vyvin chrbtice

jmh

Otázka na RNG syn ma 21 rokov kedze mal bolesti v krizoch bol na RTG kde zistili ze ma spina bifida /raztep chrbtice/
co poradis , vopred dakujeme za odpoved

RNG

Ja si nemyslim osobne, ze to je normalne, ale aj moj syn od utleho veku tak praska, uz ma vyse 30 a stale okrem praskania nema ziadne ine problemy. Takze naozaj neviem.Moze to byt len tvar klbovych ploch.

Na vytvaranie klboveho maziva su dobre mnohe mukosacharidy(zelatina, glukosamin, chondroitin, vsetky hydrolyzovane=dobre uvarene gliky, slachy a chrupavky, a hlavne zlozky: MSM=metyl sulfonyl metan, CMO=cetyl myristoleat,hyaluronicka kyselina a tzv nezmydelnitelne tuky(?)(unsaponifiables), ktore sa nachadzaju hlavne v avokade)

sidi/003

pytam sa preto lebo mam krivy chrbat a chcem vediet ci mi este pomoze cvicenie.lebo sdoktor mi povedal ze chrbtica sa vyvija do 16-18.no neviem nejako sa mi to nepozdava

poliewoocka

Prosim Vas,RNG,je normalne,ked mi pri cviceni,teda,ked naklonim hlavu dolava a doprava akoby "praska" krk?Neposkodim si tym platnicky,nevyschne mi mazivo?Od coho to moze byt?

RNG

Scvrkavanie je vysledok nedokonalej regeneracie. Spravnou dietou by sa to nemalo stavat.
Starsi ludia maju oslabene travenie a absorbciu, potrebuju doplnky na zlepsenie, aby sa "nescvrkavali".
Doplnit sa daju kyseliny a enzymy na navrat normalneho travenia, alebo v najhorsiom aj jednotlive latky, ktorych ma telo nedostatok.

poliewoocka

Priblizne do 21. roku zivota.Dovtedy clovek rastie.Potom sa uz len postupne opotrebuvavaju platnicky a stavce a clovek s poomalicky "scvrkava".