Prechod

Príspevok v téme: Prechod
boňa

Mám 50 rokov. Prvýkrát mi vynechala menštruacia asi v 48 roku. Dostala som injekciu,vsetko islo po starom, druhý krát som znova pre výpadok menštruacie dostala injekciu. Znova bolo vsetko v poriadku, až doteraz. Chcela by som dobru radu od skusených žien,či uz nechat vsetkemu volný priebeh, alebo ist znova ku gynekologičke. Aký to má význam,vyvolávat menštruciu,myslím tým možno nejake psychicke problemy....
Tehotná dufam, že nie som!!!!!!
Dakujem za vsetky rady a šťastný nový rok.
Boňa

masti

Ahoj Bona,
dufam, ze Ti mozem tykat. Neviem, ci moja rada alebo prispevok Ti budu nejako uzitocne.Chcem napisat len to co viem, Pre kazdu zenu je to velky stres a zmena, a taksito aj pre organizmus je to zmena co sa tyka hormonov, podla mna je velmi dolezite aby si chodila na tieto injekcie, koli tomu ze estrogeny ktore Ti uz zacinaju chybat sa doplnaju v tychto injekciach, a aj osteoporoza, predcasne starnutie zien a pod.sa spomali tymto sposobom. Na druhej strane sa hovori sa, ze cim dlhsie vyzdris bez tejto injecie je to pre Teba lepsie, koli tomu ze predsa su to synteticke latky a nie priprodzene hormony.Takze ak sa Ti injekcia podava kazde tri mesiace, co sa tusim aj tak podava, tak by Ta potom gynekolog(cka) mali pochvalit ak si pre nu prides po 4. Existuju aj ine formy napr, naplaste a pod. Este nemam osobnu skusenost s takymito problemami, no stretla som sa s mnohymi zenami v prechode, ktore mali rozne problemy a niektore mali v menopauze zase prilis silne krvacanie. Neviem najlepsie by to bolo prekonzultovat s gynekologom a nech on navrhne tu spravnu volbu, popripade vyhladaj viacerych a diskutuj, vyhladavaj clanky. Aj ja ti prajem vsetko len to naj v novom roku a nech je vsetko take ako si to predstavujes ty.