Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Autoimunne choroby

Príspevok v téme: Autoimunne choroby
RNG

Je mnozstvo chorob, ktore lekari nazyvaju autoimunne a pripisuju ich nespravnej reakcii organizmu, ktory bez priciny sam seba nici.
Urcita cast lekarov vyskumnikov tuto teoriu zavrhuje, lebo sa nazdavaju, ze je to sposobene patogenmi, ktore su dodnes neobjavene alebo poddiagnozovane.
Medzi tieto choroby partiaMS(SM), lupus,ALS, Lu Garrick decease,Reumatoid artritis, Alzheimer decease a ine
Medzi zname patogeny, kde je silne,casto uz dokazane spojenie s tymito chorobami je Boreliozy, chlamidie a mykoplazmy.A rozne virusy, ktore sa nachadzaju v tele dnes velkej vacsiny ludi(rozne herpesy, Epstein Barr a ine)
Adresovanie tychto patogenov casto nielen zmierni ale aj zlepsi stav pacientov

leronika33

Ďakujem všetkým za rady.
Henka78, viem, že sclerodermia môže napádať vnútorne orgány, ale práve sa bojím, že ak mi budú dávať tie penicilínové injekcie - nič iné tam so mnou robiť nemienia, že mi po nich môže pribudnúť ďalšie autoimunitné ochorenie, čo by som veľmi nerada.Sclerodermia je vlastne moje druhe autoimunitné ochorenie za posledný rok (prvé bolo vittiligo). Skôr si myslím, že by som mala robiť niečo s imunitou a mám obavu, že penicilínove injekcie mi ju neposilnia. Práve som prestala kojiť moju dcéru (kojila som 2 roky a 3 mesiace)a samozrejme som nebola vyspatá poriadne, lebo dcéra sa na kojenie budila aj každú polhodinku (žiaľ na cumlík sa mi ju nepodarilo naučiť) Myslím, že mám oslabenú imunitu vyčerpaním, lebo dcérka bola aj antikočíkové dieťa, len na rukách, teraz je už celkom "samostatná", hádam prídu časy, že sa poriadne vyspím, načerpám nove sily a podarí sa mi sclerodermiu poraziť s prípravkami od RNG, takže nateraz nemocnicu a penicilínové injekcie vynechám.
Ešte raz vďaka za rady a maily.

RNG

Veronika, spomenul som DMSO, ktore ked natieras(gulkovy aplikator) na sclerodermiu, niekomu to pomaha.
Tiez enzymi, jod a Samento, kedze sa jedna o nefunkcne tkaniva, ktore treba odburat a nejaku dosial nezistenu zakuklenu pricinu(Samento odmaskuva a je sirokospektralne antimikrobialne).
Pravdepodobne aj collostrum moze pomoct, kedze sa jedna o posilnenie imunity a v literature je spomenuta urcita ucinnost infuzii Imunoglobulinu G na sclerodermiu a collostrum obsahuje plno IgG a nepotrebujes to dostavat v hrozne drahych infuziach.

henka78

musiš ist do nemocnice pretoze tato choroba ti moze napadnut vnutorne organy a to nie je sranda tak ti drzim palce

leronika33

Dobrý deň,
som rada, že som našla túto diskusiu, chcela by som poprosiť o radu:
minulý rok v máji som si všimla biele fľaky na koži - kožná mi povedala, že je to vitiligo, ale fľaky zmenili farbu a stvrdli, odobrali mi vzorku kože a stanovili sclerodermiu. Mám nastúpiť koncom júna na 14 dní do nemocnice na penicilínové injekcie, stále váham, či tam ísť, pretože som našla na fóre aj príspevky, že táto metóda mnohým nepomohla a keďže mám doma malé dieťa, nerada by som trávila zbytočne čas v nemocnici (ani neviem či si s ňou manžel sám poradí - teda mám z toho hrôzu, mala na mne úplne visí, zatiaľ ju nikto iný neuspával ....) Existuje niečo na trhu, čo by zaberalo na túto chorobu ? Tiež som sa dočítala, že sa tejto chorobe venujú v NURCH v Piešťanoch, ako sa tam dá dostať, mám odporúčanie od kožnej lekárky na konziliárne vyšetrenie do nemocnice, alebo vie mi niekto poradiť dobru kožnú alebo imunologickú ambulanciu v okolí BA? Ďakujem

RNG

nasiel som oklukou, ze sa pri mnohych autoimunnych pouziva s uspechom intervenalny imunoglobulin G(teda zvysovanie imunity, nie skodlive potlacanie, ktore sa casto predpisuje) ako napr Flebogamma, ktora je draho vyrobena z ludskeho sera a konzervovana timerosalom(ortut)
Takze takymto sposobom dostavat imunoglobuliny nie je priam najlepsie. A naviac besne drahe.
.......
Kravske collostrum ma plno IgG, nevidim ziadny dovod na infuzie a drahe lieciva, ked sa to da dostat rovno v prasku a kapsuliach na jedenie ako potravinovy doplnok.(Aj v mojich predajniach, napriklad)
O tom ze imunoglobuliny mozes dostat aj z potravinovych doplnkov vacsina lekarov nevie, lebo farmaceuti zarabaju hrozne na Flebogamme(IVIG=intervenalne imunoglobulin G)
A tuto som to nasiel potvrdene znova: Pouzitie IgG na rozne autoimunne choroby.
.........
Takze odteraz tlacim collostrum pre autoimunnych ako uzitocny doplnok.
Imunoglobuliny ZVYSUJU imunitu, takze nazor, ze treba potlacit imunitu tu zrejme neplati. Ja som bol vzdy proti potlacaniu prirodzenej imunity.
........

Tu je originalny clanok na to, zrejme by to pre odbornikov nemalo byt nic noveho, kedze toto je rovno z popularneho slovnika Wikipedia:

* IVIG is also considered a modulator of the immune system and was shown to be beneficial in treating numerous autoimmune diseases such as relapsing and remitting multiple sclerosis (MS), myasthenia gravis, pemphigus, polymyositis (PM), dermatomyositis (DM), Wegener's granulomatosis (WG), Churg-Strauss syndrome, chronic inflammatory demyelinating polyneuropathy (CIDP) and more.

Kto si to chce cele precitat, moze to najst na www.google.com
pod Intravenous immunoglobulin, Wikipedia

lolo

ak mas zvysene agm mas akutne ze si infikovany
ak mas zvysene igg tak mas chronicke,
telo sa obranilo, ale to co ti nasli to uz nedokaze znicit
cize si po prekonani, ale stale mas ten vyrus v sebe, mi to vysvetlovala jedna mila pani doktorka..

RNG

Na dokaz, ze to co tu tvrdim nie je uplne nove pre medicku komunitu(alebo aspon jej malu cast) napr v Cechach uvediem starsi link z roku 2005!
www.joalis.cz

RNG

Moncika, tie lekarske skratky casto neviem rozlustit, ale na tejto je jasne napisane, ze si PREKONALA(podla nazoru lekara, neviem z akych testov to usudil) CMV, EBV a herpesy 1 a 2.
EBV je virus zodpovedny za mononukleozu,ale kedze ho dnes ma v USA 98% populacie a len u malicko to vlastne preslo do mononukleozy, neviem co tym "prekonanim" lekar myslel. To iste plati aj na tie ine virusy
Keby si mala mononukleozu naplno, iste by si si to vsimla, su to 2-3 tyzdne vysokych horuciek, to sa neda nevidiet.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Autoimunne choroby - Fórum - ZDRAVIE.sk