Únava

trinity

Apropo RNG kde je v BA tá predajňa? Lebo my tam v sobotu ideme, ale aby sme sa vedeli zorientovať, že na ktorú stranu vyraziť...

fedor

pre RNG:Zaujalo ma,ako si pisal,ze ked si si urobil tu zmes,ktorej sucastou bolo aj Gingko,tak sa ti velmi zrychlila rec a musel si to ukoncit.Ja mam tiez zle skusenosti,ked zoberiem Gingko,tak som ako zmeteny,mam zastrety zrak,zrychluje sa mi rec,nekoordinovane pohyby,strata koncentracie.Moze to byt sposobovane prave tym,ze gingko roztahuje mozgove cievy?Unavu sice odstranuje,ale tieto vedlajsie priznaky boli otrasne.No a to iste pocitujem,ked zoberiem nejake nootropikum typu Piracetam.Cim to moze byt?Ini take priznaky neuvadzaju.

trinity

Damaxy a na začiatku liečby bol jeden ztvojich príznakov aj únava? Koľko si brala ten Zoloft, kým sa to začalo zlepšovať?

RNG

Nuz ludia aj lekari tvrdia vselico-proti aj pre. Ja sa drzim len mnohymi alternativnymi kolektivami dokazane simultanne statisticke vysledky.
Nazor jedneho neurologa neznamena nic.Hlavne ked nie je podlozeny stovkami pripadov a vyhodnoteny statisticky.
Mnozstvo vyskumov z rozlicnych nezavislych a reputabilnych zdrojov je nieco ine.
Vobec, v dnesnom svete musi byt kazdy extra opatny, aby na nieco nenaletel.

Reakcia" smutok" po pouziti nootropics je pre mna nova. Ale smutok suvisi hlavne so serotoninom, nootropics len zvysuju povacsine cirkulaciu, co moze viest k vacsiemu "reuptak-u serotoninu, cize znizeniu jeho hladiny. Pozor, to je len moja osobna spekulacia!Pokracujem:
Kedze su to prirodzene potravinove doplnky, mozno ich viac skombinovat bez obavy, napr pridat St Johns Wort(lubovnik bodkovany=-antidepresivny, SSRI alebo 5-HTP na vytvorenie extra serotoninu.

Bacopa monnieri je stara uzitocna bylina na "vzpruzenie" mozgovej cinnosti.
Je ich niekolko v yurvede,sice miernych ale dlhymi rokmi osvecenych.

fedor

Vraj piracetam pomaha aj pri lieceni depresie.Ale vela tych,co ho brali,uvadzali,ze na zaciatku liecby mali ovela vecsiu depresiu nez predtym,a ti,co ju vobec predtym nemali,pisali,ze ju pri jeho uzivani dostali a aj ked citili zlepsenie mozgovej cinnosti,prepadali smutku.ALe to asi bude fakt subjektivne,aj ked sa zrejme vylucit neda,zeby nootropika mohli takto posobit.Jeden neurolog na stranke www.edusan.sk uvadzal ako odpoved,aby ludia nebrali nootropika,ze im to poskodi mozog a cesta spet uz nebude mozna.
Este jedna otazka,aky mas nazor na prirodne nootropika?Konkretne brahmi.Uvadzam stranku: www.brainway.sk

RNG

Povodne som spomenul nootropics ako pravdepodobny prostriedok na hojenie poskodeneho mozgu v teme epilepsia. nakolko tato je casto nasledok poskodenia mozgu(uraz ci viralne nasledky).Zlepsena cirkulacia= zlepsena regeneracia. Znie to logicky.

RNG

Vobec to nie je subjektivny dojem .Je to krasne vidiet na elektroencefalografii, ako sa zvysuje aktivita.
Pre tych co to potrebuju by som to odporucal.
Pre tych, co nemaju problemy si osobne myslim, ze umela stimulacia nie je potrebna a co to spravi po mnohych rokoch pravidelnej stimulacie este nikto nevie-odbor je prilis novy.
Ale extra B vitaminy, lecitin a niektore antioxidanty patriace okrajove(nie intenzivne) pod nootropics by som nevylucil aj pre kazdeho pouzitie.