Vela znamienok - kolko odstranit?

Príspevok v téme: Vela znamienok - kolko odstranit?
tinka1234

ahojte mam strasne vela znamienok po celom tele.uz len na tvry ich mam okolo 20 chcem si ich dat odstranit mam to urobit tak ze najprv celu tvar potom jednu ruku....a tak dalej alebo to mam robit po znamienku??a ako dlho sa hoja jazvicky zo znamienok. kedy je najvhodnejsie si ich dat odstranit akolko sa za to plati? plati sa za kazde znaminko zvlast alebo ked si ich dam z tvare odstranit naraz platim taku sumu akoby som si dala len jedno??? surne !

pata.k

pokial si ich chces odstranit len kvoli krase a nie na prikaz lekarky, hradit si to budes sama.. ale su zlavy, ze pri vybrati viaceych znamienok naraz, ziskas zlavu, aspon tak to poznam.. ja by som si to len kvoli krase nedavala, ved znamienka mas ako ozdobu ku krase.. vyberanie znamienok sa zvacsa robi vtedy, ak mas nejake velke znamienko na zlom mieste, alebo ak ho mas nejake rozdielne od inych - ina farba, iny tvar.. vybratie jedneho znamienka sa pohybuje okolo 500, 600 Sk.. ako kde.. cize teba by to vyslo na obrovsku sumu..

tinka1234

dakujem ti za radu..takze myslis ze by som mala zajst za koznopu? no ja mam aj vypukne aj ploche....ale rada by som odstranila aj tie ploche lebo v takomto mnozstve sa to neda sledovat

agina

Tina chirurgicky sa odstranuju len vyrazne vypukle znamienka, ludovo tomu hovorime bradavicky.Ak mas ploche znamienka co predpokladam, tak si ich sleduj a ak by nahodou nejake zmenilo farbu, alebo tvar, treba s tym ist na kozne.Mne odstranovali asi 9 znamienok, ale to som mala riadne vypukle a na takych miestach, kde sa to riadne suchalo o odev /na pase, pod podprsenkou.../ tie mi vybrali na plastickej chirurgii vo Fakultnej nemocnici v Martine /MUDr.Kerna/.Vsetky tieto zakroky mi preplatila poistovna, mala som odporucanie od svojej koznej lekarky.Inak takych plochych znamienok /hnedych/ mam aj ja po celom tele.Pouzivam na ne kokosovy olej. Odvtedy ako ho pouzivam, sa mi na kozi neobjavilo ani jedno nove.Neviem, ci je to tym, ale predpokladam.