Rakovina - fakt sa to uz neda zastavit?

Príspevok v téme: Rakovina - fakt sa to uz neda zastavit?
angel_diablo

28.november2006 ako stale mal som futbalovy zapas ked tu zrazu som odpadol z nicoho nic v case mojej najlepsej kondicie ..prebral som sa az o tri dni v nemocnici na samych hadickach a tych somarinach:( tri dni co som stravil v kome uz boli pre moju rodinu dost silnym zaszitkom ale ked potom prisla diagnoza - zhubny nador na mozgu- najviac 3mesiace zivota myslel som ze ma porazi....lekari ani len neskusali nador odstranit lebo bola viac nez 90ˇ% sanca zeby som uplne ochrnul a tak nasledovali mesaice a mesaice v nemocniach na vselijakych terapiach (rádioterapia, chemoterapia, hormonálna liečba) nejako sa moj zivot rozbehol a dnes uz zijem 9mesiac s tou svinou v hlave....ale posledne tyzdne sa moj stav dost zhorsil niekdy pcoas dna si ani nedokazem ovladat ruky , nohy jednoducho si ich vobec necitim, neviem ovladat svoje spravanie ale vraj sa to uz neda zastavit je to pravda?? uz mi fakt nic nepomzoe len smrT?

a.oll

a navyse je to systemove ochorenie,nie nador.ovplvnit mozes rakovinu creva,pluc,pecene-do istej miery a niekedy.prepac,myslim,ze si uplne mimo,vtedy je lepsie sa nevyjadrovat.

levanderka

asi najdolezitejsia je prevencia.my mame rakovinu v rodine , 10 umrti a bojim sa ak sa mam priznat.kolkokrat sa clovek z toho dostal a zrazu s tyzdna na tyzden bum.sa vravi, ze na slovensku, je celkom fajn onkologia, ale co vidim.bez uplatku je to na....my mame 5 umrti na 10 rokov v rodine na rakovinu, ale az jednemu sa dozicila celkom dobra starostlivost a to nebol ani mlady.vyliecil sa a tyzden nato zomrel a nevieme kde sa stala chyba.ani lekari to nevedia,neurobili pitvu,hoc zomrel v nemocnici.a teraz prevencia je tazka.jest vsetko bio?da sa to? zeleninu si dopestujeme,dobr by bolo i sliepky chovat pot otm, co bola teraz kauza, ze vo vajickach nasli latku,ktora sposobuje rakovinu.ale okolo nas je tolko chemikalii, ze je tazko sa branit.ja jem kazdy den psyllium,hybem sa,jem domacu zeleninu,ovocie a maso iba z toho, co zabila rodina. viem ta choroba bola aj pred tym, ale nie tak vela ako teraz a mozu si zato iba ludia a novodoby priemysel.

a.oll

precitaj si pls najprv moj prvy prispevok,aby sme sa netocili dookola okolo toho isteho.od dietata sa stravujem na slovensko extremne zdravo,moja mamka bola posadnuta zdravou stravou,dodnes ked zjem nejake mastne jedlo-nestravim ho a je mi spatne aj dva dni.su tu prispevky aj priamo od lekara,tak si ich pozri,rakovina lymfatickych uzlin nie je bohuzial zivotospravou ovplyvnitelna.

- mira

I ty si pochopil, že chemia je svinstvo, ktoré ťa zničí.
U teba bola chyba, že si sa nestravoval zdravo, a preto ťa postihlo to, čo ťa postihlo.
Lekári neskúmajú príčiny chorôb. Mne nejde o to, aby lekári ľudí ľutovali, ale aby odstraňovali príčiny chorôb, a nie následky.
Keď už nechajú človeka zájsť tak ďaleko, že má nádor, je oveľa ťažšie stav napraviť ako v začiatkoch.
Predrakovinové stavy sa ľahko "liečia" chemickými prostriedkami, ktoré potláčajú všetky varovné signály, ktoré telo vysiela.
Takto človek časom dospeje až k chemoterapii.

Jemné prostriedky účinkujú veľmi pomaly a je potrebné v pokročilom stave choroby stravu doržiavať veľmi prísne. Zdravie získané vlastnou snahou je pevnejšie ako to umelé chemické.

a.oll

mira,tak ti to poviem na rovinu-keby do mna niekto dostane naturalnu ryzu den po chemo,tak ho cely pre.....,a nemas chut,mas odpor voci mnohym vonam,voci konzistencii jedla..tazko sa to vysvetluje,treba to prezit(alebo radsej nie) rakovina sa NEDA vyliecit prirodne!zdrava strava je na mieste v prevencii urcitych typov alebo po vylieceni.ked mas telo zamorene chemiou,je jedno,co tam prihodis,hlavne je snazit sa udrzat si vahu a prilis nezoslabnut.takze zelenina casto zaberie vela miesta a nedoda dost kalorii.ja som schudol dokopy 25kg!a to som sportovec a nadvahu som nemal.pribral som 5 nazad,ale len nutridrinkami a smotanou atd.

a.oll

tiez si myslim,ze sme prehnane kriticky na lekarov,treba si uvedomit,ze pracuju len s tym,co maju k dispozicii,samozrejme,ze ajmedzi lekarmi su chrapuni,ale konkretne ja som sa stretol s velmi profesionalnym pristupom a vdaka ich pomoci som tu 3a pol roka po tom,co mi hodgkina diagnostikovali.ludia cakaju,ze lekari budu"citlivejsi a vnimavejsi"..je o v prvom rade veda a ak by mal kazdeho svojho pacienta lekar prezivat,nemocnice by uz boli prazdne,plnili by sa len psychiarie.

- mira

To ale nie je argument proti zdravej strave. Keď už jem, tak zdravé. I zelenina sa dá uvariť najemno, aby nedráždila mechanicky, i obilnina sa dá domäkka uvariť a prepasírovať. Pasírovaná ryža natural už zachánila životy.
Problém je skôr s tým, že pacienti sa nechajú nahovoriť od lekárov na drastické zákroky a odhovoriť od prirodzených spôsobov liečenia. Potom už býva často neskoro, keď lekári zničia aj to, čo je zdravé.

a.oll

nie je,vies sice zelenina je zdrava a fajn,ale ked ti znicia sliznicu v crevach,tak ci tak travis na zachode vacsinu dna a posledne,co zvladnes je viac vlakniny na podporu peristaltiky:) to iste je so zaludkom,resp.rozne mykozy a afty v ustach ti mnohokrat zabrania prezuvat..a dalsi faktor je nechut,casto je jedina vec,ktoru zvladnes a nevyvratis zmrzlina.som onko pacient,boguzial viem,o com hovorim

- mira

Je zaujímavé, že lekári nechápu súvislosť medzi tým, čo si do tela vkladáme a tým, čo tam po čase nájdu drahé prístroje.
Je na hlavu postavené argumentovť proti zdravej strave tým, že pacienti majú zničený tráviaci systém po drastických zásahoch lekárov...

a.oll

omg!ivka ja som za svoju trojrocnu"karieru"no onko stretol vela ludi,mnohi sa vyliecili,niektori nie a boli aj taki,ktori na chemo nenastpili a dali sa na rozne ine alternativy...moja smutna statistika je,ze po zlyhani tej alternativnej cesty sa dali na chemo-ale uz iba paliativnu,lebo bolo neskoro,stratili cas kvoli vlastnej naivite.ak si niekto v tejto teme zela,aby existovala lahsia a prirodnejsia cesta,tak som to ja,ale realita je aka je a cim skor si vsetci prestaneme klamat,tym lepsie.fakt,ze som smrtelne chory sme sa od zaciatku snazili si s manzelkou uvedomit a nepotlacat to niekde do uzadia.je to neuveritelne,ale naucis sa zit aj so zubatou v patach,naopak,v mnohom ta to obohati.onn-tlmenie bolesti marihuanou by som doporucil uz v neliecitelnych stadiach,je to to iste ako si pytat morfinove analgetika na menstruacne bolesti.kym mam sancu sa vyzdravit,nebudem do seba pchat viac svinstva ako musim.a pre mna to svinstvo je.