maniodepka

Príspevok v téme: maniodepka
bubo

zdravim vas,
neviete poradit daco, co mi nevedel poradit asi ziadny drbnuty psychiater, asi si mysleli ze chcem aby mi predpisali antidepresiva a dostal sa zas do manie alebo co... proste ja furt som v depke, uz niekolko rokov, 2x som bol v manii a 2x na psychiatrii (samozrejme nie dni, ani tyzdne, skor mesiac a dva mesiace). teraz berem depakine, v pohode, nestazujem sa na ziadne vedlajsie ucinky, som vcelku culy, take ujebane lieky ako je zyprexa, seroquel to je dobre svinstvo, ale aspon to zastavi cloveka ked vyzera ako dobre naficany na pervitine. no ale k veci, som dost lenivy, mam dost velku nechut daco robit (skor som doma), opak v manii bol paradny, furt vonku a zabavka, no mna teraz (a ako som spominal par rokov) nic nebavi, neviem sa zabavit, proste prezivam a moc sa mi to nelubi, a to som vcelku mlady susen co ma zivot este pred sebou... aj ta koncentracia a vnimanie je blbe, v manii som dokazal take divy ze by mi to malokto uveril... tak nevim no ak dakdo napise svoj nazor tak budem velmi rad :)
majte sa fajne, a diky

bubo

este ma daco napadlo po mojej poslednej cigaretke pred spankom... asi je casto nazor mojich 'braskov' taky, ze pri takejto depke su dobre cigarety lebo to 'pomaha v depresii' ale mozno je opak pravdou, ze to znizi tlak, mozno dake toxiny zvysi, a tym padom je to take ake to je... ale ja sa ich neplanujem zbavit :) zatial. inak v mojej manii som dokonca ako keby podvedome sa snazil a rozmyslal nad tymito vecami, ze prestanem fajcit, zdravo sa stravovat, a tiez ze zmena prostriedia - kedze su moji rozvedeny mohol som, a aj som, to praktizovat - a z ignoracie a 'mat v p.ci' svojho okolia som zacal viac pocuvat a hlavne tie nepekne veci, ze si cely den za pc, nic nerobis, ja ta tu obskakujem - a svedomie zacalo pracovat... to je zatial vsetko z mojho monologu, dobru noc! :)

bubo

no uz som docital, je to zaujimave, ale ine riesenie ako G3 som nevidel, no a na slovenskom internete o tom nieje nic, v cechach akorat tak distributor www.nuskin.cz ... jedine co som skusal bol ginkoprim, som kupil tusim balenie za cca 800sk, myslim ze vyhodene peniaze... a co sa tyka babenky, tak napr. v mojom pripade to boli babenky z internetu a tych par vztahov nevydrzalo viac ako par tyzdnov po osobnom kontakte (proste zistili co som zac :)) a tiez dialka,ubytovanie,darceky=kopec penazi, aspon ze som bol schopny si ich ako tak zarobit z domu, aj ked nie zrovna legalnou cestou :) .. ale na ten LifePak sa popytam dakedy v lekarni, ktovie mozno to bude fajn, a ak hej tak dam ludom ako som ja isto vediet

bubo

jo a co sa tyka psychiatrie, tiez som nikomu neublizil a nechcel som tam ist, ale mozu ta aj tak zobrat nedobrovolne, videl som aj pripad znameho co odisiel a o tyzden-dva sa vratil, proste ho tam doviedli ale nic im nedal, ani obciansky, ani nic nepodpisal - zas si ho tam nechali... tak nevim potom... ale je pravda ze kebyze ma nezastavia tak by to bolo stale horsie a mohol by mi uplne prdnut mozog, mal som to po tyzdni-dvoch (dlhsie som v tom nebol) take ze mi velmi unikala realita, no a druhy krat to uz boli take veci ze som dokazal vycucavat a davat energiu ludom, zvieratam a tak, proste to bola sila, napr jedneho dedka na psy co nic nevnimal som tak ozivil, jak som dal od neho ruku prec kopol ma prud ako je to statickej elektrine (dedko sa na mna kukol a povedal daco v tom zmysle ze mi da peniaze a nevim co, som ho odbil), ale nebolo to nic vymyslene... este predtym som bol s jednym kocurom a trosku som z neho vytiahol, len privieral oci a ked som odisiel a vratil sa, sedel na tej stolicke kde som bol ja, takze vesele heh... inak aj moj kamarat ma braska co bral kedysi drogy (no v podstate aj ja, ale len travu) a tiez je asi doma stale bez zivota, je to strasne, ale ze s tym nevedia daco urobit - ved takych ludi je isto vela a neviem preco sa o tom nehovori

bubo

diky isto si to precitam... no popravde neni to take zle ako som pisal, hlavne pri liekoch ktore som bral ma brzdili, ale teraz som siel trosku po robote fyzickej vonku a slniecko naozaj spravi svoje, su z toho dake hormony stastia takze tak, ale stale pocitujem nedostatok energie, urcitu pomalost a lenivost ... precitam a snad napisem sem aj nazor na to co som sa tam docital

123456

ax jaj... toto zazivam doma... nejake 2-3 roky... s bratom... teraz neberie nic... no uz mal dve manicke fazy a dve depky... aspon tie vyraznejsie sa prejavujuce, lebo je mozne, ze to mal aj predtym, ako mu to diagnostikovali... bral tie iste lieky... depakine, zyprexa, remeron a ece cosi ale nepamatam nazov... ax jaj je to tazke... nebol na psychiatrii ani raz... sam ist nechcel a nasilu sme ho tam nemohli dostat kedze je potrebny jeho suhlas... neohrozil ani sam seba ani okolie tak ho tam nasilu vziat nemohli. aj ked si myslim, ze by pomohlo... ma len 22... predtym bol cielavedomy secko stihal mal kopec snov a cielov ale po tejto druhej depke nema o nic zaujem... ledva ide na urad prace papiere podpisat... pozitivum je, ze uz rozprava... ze sa hra na compe, otec mu kupil bicykel nex sa troxa hybe... ale nechodi rad vonku... no tazke to je... sme si nevedeli rady... sme radi, ze uz komunikuje aj ked vieme, ze ece nie je trapeniu koniec...