Únava

trinity

Fakt myslíš, že v tomto bude problém? Je to možné, už mi viacerí hovoria, že ma lieči nejako čudne. Ona mi vždy povie ako dobre a v pohode vyzerám a že počkáme... ani to zvýšenie mi ani prd nepomohlo...

Alternativa

Trinity,
prave ze nemyslim napchavat liekmi, davku zvysovat. Bezne ak liek po urcitom case "nesadne" /napr. prilisna unava pri antidepr./, tak sa vymeni za iny. Pri velkom unavovom syndrome, ktory trva rok a ma prejav, ako popisujes, som nepocula zvysit davku, hoci "len" o 1/2 tablety, ale vymenit ano.

trinity

Jasné, že je, je tu dosť uznávaná a pokladaná za dobrú. Tvrdí, že som mladá a vyzerám "živo", že mám iskry v očiach, tak ma nechce napchávať liekmi...

Alternativa

Kedze som viac rokov bola v pracovnom kontakte nielen s lekarmi, ale aj s antidepr. 3. generacie, ocakavala by som inu reakciu Tvojej lekarky - vymenu lieku. Je to psychiatricka?

trinity

Asi vyše roka, doktora o tom vie, najskôr povedala, že počkáme a keď stále nič a stále som unavená, tak mi zvýšila dávku ešte o pol tbl, ono je to vraj stále smiešna dávka, ale už mi to ide na nervy...

alti

Ako dlho beries Cipralex a kolko mg? Vies, hoci patri medzi najsetrnejsie /aj ucinne/ antidepresiva /3.generacia/, kazdy sme iny. U Teba moze stale udrziavat unavovy syndrom. Ak ho beries uz dlhsie /cca mesiac a unava pretrvava/, porad sa s lekarom, co Ti ho predpisal. Mozno staci vymenit liek, predsa nemozes chodit po svete akoby v snach. Vyber antidepresiv 3. generacie je dobry a Tebe moze iny "sadnut" lepsie. Urcite ho ale sama nevysadzuj, urcite nie.

trinity

Ehm, beriem Cipralex jednu ráno, lebo to bolo jediné, na čo sa lekári zmohli... Na únavu to vôbec nefunguje, ale vraj mám panickú poruchu a tú to dosť potlačílo...