pôrodnice a prístup sestričiek strach a hrôza

leila25

LEILA26:
Taketo "povzbudenie" dokaze napisat iba taka neiteligentna bytost ako si ty...zamysli sa trosku nad sebou. Cudujem sa, ze ta nevyhodili. Ak si si myslela, ze ma tym zastrasis, zbytocne minas energy, ale je mi luto takych ludi ako si ty...komplexy, komplexy...

vodica

leila26,pises to naposmech,nestava sa to sice casto,ale aj take tragedie ako pises sa stali,takze to je vysmievanie sa rodinam s takymto osudom.lekar nie je stroj,tiez moze "utat vedla".personal detto.

leila26

leila, to by si ho teda mala mat. Taky porod nic moc, mnohokrat pri nom zahynulo dieta alebo aj matka, pripadne to porodnik tak dokefal, ze dieta ostalo mentalne postihnute v dosledku nedostatku kyslika. Len nezodpovedny clovek moze mat deti.

mata

Zlata, nie nechceme nikoho upalovat. Ale na druhej strane, buduce matky maju vymyvane mozgi, ake je to uzasne mat dieta, a v prvych dnoch po porode prichadza tvrda realita. A trochu ludskeho pristupu by este nikoho nezabilo. Byt matkou je uzasne, len tie prve skusenosti so systemom nam nahanaju strach a paniku.

natun

Ahoj,vidím ,že pôrodnice sú skoro všade rovnaké.Ja budem rodiť tretí krát a v DS,ale aj tu je to niečo hrozné na novorodeneckom.Detské sestry by mohli pristupovať trocha lepšie k matkám,nakoľko nie sme debilky a svoje dieťa si viem j ja umyť,nakrmiť a obliecť

eurinka

Rodila som raz, v CA pred 3-mi rokmi, bolo to v pohode, sestricky dobre, bola som po cisarskom slaba ale maly dobre pil, az mi spraskali bradavky, pre tie som si poplakala. Najmilsie sestricky boli na intenzivnej starostlivosti.

leila25

No, ja mam termin koncom novembra a pravdu povediac mi nahanate strach. Budem rodit v MT, tak ak mate nejaku skusenost, budem rada, ak date vediet :o)

zlata

ked by som mala teraz pred porodom a citam tieto prispevky tak asi porodim doma.to nema nikto pozitivnu skusenost?alebo mam napad.nazente nas vsetky sestry na hranicu a upalte.ved sme nanic!

mata

ja som rodila v KE na Rastislavke pred 4 rokmi, sekciou. zenske sestry este usli, ale detske, to bolo des a hroza. okrem ineho som parkrat odpadla, ked ma pokusali "vydurit z postele, ze uz mam chodit". takze po niekolkych dnoch mi davali transfuziu. ked som mala ihlu v ruke, tak prisla sestricka s dcerou, nech ju nakojim. to uz bolo aj na zenske sestry privela. okrem ineho, boli presvedcene, ze urcite zvladnem postarat sa o svoju dceru, to ze som nemohla ani vstat z postele, bez toho ze by to so mnou seklo, ich vobec nezaujimalo. a niekolko krat za den sa chodievali pytat, ci uz mi ju mozu doniest na izbu. na celom oddeleni boli 4 deti. radsej nechcem ani vediet co sa tam dialo.