Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skleroza multiplex

Majlo2

Tak prejavila sa tak, že som mal menší cit v lavej ruke aj nohe. Proste ja som lavák tak bol v škole problém písať, alebo na telesnej behať alebo si doma umývať zuby, jesť alebo čokoľvek na čo lavú ruku používam. Tak som sa na 2 týždne musel preorientovať na pravú. Sranda. Za tých 7 rokov sa nestalo pravdepodobne nič za čo by stála reč. No akurát by som spomenul, že cez tieto letné prázdniny čo boli som oslepol na ľavé oko. Ťažko povedať či je to kvôli SM-ke alebo niečim iným. A stalo sa to tak, že som raz išiel spať trošku neskôr asi o pol štvrtej ráno. A keď som sa okolo obeda zobudil trvalo mi asi pol minúty než som zistil, že nevidím poriadne na to lavé oko. Možno je to SM-kou alebo je to práve tým, že som išiel spať neskoro a proste som si to oko nejako poškodil sám keď som čušal do PC o pol štvrtej ráno. Ťažko povedať.

Slepota mala/má rôzny priebeh: najprv to bola čiastočná slepota, nevidel som len stred zorného pola, periférne videnie bolo v poriadku. Potom som nevidel úplne nič proste len bielu farbu. A teraz je to zase len ten stred zorného pola.

peter060

ahoj majlo môžem sa ty spýtať ako sa u teba SM prejavila ? ? a čo sa zmenilo za tych 7 rokov čo ju máš ? ?

Majlo2

Pozerám, že téma sa po dlhšej dobe znova obnovila. :)
Akurát dnes som čítal jeden článok o SM a tak som rozmýšlal ako je to so vzťahmi, myslím partnerské vzťahy.
Len pre obraz: SM mám od 13 rokov a zatial nemám (aspom si myslím) žiadne ťažkosti.
Čo neni môže byť. Teraz mám 20 rokov.

Teraz k vzťahom: ako ste riešili/riešite/budete riešiť ak si nájdete partnera/ku? Je lepšie povedať hneď na začiatku vzťahu, že: \"hej, som chorý rozmysli si či chceš byť so mnou\".
Alebo to povedať až v priebehu vzťahu keď je človek namotaný a bude ťažšie opustiť toho chorého človeka? Alebo ako? Ani jedna možnosť sa mi nepáči. Keď to na niekoho vyvalím, že som chorý tak sa na mňa vykašle (budem stratový o vzťah) a tá druhá možnosť je zasa sebecká. Kedy je teda vhodná doba povedať to tomu druhému? Ako prebiehali reakcie keď ste to povedali partnerovi/ke?

Aké ťažkosti máte vy vplyvom SM?
Po akej dobe čo máte SM ste nejaké ťažkosti ne/dostali?

martin82

peter060 chod k mudr a nedomyslaj si hluposti. Nemusi to byt SM ale niektora z dalsich 100 diagnoz podobnych priznakmi SM...

peter060

Dobrý deň

Už dlho mám také škubanie svalov asi rok myslem som si, že mi to prejde, ale vyzerá to tak, že sa to zhoršuje. Celkovo mám divný pocit vo svaloch mám bolesti pri srdcu a na bokoch. V lete aktívne športujem, ale poslednú dobú nemám taký výkon ako kedysi väčsinou ma stále niečo bolí rýchlo sa zadýcham ked sa dlhšie predkloním stuhne mi krk. Fakt neviem dlho som čítal čo by to mohlo byť a najviac mi to sedí práve na SM. Aj zrak sa mi občas rozmazáva, ale na druhú stranu mám očné problémy prakticky od malička na jedno oko vidím veľmi rozmazane a mám taktiež skoliózu.

Chcem sa preto opýtať niekoho kto má s touho chorobou skúsenosti a môže mi aspon približne povedať či je to práve SN. Viem, že mám ísť na vyšetrenie a aj pôjdem len som sa chcel trochu poinformovať.

ďakujem.

tina78

je to z virusov podla mna ziadne nic dedicne,

vela ludi ma teraz aj rakovinu mozgu a je to tiez asi z virusov tak ako aj rakovina krcka maternice
teraz su take zmutovane virusi ze telo sa nedokaze branit a ludia su hyckani antibiotikami takze nemaju ziadnu imunitu

sydney

mjlr - to zalezi. ak niekoho v rodine mas tym ochorenim,mozes aj nemusis ochoriet. u nas v rodine to nema absolutne nikto,ja som prva

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.