Skleroza multiplex

ela070

nasla som si ten liek wobenzym 200tabletiek 34 eur ak pomozu nie je to tak vela.lepsie ako injekcie.no ked budu musiet byt tak co ale treba skusit hadam najprv lieky.takze skodi sa kupat a sprchovat v horucej vode a ja ze preco dcere zakazali ist na termalne kupalisko.co este take skodi coho sa ma vyvarovat.mavate problemy z jarnam slnieckom dcera sa vzdy vysype na rukach potom to v priebehu leta zmizne a nema uz alergiu.

ela070

ahojte uz som doma z prace.dcera je dnes velmi unavena boli ju aj hedlo tak ani nejde na net.majlo2 nema to ze si lavak vobec nic z chorobou len ked som si citala starsie spravy tak sa mi zdalo ze ty si lavak tak som si to len overila a vies dcera je tiez lavacka.inac mi bolo povedane ze vsetka liecba co sa tyka sm ja plne hradena.mali ste likvor pozitivny alebo negativny.

nefinka

majlo hej, dali mi na to dáke lieky aj infúzky som dostala, ale to bolo uz pred deviatimi rokmi naozaj si už nepamätám, čo konkrétne to bolo

Majlo2

Viem, že to nemá nič spoločné ale bolo mi divné keď sa ma na to ela opýtala. Ale šak v pohode.
Inak to máš lepšie, že sa ti zrak vrátil. Aj si na to brala nejaké lieky? Na to oko?

nefinka

hej majlo, presne tak..ako aj mňa po zistení diagnozy nechal vtedajší frajer, ale ten bol a doteraz je zdravý ako repa, tam to svojim sposobom dokažem pochopiť, že sa ako komplet zdravý človek zľakol niečoho takého, ale aby cukrovkár niečo hentaké zadrel, tak to je fakt smiešne a tragikomické.
No ja som ako prvý príznak mala tú neuritídu, dovtedy mi nič nebolo, alebo aspoň nič také, čo by som si všimla a zrazu z ničoho nič bum a nevidela som. ma zobrali do nemocnice vtedy, týždeň som bola na očnom, lebo to ešte nevedeli, čo mi je a potom ma preložili na dva týždne na neurologiu. tam mi dali par infuzii nejaké lieky /to už si nepamätam aké, predsalen je to už dávno/ a zrak sa mi do týždňa na neurologii vrátil úplne späť.
to, či si pravák/ľavák nemá nič spoločné s SM

Majlo2

Tak to ma poser, aby si cukrovkár dovolil povedať niečo takéto. "Ja chcem mať zdravé deti." No ten by schytal. Práveže SM nie je dedičná (aspom to doktori hovoria) a cukrovka myslím je ale nie sto percentne tak neviem čo mal ten kretén za problém. Typické arogantné, sebecké hovado to je a nie človek. Nemá vôbec charakter. Pardon ak táto reakcia niekoho urazila ale chovanie takýchto primitívov ma rozčuluje. To musela byť z jeho strany veľká láska keď ťa kvôli tomu dokázal opustiť.

ela070 - Sú to tabletky stačí pozrieť na googli a prečítaš si o tom aj viac. Ano, ako bolo spomenuté sú drahé no mne ich kúpil ujo v nemecku ktorý tam robí a mal akurát prísť tak to vyšlo cenovo lacnejšie. Bral som jedno balenie.
Som lavák, prečo? Ma to niečo spoločné s SM?

nefinka - SM ti začala tou retrobulbárnou neuritídou? Ja som oslepol toto leto. Ako sa píše v tomto článku: -odkaz odstránený-
Citujem: Príznaky sa zvyknú zhoršovať pri vysokej teplote alebo sprchovaní horúcou vodou. A to sedí cez leto som oslepol po asi dvoch týždňoch začali byť fakt veľké horúčavy a z čiastočnej slepoty sa stalá úplná (na to jedno oko) no potom sa to zasa vrátilo takže nevidím len na určitú časť. Len dúfam, že sa to oko napraví viac lebo kto vie či si potom môže aj človek spraviť šoferák a podobne.

nefinka

:tina - tak to ma tragikomicky pobavilo, som myslela, že ten tvoj bývalý bol zdravý, keď ťa nechal, tak ako ten môj. ale od človeka z cukrovkou si vypočuť hentaké, na to fakt nemám slov

majlo2 - mne sa tiež SM začala retrobulbárnou neuritídou ako tine. mna asi týždeň pred tým, než som prestala vidieť na oko, strašne bolela hlava a potom som sa jedného krásneho rána zobudila a nevidela som na jedno oko, resp. bolo to akoby som mala pred okom daku bielu, mliečnu clonu a cez to som nevidela.

A inak vraví sa, že tým, kt. sa SM prejaví dočasnou stratou zraku, že majú ľahší priebeh choroby...

:ela - wobenzyn sú prehnane predražené tablety, tiež som to brala ešte pred tým, než mi nasadili injekcie.