Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

lenusik

mam 15 a v maji ma operovali...zistila som som to po pol roku...mala som take hrcu pri slabine....a musi to ist von!!!

Marianka

moj brat mal pruh asi pred 2 rokmi. jemu sa prejavil tak, ze mal na strane, kde bol pruh taky maly hrbol. ale to, ci je hrbol maly alebo velky zavisi od pruhu. PRUH je vlastne roztrhnuta blanka pod kozou. A to, ze ti vznikne taky hrbol zapricinuje to, ze sa von tlacia creva a to vlastne sposobuje ten hrbol. Tak to povedala aspon lekarka mojmu bratovi. No a ked sa ten hrbol stlaci, tak to boli a lekari to vraj odporucaju zoperovat.

lady

Ahoj tara, pruh nevznika len v detstve, poznam pripady aj u dospeleho cloveka. Bolesti nie su ziadne, len pri zakasliavani sa moze dane miesto vydurit. Citala som, ze sa s tym da normalne zit, ze operacia nie je nevyhnutna. A vraj ceski lekari ho dokazu odstranit aj laserom. Dufam, ze som ti aspon v niecom pomohla...

janka

vie mi niekto poradiť, čo to môže byť, ked sa príliš ohnem, že sa mi skrčí brucho, alebo si len prstom prejdem po pokožke tesne nad pupočnou dierkou, tak ma na tom mieste vnútri zaštípe až taký rezavý pocit to je? včera som to zistila, ked som si náhodne prešla rukou po bruchu nad pupkom.