Hnisajuca nehojiva rana

Príspevok v téme: Hnisajuca nehojiva rana
kiri

Pred 2 tyznami ma na dovolenke na wychode postipal nejaky hmyz a ked sa mi spravila chrasticka, urobil sa mi pod nou aj hnis. Vytlacila som ho von, ale tym som aj odstranila chrastu. Odvtedy sa mi kazdy den pod nowou chrastou robi hnis, macam si to v repiku, dezinfikujem Alpou, osetrujem, ale ono sa to nechce zahojit. Ma to uz priemer 12 mm a okolo je to cervene. Dnes mi dala teta v lekarni na to Rivanol, tak neviem...hadam zaberie. Poradite mi, co ine by som este mala vyskusat? Velakrat som si dala do toho sol, lebo viem, ze ta to vypali, ale nepomohlo. ja uz fakt neviem....

alma

Já mám tiež skúsenosti s otvorenou ranou. 15 rokov stále otvorená rana na nohe o veľkosti 10cm x 5cm, len sa kúšali rôzne maste rana sa nehojila.Až náhodne sme sa dostali k prípravku Aloe First s tým sa vyčistená rana vystriekala, do rany sme dali Aloe Propolis Creme, a okolo rany Aloe Vera Gelly- má konzistenciu ako redšie želé a to sme dávali okolo rany. Aloe Propolis creme má za úlohu vytiahnúť z rany hnis. Keď už z rany prestane vytekať hnis, tak potom sa Aloe Vera Gelly môže natrieť aj na ranu. Tomuto Gelly sa hovorí, že je to tekutý obväz.Ranu zacelý a nezanecháva jazvy.Asi po 1 a 1/2 mesiaci sa rana 83 ročnej osôbke zmenšila, mala veľkosť tak asi ako 5-korunačka a do 2 mesiacov sa rana celkom zacelila. Ináč tento Aloe Vera Gelly je vhodný aj na mokvavý ekzém spolu s Aloe Propolis creme a Aloe First.

ccc

2 tyzdne su dost dlho na to, aby si tvoje telo s tym poradilo..ak si neporadilo treba mu radikalne pomocť, aby si nedostala este nieco horsie.
takze poriadne vycistiť, vydezinfikovať, neboj sa tu chrastu rozodrieť do krvi a ATB masť nato napr.bactroban,alebo framykoin

kiri

Dala som na to ten Rivanol, pred hodinkou som si to odlepila, uschlo to a napriek tomu, ze je to cele zlte, to vypada o 1500 lepsie. Snad sa to aj zahoji. Ale vase rady, ludkovia, si zapisem, to sa mi este v buducnosti hodi. Diki mocki mojkovia

Ivka 1

Mne sa na takéto nehojace rany osvedčil
sprej prvej pomoci vyrobený z čistej šťavy aloe s prídavkom propolisu a liečivých bylín.Ranu,vyrážku alebo štípanec ním hneď ošetrím a potom nemusím ani riešiť,že sa to nehojí.
Určite pomôže aj propolisová tinktúra.

RNG

GSE si pytaj od predavacky v doplnkovom obchode. Je ovela silnejsie, nez cesky produkt citrovital. Obe obsahuju aktivnu latku "citricidal"

RNG

Urob su hustu zmes praskoveho cukru a kokosoveho oleja(aj olivovy zbavi), daj do nej niekolko kvapiek GSE.
Strhni chrastu, vysus obruskom a ked prestane krvacat, nanes hrubo cukrovu pastu.
Pastu skladuj v kelimku. Kazdy den odstran staru vrstvu a nanes novu.(len zmy vodou a vatickou).