mocovy mechur

71gloria

Okrem bežných urologických čajov, je dobrý pri zápaloch mechúra a močových ciest aj lipový čaj
3 čl rozmrvených lipových kvetov zaliať 250 ml vriacej vody, nechať 20 min. lúhovať. Piť 3 šálky denne
Močopudné účinky má odvar pripravený z čajovej lyžičky drvených borievok a štvrť litra vody, ktorý treba tri minúty povariť a po odstavení pätnásť minút lúhovať.
Dobré sú aj slané sedacie kúpele,doplnenie stravy tekvicovými semenami....

susi

prosim o radu mam bolesti v podbusku nie vsak intenzivne a tiez casto chodim mocit avsak zatial bolesti pri moceni nemam,moze ist o zapal moc.mechura ak ano poradte mi aby to nezaslo na zapal moc.ciest a tiez sa chem spytat moze zapal sposobit meskanie menstruacie.Dakujem

kitti

Ja ked citim,ze ma to uz chyta,rychlo si uvarim urologicky caj,sadnem si do vane s teplou vodou a tam si to vypijem. Mne to pomaha.Len pit vela toho caju!

RNG

Brusnice,stava-kompot-lekvar alebo silnejsi prostriedok, d manoza(firma Meda ma zmes d manozy a propolisu,specificky na zapal mechura; odporucam brat dvojnasobok davky, ako hovori firma)
Inac je plno antimikrobialnych latok (GSE, Extrakt z olivovych listov, oreganovy olej ...)miesto antibiotik. Tiez probiotika zvysuju celkove imunitu.