prášky na spanie

Príspevok v téme: prášky na spanie
jessika

zistila som, že som závislá na uspávacích práškoch a neviem sa toho zbaviť, viete mi prosím niekto poradiť?
Už dobrých pár rokov dozadu som začala užívať prášky na spanie, a dnes som v takom stave, že ich beriem aj počas dňa a večer zas. Ráno skoro vstávam a už sa teším na to že poobede cca. o13.00 hod užijem tabletku a budem zasa spať dovečera a večer si dám ďalšiu tabletku. Vlastne som hore len pár hodín kým všetko súrne porobím, a už iden spať.Zisťujem, že už mi myseľ slabšie pracuje, vôbec nič ma nezaujíma, som stále smutná, trudnomyseľná. Mimochodom trpím depresiami, som aj liečená, berie citalek, a trittico. Som na uspávacích práškoch závislá. Poraďte mi prosím niekto, ako sa toho zbaviť, ak sa to ešte vôbec dá, a keď sa nedá a budem tie dávky zvyšovať kam to speje? Podotýkam mám 58 rokov.

RNG

Omluvam sa , mas pravdu, serotonin je neurotransmiter.
Melatonin je hormon a nemeni sa na serotonin, ale ovplyvnuje jeho vytvaranie.

RNG

Proti depresiam su zmesi B vitaminov(napr stress-B) a lubovnik bodkovany(hypericum perforatum, St Johns Wort(1-2 gramu, 0.3% hypericinu, nesmie sa brat s antidepresivami a farmaceutikami na spanie!)

RNG

Na spanie okrem pomerne slabych bylinnych preparatov(pastierska kapsicka, kamilky,valerian) su silnejsie: kava- kava,melatonin a 5-HTP
Kava kava zabera niektorym ludom, ale nie vsetkym.(1-2 gramy pred spanim)
Melatonin je hormon, ktory sa meni na serotonin a podporuje priamo ospalost(3 mg, )
5-HTP podporuje vytvaranie hormonu serotoninu(spokojnost, vyrovnanost, hlboky spanok) 2x50 mg, priamo neuspava

depka

Aj ja sa liečim kvôli depresii a tiež mám tabletky na spanie. Strašne málo v noci spím, okolo pol noci idem spať a potom sa už len budím a prehadzujem, o jednej som hore, o druhej, tretej, štvrtej a o piatej už vstávam lebo fakt nemôžem spať. Všetko je to o ničom, tabletky som užívala len chvíľu a potom som prestala, neviem prečo, jednoducho som sa na to vykašľala aj tak by to bol v podstate len umelý spánok...Takže Vám asi v tomto veľmi neporadím:(