RNG prosím o radu, ale samozrejme aj iných

Príspevok v téme: RNG prosím o radu, ale samozrejme aj iných
neva

Chcem sa sptýtať, či by bolo vhodné užívať žraločiu chrupavku www.prirodna-lekaren.sk spolu s výživovým doplnkom glukosamín a chodroitín -odkaz odstránený-
Ide o to, že maminu veľmi bolí bedrový klb. Pravdepodobne bude operovaná, čaká na termín, kedy by jej mali vymeniť klb za umelý.
Je nejaká nádej, že aj tak zničený klb, by sa ešte mohol zotaviť? Má 64 rokov. Prosím poradte.

RNG

MSM je polarne rozpustadlo, tj pomaha pri presune latok.Tym odstranuje zapaly.
Je zdrojom siry a telo ho vie pouzit na budovanie tkaniv, kde sa sira nachadza(tiez klbova hmota)

Ivka 1

Jetam čo hovoríš na toto?
MSM (metylsulfonylmetán) obsahuje organicky viazanú síru, ktorá sa ľahko vstrebáva v organizme. Síra je dôležitá pri tvorbe enzýmov, protilátok, pri produkcii kolagénu, pri výstavbe štruktúry chrupaviek, vlasov, kože, kostí, zubov a nechtov. Udržuje zdravý stav kože, vlasov, kĺbov, chráni pred osteoartrózou a lámaním vlasov. Nedostatočné hladiny biosíry v organizme môžu viesť k neschopnosti organizmu reparovať a obnovovať poškodené tkanivo, pretože síra je dôležitá pri produkcii kolagénu a obnove štruktúry poškodených tkanív. MSM zohráva dôležitú úlohu pri zmierňovaní bolesti spôsobenej zápalom. MSM tiež reguluje presun tekutiny v tkanivách udržiavaním flexibility a priepustnosti bunkových membrán, čo je dôležité pre zmiernenie opuchov.

neva

Ďakujem Vam všetkým za radu.
Teraz idem hladať dalšie informácie ohladam Vami odporúčaných pripravkov. Asi budem mať ešte dalšie otázky.

jetam

Ivka 1 - " MSM (metylsulfonylmetán) predstavuje významný zdroj organickej síry (34 %), ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu. Zmierňuje až odstraňuje všetky druhy alergií, chráni pred parazitárnymi a plesňovými ochoreniami a plní pestrú paletu významných funkcií v ľudskom organizme. "
Nie je tu nic o tom, ze pomaha pri klbových potiazach.A nikde som s o tom nedocital na I-nete.

Ivka 1

Ja mám zase veľmi dobré skúsenosti s aloe vera gélom s prídavkom chondroitínu,chondrosulfátov a glukozámínu a MSM.
Glukozamín – pomáha pri tvorbe a udržaní kĺbovej chrupavky, obnovuje poškodené kĺby, šľachy, chrupavky a mäkké väzivo. Udržiava tekutinu v chrupavke, je stavebným kameňom kĺbového maziva a stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k produkcii kolagénu a proteoglykanu. Pri perorálnom podaní sa ľahko vstrebáva a asi do 4 hodín sa dostáva na miesto svojho pôsobenia. Má protizápalový účinok a ochranný vplyv na chrupavku.
Chondroitín – stará sa o výživu chrupavky, ktorá nie je priamo vyživovaná cievnym systémom. Je to priama zložka chrupavky. Tiež zabraňuje aktivite enzýmov (elastázu, kolagenázu) , ktoré urýchľujú degradáciu chrupavky. Má protizápalové a bolesť tlmiace účinky, spomaľuje poškodzovanie chrupavky a povzbudzuje jej rast, zlepšuje pohyblivosť kĺbu a výrazne obmedzuje potrebu užívania nesteroidných antireumatík. Chondroitín by sa mohol používať aj proti ateroskleróze, pretože znižuje hladinu cholesterolu v krvi, znižuje tvorbu aterosklerotických plakov, znižuje zápal ako zložku aterosklerózy.
MSM = Metyl-Sulfonyl-Metan - je to druh organickej síry, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudí i zvierat. Jednou z jej najdôležitejších vlastností je jej schopnosť tíšiť bolesť spojenú so zápalom, teda aj artritídu. Síra pomáha, aby sa potrebné látky dostali do chrupavky. Spolu s vitamínom C je rozhodujúca pri tvorbe kolagénu a udržiavaní zdravej chrupavky. MSM zabraňuje prejavom alergie z potravín a zmierňuje prejavy šedého zákalu. Možno ho použiť aj pri liečbe akné, popálenín, dny a hojení rán, spevňuje vlasy a nechty.
K tomu kyselina hyalurónová - ako mazivo na kĺby/dá sa podávať aj injekčne ale zákrok je veľmi bolestivý
a drahý/.

RNG

Ja mam 62 rokov, pred 3 rokmi ma zacali velmi bolet kolena a bedrovy klb, ze som si ani nevedel zasnurovat topanky.
Bral som extrakt z olivovych listov(3x1 gram), lebo to je ucinne na mykoplazmy a ine, co sposobuju zapaly klbov.A velke davky glukosaminu(1.5 gramu) , MSM(2 gramy) a omega 3 olejov(3#x3 gramy)Kratky cas aj protizapalovy Quercitin(2x400 mg)
Zralocia chrupavka pracuje pre mladych, starsi ju uz nevedia stravit.
Ciastocne aj chondroitin.
Dnes viem urobit drepy.
Medzitym som objavil ze aj Samento je ucinne na rozne autoimunne choroby, ako reumaticku artritidu napr.
Tiez alfa lipoicka kyselina(200-400mg) a hyaluronicka kyselina40 80 mg) pomaha v tychto pripadoch.
Tiez pravidelna konzumacia avokada vytvori viac klboveho mazu.

Operaciu nepovazujem za dobre riesenie, lebo vsetky klby v tele sa zhorsuju a nemozno vsetky operovat.
Pri starsich ludoch aj nasledky operacie a regeneracia nie su tak dobre, ako pri mladych.
Najprv by som skusil vsetko mozne, nez by som sa mal dat rezat. Medzi znamymi a pribuzenstvom mam dost takych, kde to velmi nepomohlo, dokonca aj takych, co su dnes na tom ovela horsie.