Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Posunutie menstruacie + antikoncepcia

Príspevok v téme: Posunutie menstruacie + antikoncepcia
katarina

Ahojte. Zacinam prvy krat uzivat antikoncepciu (konkretne Regulon).Ako mi uz bolo povedane prvu tabletku uzijem v 1 den menstruacie, uzivam 21 dni a potom 7 dni pauza bez tabletiek a potom opat 21 tabletiek atd. Menstruacia mi zacne cca 5.8. Nakolko 26.8. idem na dovolenku a prave koncom dovolenky by som mala dostat dalsiu menstruaciu, dala som si predpisat i tabletky na oddialenie menstruacie (Norethisteron). Preto sa chcem spytat ak si oddialim menstruaciu, cize pocas tych 7 dni co nebudem uzivat antikoncepciu predpokladam ze menstruaciu nedostanem, ci mam uzivat normalne dalej antikoncepciu ako obvykle a menstruacia sa dostavi pocas uzivania. Moze to byt tak? Pripadne ako to ovplyvni datum dalsej menstruacie? Dufam ze som to napisala zrozumitelne a nepoplietla to:) Za odpoved vopred dakujem.

aluska

kvetusha strasne to komplikujes...porad sa s lekarom...ale mala by si vediet ze posuvanie menzesu sa ma robit vynimocne max 2krat do roka),a ked toto povies lekarovi tak ta asi vykopne von lebo zahravat sa s hormonmi neni sranda...nikto ti nehovori ze mas tych 14 vyhodit, nechaj si ich do zasoby, keby stratis nejaku tabletku alebo vracias alebo podobne neocakavane udalosti

Kvetusha

To mi potom z toho jedného balenia ostane 14 tabliet? nieje to škoda? to mám len tak vyhodiť?
A keď potrebujem teraz posunúť menštruáciu, tak som zjedla 21 tabliet, teraz bez prestávky užijem 7, potom dám 7 dní voľno a keby som dobrala to balenie (teda 14) a začala hneď bez prestávky nové balenie... môžem to tak spraviť?
Ja totižto potrebujem aj teraz posunúť menštruáciu, ale nechcem ju mať ani celé vianočné sviatky :-(
V týchto veciach mám naozaj riadny chaos...

aluska

kvetusha musis to urobit tak, ze si das 21, neurobis pauzu, das si 7 z noveho balenia, potom urobis pauzu..a potom zas cele balanie 21...ziadne doberanie blistru sa nema robit!

Kvetusha

Keď si chcem oddialiť menštruáciu o 7 dní, ale potom ju už chcem normálne mať... tak to môžem urobiť takto? Zjem 21 tabliet, potom hneď 7 tabliet z druhého balenia a až potom 7dňová prestávka, po ktorej dojem (21-7) 14 tabliet? Môžem to tak spraviť?

Aduliena

Ahojte, písala som sem nižšie, že by som si rada spravila pauzu s menzesom a beriem teda bez prestávky HAK. Od 9.7. ich beriem v kuse a teraz už asi 4 dni mám špinenie. Je to z toho? Ak je to z toho, že tbl. beriem v kuse, viete mi poradiť, či to prestane a kedy? Alebo mám ísť radšej na gyndu? Však takto to ani nemá význam aby som ich brala v kuse, keď špiním, neužijem si riadne ani leto a kúpaliská a ja som to chcela takto práve kvôli tomu. Dík za rady.

kuku789

ahojte,
mam druhy den menzesu a na 5. den zacinam prvykrat brat antikoncepciu (VREYA) kvoli padaniu vlasov. takto o mesiac ale idem na jednu akciu, kde nechcem mat menzes. mozem si uz po prvom mesiaci uzivania spravit 7 dnovu pauzu? ze by som rovno uzila obe balenia ak mi ta antika nebude skodit. dakujem za odpovede

Ema132

boze baby, niekedy sa pozastavujem nad tymi otazkami, kolko mate rokov? takto oddialit si mozes menstruaciu pri kazdej antikoncepcii;) len je otazne aky to bude mat vplyv na tvoj organizmus bo predsalen hormony su hormony..:)

klarka12

a baby prosim vas neviete niekto, ci by som to tak mohla spravit aj pri MINERVE? uziva ju niektora s tym, ze si takto "vynechala" jednu alebo aj viac menstruacii??? prosim napiste. dakujem

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Posunutie menstruacie + antikoncepcia - Fórum - ZDRAVIE.sk