isty nebolelo to ani to neboli, siel som za doktorom ktory mi to ohmatal a povedal ze to je iba zila a mam to nechat tak ale na pravej strane nic nemam neviem co mam robit je to tam asi dva mesiace. asi skusim neskor vyhladat ineho doktora.

majca312

chcela by som sa spytat,ze ako je mozne ked sportujem,vladzem behat na dost dlhe trate,ale v poslednom tyzdni som trosku viac cvicila na brucho..a teraz pri behu ked prejdem par desiatok metrov ma picha v boku strasne...dakujem pekne za odpoved...

zuzanka2

=)dobry.je možne žeby som mala pruh dva krat na tom istom mieste?mala som v mynulosti pruh 2krat v slabinach jeden na pravo druhy na lavo.a našla som si hrčku v slabinach na paravo a bojim sa či to nieje pruh.Poradte mi prosim ..mam 15