Krcove zily, ako sa ich zbavit?

Príspevok v téme: Krcove zily, ako sa ich zbavit?
lady

Krcove zily som si po prvykrat vsimla vo veku 21 rokov, a to pod kolenami. V mojej rodine ich nikto nikdy nemal, nechapem, preco sa to prohodilo mne. Mam idealnu vahu, zdravo sa stravujem a mierne sportujem. Je mozne, ze to sposobila hormonalna antikoncepcia, kt. som uzivala 3 roky? Za posledny rok sa stav zil zhorsil, takze uvazujem nad ich odstranenim. Vie mi niekto z osobnej skusenosti poradit,ako to riesit, a ci sa varixy nevratia po urcitom case? Za rady vopred dakujem.

mariapot46

ja ak maste na kŕčové žily a opuchnuté nohy tak používam z lekárne priessnitz gél na žily a cievy, po ňom mi odpúchajú nohy a kŕčové žily sú menej viditeľné :)

Mandragora11

Recept na túto masť používa moja mama, ešte som ju nepripravovala, ale používam ju na modriny a funguje! :)

Kristynk_a

Ahojte, mám problémy s častými modrinami a kŕčovými žilami, hľadala som nejaký prírodný liek a na kralovstvizen.cz som našla typ na měsíčkovú masť aj s receptom ako si ju doma urobiť. Skúšali ste to niekto alebo máte s tým skúsenosti?

ewienne

ahojte, vie mi niekto poradiť kde si dať odstrániť krčovú žilu klasicky- t.j. chirurgickou operáciou?Najlepšie Martin, Žilina. Rada si nechám poradiť na základe skúseností
dakujem

Cuki

Ja som bola na operácii v nov. 2012 na pravej nohe a tento rok vo feb. na ľavej. Na pravej nohe som mala minulý rok zápal tak som sa už musela rozhodnúť ísť na tu operáciu. Tá noha ma bolela po operácii oveľa viac a dlhšie. Bol to veľký rozdiel. Na ľavej nohe boli tie žily menšie, po operácii slabá bolesť.
Netreba čakať, kým sú tie žily moc veľké a boľavé. Žily už nemám, len malé jazvy, ale trápili ma malé žilky okolo jaziev. Ale našla som výborný gél SOFIA s extraktom s pijavíc, ktorý naozaj výborne chladí a malé žilky miznú všade.
Prvý krát sa teším na leto, že sa nebudem hanbiť, alebo potiť v dlhých nohaviciach.
Gél som zohnala tu www.navratkuzdraviu.sk

59

Som druhý týždeň po operácii krčových žíl,ľavú nohu mám samú modrinu neskutočné bolesti a opuchy,dúfam že sa mi krčové žily nevrátia!Už nikdy by som sa nedala operovať!!!Používam Detralex a Lioton gel 1000.Gel mi pomahá.

kocena21

Mám nábeh na kŕčové žily....už sa mi aj nejaká vytvorila. Neviem, akú antikoncepciu mám zvoliť. Hormonálna tomu asi veľmi neprospieva. Poraďte