Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hnisajuca nehojiva rana

Príspevok v téme: Hnisajuca nehojiva rana
kiri

Pred 2 tyznami ma na dovolenke na wychode postipal nejaky hmyz a ked sa mi spravila chrasticka, urobil sa mi pod nou aj hnis. Vytlacila som ho von, ale tym som aj odstranila chrastu. Odvtedy sa mi kazdy den pod nowou chrastou robi hnis, macam si to v repiku, dezinfikujem Alpou, osetrujem, ale ono sa to nechce zahojit. Ma to uz priemer 12 mm a okolo je to cervene. Dnes mi dala teta v lekarni na to Rivanol, tak neviem...hadam zaberie. Poradite mi, co ine by som este mala vyskusat? Velakrat som si dala do toho sol, lebo viem, ze ta to vypali, ale nepomohlo. ja uz fakt neviem....

Lenon

PFPA
Prosím, vie mi niekto poradiť : v oblasti bikín - na vulve sami urobili dva vredy, veľké bolestivé. Nechcem ísť k lekárovi. O týždeň idem na dovolenku k moru. Dávam si na to gáfrovú masť s ichtamolom, ale zatiaľ mi to hnis nevyťahuje. Aký máte názor na fibrolan masť, môžem ju použiť ?

master76

Bactroban - širokospektrálne antibiotikum vo forme masti, ktoré sa používal na liečbu bakteriálnych kožných infekcií. Masť sa aplikuje 2-3 krát denne do dobu 10 dní. Malé množstvo masti sa vždy nanesie v tenkej vrstve tak, aby pokrylo postihnuté miesto. Liečené miesto možno prekryť obväzom.
Liek je účinný aj na impetigo, čo je ochorenie vyvolané stafilokokom zlatým. Myslím, že jeho príznaky sa zhodujú s Vašim popisom. Problém teda nie je hmyz ale stafilokok, ktorý sa do miesta vpichu dostal. Toto ochorenie sa "samo" nevylieči a môže sa šíriť do ďalších, aj drobných, okom neviditeľných rán na tele (po depilácii a pod.) Vytláčaním rany len rozrušujete okolité tkanivo čím umožňujete rozširovanie stafilokoka a zároveň si infikujete ruky.
Veľa šťastia.

RNG

Pomoc, mas tam stafylokoka zlateho, preto radim GSE, ktore je aj na streptokoky aj na stafylokoky bez vynimky ucinne.Velmi silne antimikrobialne, velmi sirokospektralne.

pomoc

nechcem ta strasit,ale urychlene chod s tym k doktorovi,kolegynu takto ustipol hmyz na zahrade minuly rok,vyrazku si rozskrabala,spravila sa jej chrasta a miesto okolo jej ocervenelo, davala si na to vsetko mozne, no nic nezaberalo, neskor jej rana zahnisala a zacala aj vela boliet. Uz je to rok a rana sa jej este stale nezacelila ani nezahojila, bola na vysetreni a zistili jej, ze napriek tomu,ze nohu sa snazila drzat v cistote a davala si na nu aj gazu, zaniesla si tam streptokoka alebo nieco take, neviem ako sa to proste vola, ma na to teraz antibiotika a vraj sa jej to bude dlho liecit, rana je stale zahnisana, boli a nechce sa liecit, ja by som ti preto odporucala ist za doktorom, aby si predisla niecomu pripadnemu ako je toto.

aljoska

Ak máš možnost nazbierat čerstvý list skorocelu kopijovitého.Trochu ho pomadlit medzi prstami aby sa uvolnila sťava a priložit takýto list,aj 2-3 na ranu.Listy skorocelu majú vynikajúce hojivé účinky,vytiahne hnis aj zápal.

RNG

Aktivne latky v aloe su sacharidy(cukry) a v propolise hlavne antimikrobialne latky.Len koncentracia je nizsia a tak isto antimikrobialne vlastnosti nez cisty cukor, GSE a kokosovy olej.

RNG

ccc, najvacsi problem sa antibiotickymi mastami mam s nosnou latkou-mineralnymi olejami a vazelinami.Oboje su nevhodne pre telo, ked sa absorbuju, vyvolaju problemy v tele. To nie je zivina, to je zamorenie.
Ja ich vobec nemozem od mala pouzivat.
Rany sa len zhorsia.
Po rokoch skusania(u cukrovkarov obvzlast velky problem hojenia ran na nohach)mam dobry recept, aj vyzivny pre poskodenu oblast, aj vseobecne antimikrobialny. Ten co som uviedol.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hnisajuca nehojiva rana - Fórum - ZDRAVIE.sk