Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Laserová operácia očí

gsm

Kazda operacia nesie nejake riziko, kto si mysli, ze nie, nema vyznam sa s nim bavit. A poskodeni na Slovensku nie su, len v CR, vsak ...
Precitaj si ako sa chvali Bratislava, ze dokaze odstranit "az" 12 dioptrii, oproti ceskej dvacke smiesne, ci nie ?

fero123456

no áno, ale ty údajne podpisuješ papier v ktorom dávaš súhlas, že ak sa Ti niečo stane, tak s tým nič nebudeš môcť urobiť...
takže ich chápem prečo to robia - peniaze a takmer žiadna zodpovednoť.....do toho by som už asi nešiel.....

bardotova

ano, lexum nema problem s nicim. operuju aj ked je jedno oko tupozrake, co sa u nas na slovensku nerobi. zoperuju aj vysoku dalekozrakost - vymenou vnutroocnej sosovky. problemom moze byt cena. ta sa pohybuje v zavislosti od kvality vymenenej sosovky od cca 35 tisic Kc vyssie.
a potom si pozrite este ceske stranky o pacientoch poskodenych laserovymi operaciami...
kvoli peniazom netreba zabudat na rizika.

gsm

k tym limitom co tu citam, v SK je problem so vsetkym, Lexum Praha nema problem aj s 20 dioptriami, mrknite si lexum.cz

bardotova

vynimka moze byt asi taka, ze ta nebudu operovat v 35 ale v 32 rokoch :-( a okrem toho, ako som pisala, operuje sa inou metodou, pri kratkozrakosti uz -7 D nie je vobec problemom vykorigovat, pri dalekozrakosti je problem aj +4 D. zabudni na to, nos sosovky, ked budes mat raz tolko rokov, budu mozno ine metody...

fero123456

áno som ďalekozraký +7, srry za chybu...
a čo rozumieš pod pojmom naozaj tenké?
lebo najväčší problém mám s tou hrúbkou....
ak už do toho investujem, tak nech to vyzerá....škoda, že musím čakať do 35, no sú možno aj výnimky nie?

bardotova

a k okuliarom, dnes su okuliarove sosovky s vysokym indexom lomu, 1.7, alebo aj 1.8, tie su uz naozaj velmi esteticke, aj pri vyssich dioptriach su tenke.

bardotova

fero, ty ale pises, ze si dalekozraky a to je rozdiel. aj ked neviem ci si sa nepomylil, mas +7 ci -7 dioptrii? lebo ak +, si naozaj dalekozraky a dalekozrakost sa zlozitejsie operuje, preto sa ti tolko asi neodvazia lekari operovat. a mas pravdu, dalekozrakost sa operuje az okolo 35. roku.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Laserová operácia očí - Fórum - ZDRAVIE.sk