Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skleroza multiplex

nefinka

:tina - no mne sa z toho vyhadzal strašne chrbat, také čudné vyrážky či čo to bolo, som mala celý chrbát z toho a neskutočne to svrbelo, ku koncu som už potom nemohla ani spať, ako to strašne svrbelo:-/ tak mi to vysadili a do týždňa mi to zmizlo, takže to bolo z avonexu zrejme.. škoda, lebo z avonexom som bola dosť že spokojná.

Majlo2

Prečítal som si len copaxoce takže tehotenstvo som prehliadol. Inak gratulujem k tvojmu budúcemu "uzlíku šťastia" :)

tina78

presne tak nefinka ten rebif44 ja som z neho mala tiez akusi reakciu ze sa mi vyhodila zihlavka

ty si mala aku alergiu na avonex? ako sa to prejavovalo?

nefinka

ja som brala avonex, rebif aj copaxone.
avonex - pichá sa raz do týždňa, z vedľajších účinkov - ja som po ňom strašne schudla a samozrejme pocity ako keď začína chrípka - teploty, kt. do hodiny prešli..ale vzhľadom na to, že sa to pichá iba raz za týždeň, nebolo to nič strašné, v pohode sa to dalo zvládnuť. bohužiaľ som na to chytila alergiu, tak mi to museli vysadiť.
rebif - pichá sa 3x do týždňa, som mala tie slabšie dávky ale ako píše tina, humus, takmer po každom pichaní horúčky, neustále modriny v okoliach vpichu, kt. sa nestíhali hojiť, každá ďalšia injekcia bola viac a viac bolestivá a takisto mi na jednom stehne ostali po tom "jamy". keďže po tých dvoch rokoch sa výsledky zhoršili, rebif mi bol vysadený.
copaxone - pichá sa každý deň, injekcie nie sú bolestivé, takisto žiadne teploty ani nič podobné, brala som len pol roka, tak neviem viac posúdiť.
Teraz, keďže som tehotná tak neberiem nič a môžem povedať, že mi je zatiaľ najlepšie ako mi kedy od stanovenia diagnozy bolo:)

Majlo2

Pýtam sa preto lebo asi rok a pol to seba šťouchám betaferon ale ževraj mi pomáha len velmi málo tak mi chcú zmeniť liečbu na copaxone. Pri betaferone som mal prvé 3 dni pocit ako keby som mal horúčku ale potom to už bolo v pohode.

tina78

pri copaxone nie
ale pri rebife to bolo nieco strasne
v zivote to uz nechcem zazit tie triasky teploty a navyse mi to ani nepomohlo po injekciach mi na rukach zostali jamy az take ako jazvy

tina78

ja som si pichala 4roky copaxone
a rok rebif44

teraz si pol roka nepicham nic a stav mam stale rovnaky

zacinam rozmyslat ze uz dalej nebudem na chemickych latkach nikde neni dokazane ze to funguje ale stoji to neskutocne peniaze co je dobry biznis ale liek to nie je.

ELA070

DAKUJEM SCOTTYMU AJ NEFINKE ZA ODPOVED.UVIDIME CO SPRAVIME KED BUDE MAT VYSLEDKY PO DRUHEJ MAGNET.REZ.AKO CASTO SA PICHAJU TIEINJEKCIE NAPR.RAZ DO TYZDNA ALEBO VIAC KRAT.NESTACILO BY CHODIT NA INFUZIJE RAZ ZA MESIAC.NAPISTE MI ESTE NIECO O TEJ CHOROBE AKO TO ZVLADATE A MA TO VOBEC POVEDAT SVOJIM PRIATELOM ALEBO RADSEJ NIE.JA SOM TO ZATIAL NEDOVOLILA POVEDAT PRIMARKE AKU MA CHOROBU LEBO MA TERAZ SKUSKY CHODI NA VYSOKU SKOLU A NECHCELA SOM ABY SA STRESOVALA ,VED ZATIAL BOLO SPLNENE LEN 2 ZO 4 KRITERII.TAK STALE SOM DUFALA ZE CI SA TO NEZMENI.ALE AJ TAK NA TO DCERA PRISLA ZE CO JEJ JE.ZATIAL TO VIE LEN NAJBLIZSIA RODINA A JEJ PRIATEL SOM RADA ZE STOJI PRI NEJ AJ KED VIE O AKE OCHORENIE IDE.MNE KED TO BOLO POVEDANE JA SOM SA PSYCHICKY ZRUTILA V NOCI SOM NESPAVALA SCHUDLA SOM A V TOM SOM SI UVEDOMILA ZE JEJ POMOZEM LEN TYM AK SA POSTAVIM NA NOHY ZACNEM JEST ,NASTUDOVALA SOM SI TO NA INTERNETE A PRVY KRAT TAKTO SI CEZ INTERNET Z NIEKYM PISEM .NAUCILA SOM SA OVLADAT INTERNET LEN PRED 2 MESIACMI A SOM RADA LEBO SA DOZVIEM VELA INFORMACII.ZAJTRA TU TIEZ PRIDEM AZ TAKTO VECER A PRECITAM SI AK NIECO POPISETE LEBO MAM POOBEDNU.DAKUJEM VSETKYM.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skleroza multiplex - Fórum - ZDRAVIE.sk