prva gynekologicka prehliadka

sf

Asi sme sa zle pochopil. Osocoval som par konkretnych bab. Nechcem menovat konkretne mena, ale precitaj si cele toto vlakno a najdes tam jednu "americanku", potom par exemplarov, ktore si o gynekologovi, ako takom myslia, ze je uchyl a podobne. TO ze sa tam baby boja a hambia ist mi je uplne jasne a aj to ciastocne chapem.
Btw, viem ako prebieha vysetrenie prostaty a viem aj to, kedy by ju muz mal absolvovat. Nie je to ani z daleka tak potrebne ako zenska preventivka u gynekologa. V tomto pripade existuje urcity kriticky vek, ktory zacina 50. rokom zivota muza. A robi sa raz za 3 roky. Samozrejme hovorim o muzovi, u ktoreho sa rakovina v rodine nevyskytla a ktory nepocituje problemy s prostatou aj navonok v skorsom veku. Rakovina semennikov je uz nieco uplne ine a skuma sa to podobnym sposobom ako samovysetrenie prsnikov. Toto vysetrenie sa robi aj u obvodneho lekara pri preventivke (minimalne u detskeho) a prostata sa kontroluje aj z rozboru mocu. Takze nechapme sa zle :)
Keby som mal akekolvek podozrenie, tak bez vahania idem.

sf

Asi sme sa zle pochopil. Osocoval som par konkretnych bab. Nechcem menovat konkretne mena, ale precitaj si cele toto vlakno a najdes tam jednu "americanku", potom par exemplarov, ktore si o gynekologovi, ako takom myslia, ze je uchyl a podobne. TO ze sa tam baby boja a hambia ist mi je uplne jasne a aj to ciastocne chapem.
Btw, viem ako prebieha vysetrenie prostaty a viem aj to, kedy by ju muz mal absolvovat. Nie je to ani z daleka tak potrebne ako zenska preventivka u gynekologa. V tomto pripade existuje urcity kriticky vek, ktory zacina 50. rokom zivota muza. A robi sa raz za 3 roky. Samozrejme hovorim o muzovi, u ktoreho sa rakovina v rodine nevyskytla a ktory nepocituje problemy s prostatou aj navonok v skorsom veku. Rakovina semennikov je uz nieco uplne ine a skuma sa to podobnym sposobom ako samovysetrenie prsnikov. Toto vysetrenie sa robi aj u obvodneho lekara pri preventivke (minimalne u detskeho) a prostata sa kontroluje aj z rozboru mocu. Takze nechapme sa zle :)
Keby som mal akekolvek podozrenie, tak bez vahania idem.

1BEN1

Tu by som sa zien/dievcat zastal. Z casti dokazem pochopit, ze sa boja/hanbia ist prvy-krat ku gynekologovi. Treba vsak naozaj zdoraznit, ze ten prvotny strach treba prekonat, pretoze zdravie je naozaj najdolezitejsie. A ten mudrlant, ktory tu osocoval zeny/dievcata a nasledne sa sam priznal, ze v zivote nebol u urologa, to hovori samo za seba. Aj chlapom treba k urologovi obcas zajst. Jeho argumenty vobec neobstoja. Problemy napr. s prostatou, mocovym mechurom atd. inac ako vysetrenim u urologa neodhalis a navyse, to ze sa citis zdravy este neznamena, ze skutocne zdravy si. Este by som doplnil, ked sa vysmieva babam, ze coho sa boja tak ked je on taky frajer tak nech ide na urologiu, tam mu urobia okrem ineho aj vysetrenie prostaty, ktore je dost neprijemne (viem o tom lebo so to uz absolvoval) a potom mozno pochopi, preco sa niekto moze obavat niekam zajst. Ale este raz by som chcel zdoraznit, ze zdravie je na prvom mieste a aj ja som nakoniec prekonal obavy z to, ze mi niekto iny bude obhmatavat a natahovat pohlavne organy a strkat prst do zadku (vysetrenie prostaty-keby niekto nevedel). Ale aspon viem, ze som v poriadku a mozem lahsie dychat.

:_sds_:

poradre mi dakdo mal som sex s jednov babov ktora este nebola u doktora a bojim sa toho ze jej rodicia pridu nato ze som snov mal sex ja a neviem co mam robit prosim poradte mi dakdo plz dakujem

sf

nie, nechodim a nebol som tam este ani raz, kedze v mojom veku je tento druh rakoviny (pri pravidelonom "vyprazdnovani") nepravdepodobny. Po dalsie som pravidelnym darcom krvi, kde sa okrem ineho robia testy aj na zakladne onkomarkery, po dalsie na to ani nemam v ramci preventivnej narok, kdeze nedosahujem urcity kriticky vek a moj lekar na to nema nejake vaznejsie podozrenie. Ale vdaka za tip :p

jajaja295

a sf, ty si bol uz kolkokrat na prehliadke u urologa,ci nemas rakovinu semennikov alebo prostaty?predpokladam ze tam chodis uz od 18-ich rokov ze???

sf

Ked to tu tak citam, tak sa pri niektorych prispevkoch normalne az pohorsujem, ake s prepacenim p*ce tu pisu. Som sice chlap, mam 25 a nikdy som u gynekologa nebol, ale mam pocit, ze mam viac info, ako niektore 20 rocne (a tymto nechcem zhadzovat maldsie ani starsie a dokonca ani nie toto som chcel tymto celym povedat).
Ide o to, co tu uz xy krat niekto spominal, ze ked tam prides neskoro a zistia Ti rakovinu a povedia Ti, ze si uz vo vysokom stadiu, tak sa mozes strcit rovno tam, kde sa tak hambis nieco niekomu ukazat. Len tak na margo, rakovina krcka maternice, vajecnikov, alebo prsnikov sa da jednak odhalit najlahsie v prvotnych stadiach (zo vsetkych moznych druhov rakovin, alebo aspon z vacsiny) a v tychto prvotnych stadiach je uspesnost liecby tiez asi najvysia oproti ostatnym druhom rakoviny.
Je mi uplne jasne, ze sa baba boji tam ist a pripada jej to vonkoncom neprijemne a "nepristojne", ale inteligentna zena (ano taka moze byt povdzme aj v 13r) vie, ze na zdravie ma pred nejakou hamblivostou prednost. Ale skoda sa tu nad tymto pohorsovat..
Len som chcel zareagovat na niektore individua, ktore sa v tomto vlakne daju velmi lahko identifikovat.
A este k jednej praktickej veci, ku ktorej sa mozem tiez vyjadrit a to ci by bolo vidno keby kondom praskol. Ano bolo by to vidno, minimalne ak pouzivate nieco kvalitnejsie (nechcem robit reklamu, ale ked mam byt konkretny, ze co si predstavujem pod niecim kvalitnejsim, tak poviem Durex. Cize nic za 20 SKK/0.66 ojro). Tie kvalitnejsie su totizto konstruovane tak, ze pri prasknuti je ta diera doslova neprehliadnutelna (to si mozte testnut napr tak, ze ked ho uz pouzijete, tak ho skuste potom prasknut v tom rezervariku, samozrejme uz mimo dosahu vaginy). Okrem inehu su aj elektronicky testovane a z oboch stran obsahuju spermicidny lubrikant, ktory spermie zabija.
Takze este raz zdvoraznujem, prekonat svoju hamblivost a urcite ist na prvu prehliadku najneskor okolo 18r zivota, nech viete na com ste a aby ste to potom neskor (ked Vam budu tikat/zvonit biologicke hodiny) nelutovali ;)

Lusytta

milli:najlepsia je pani Mikulova, ma ambulanciu oproti starej nemocnici (presnejsie oproti poliklinike JUH) na Panelovej 17...pre blizsie info mi napis na lusytta@azet.sk