Skleroza multiplex

tina78

o mne nevie nikto ze mam sm, vedeli ze mam retrobulbarnu neuritidu ja som sa dozvedela ze mam sm az neskor
mne to pozorovali

ja nemam rada ked niekto o mne nieco vie
a na co?
vela ludi ma potopilo a to ani nevedli ze mam sm
a to ked som to povedala priatelovi ktory mal cukrovku a povedal ze on ma uz nechce lebo chce mat zdrave deti ma uz zabilo totalne

ela 070

tina 78 vedeli ucitelia na vysokej ze to mas alebo to nebolo na tebe vidiet .vies keby ju to obmedzovalo na skuskach pri pisani musela by to povedat da sa vybavit nejaky idividualny program.

ela 070

majlo2 nebudem o tej kamaratke pisat lebo to ma kazdy inac ten priebeh.ten wobenzin to su injekcie alebo tabletky.si lavak.

ela070

NEFINKA A TINA 78.TEN STRACH MATKY POCHOPITE AZ VTEDY KED BUDETE MAT VLASTNE DETI.JA NEHOVORIM ZE NEDOSTUDUJE VYSKU ALE KED NEHYBALA VOBEC RUKAMI NEVEDELA SA ANI NAPIT OBLIECT TRVALO TO TYZDEN MNE DIAGNOZU POVEDALI HNED V PRVY DEN JEJ SME TO TAJILI .A KED SOM VIDELA AKO CHCE IST DO SKOLY A TIE RUKY JU NEPOSLUCHALI TO BOLA UPLNA BEZMOCNOST.KED VIDITE AKO SA TO VASE DIETA TRAPI.

Majlo2

ela070 - nemusíš mi vykať za prvé som mladší a za druhé na nete skoro nikto nikomu nevyká :)
No ja som bral na začiatku wobenzym ale to bolo tak pri začiatku diagnózy a teraz rok a pol si pichám ten betaferon + beriem nejaké vitamíny, to asi väčšina z nás. Stravu upravenú nemám ale asi z vlastnej iniciatívy si obmedzím sladké a ešte nejaké nezdravé jedlá.

Inak tá manželova kamarátka čo píšeš, že má už 50 tej sa zhoršil stav? Je na barlách, na vozíku alebo nejaké iné obmedzenie pohybu?
A páči sa mi ako si napísala, že sme tu pre ňu. Veľmi pekné

tina78 - Mohla by si (ak chceš) popísať bližšie ako a za akých okolností si prestala vidieť na to jedno oko? Čo poznám ešte aj z reálu pár SM-károv tak asi dvom sa toto isté stalo, ž eprestali vidieť a mne tiež ale o tom som tu už pred pár dňami písal. Ďakujem

martin82

Tina ja si vobec nemyslim ze je paradox, ze ti SM zacala na VS. Zivotosprava, stres, malo slnka a teda aj Vit D, ktory preukazatelne ma suvis s SM a inymi tzv. autoimunitnymi ochoreniami, to sa prejavi...Ja som presvedceny o tom, ze moja SM nie je dedicnost a ani nahoda...bud SM alebo nieco ine, mozno horsie.

nefinka

hej presne ako vravi tina, ela, tvoja dcéra nie je ani malomocná, ani nemá als, ani alzheimera alebo podobné veľmi veľmi zlé ochorenia preboha - prečo by nemohla dokončiť školu??

tina78

ela070 ja mam tiez vysku a paradoxne mi choroba zacala na nej, prestala som videt na jedno oko

a dostudovala som

zasa tolko nelutuj dceru
to co ma prist pride

inak toto presne robila moja matka furt lutost a chudatko a nedostuduje a ako si to zariadi to bolo uplne na zblaznenie

teraz to bere v pohode ako keby som ani neni chora a je to omnoho lepsie