Skleroza multiplex

Bogika

ahojte, ja mam SM už 3 roky ale nechodila som nikdy na tieto fóra, ale už začnem, lebo som sa tu toho už dosť dozvedela... potrebujem teraz poradiť, mam občas bolesti v nohách, ako pri chrípke, neviete mi na to niečo odporučiť?

sydney

prosim vas, chcem sa opytat, ako to bolo vo vasom pripade ohladom liekov Avonex - mam to uz rok, a vzdy po roku sa musia nanovo poslat papiere do blavy a poistovne a podobne byrokraticke schvalovacky - kolko ste cakali? ja som bola na MR v januari, a uz mesiac nemam ziadne lieky, nic este neprislo. aj vy ste tak cakali? mne je totiz komicke to,ze ako mi prizvukovali,ze na presny cas si musim pichat a striktne to dodrziavat a teraz som v mesacnom sklze,tak neviem.

susan1108

Tanata ako si dopadla, ja mam teiž v tele take vibrovanie, brnenie, ne trpnutie a v tvari a tiež mam tlaky v hlave a navaly tepla, ozvi sa prosim... trva ti to stale???...alebo to aj ustupi pre mna su najhoorsie rana

susan1108

Tanata ako si dopadla, ja mam teiž v tele take vibrovanie, brnenie, ne trpnutie a v tvari a tiež mam tlaky v hlave a navaly tepla, ozvi sa prosim... trva ti to stale???...alebo to aj ustupi pre mna su najhoorsie rana

RNG

Co tak nieco lacne prirodne, ako napr doplnky na zvysenie viralnej imunity, alebo rybacie oleje na regeneraciu myelinu. Alebo aspon prirodne protizapalove, ako curcumin a podobne, hoci protizapalove neliecia, len potlacaju zapal a robia zivot znesitelnejsi.

skiss

ahojte, priatelovi diagnostikovali SM asi pred týždňom...začala mu tŕpnuť ruka a noha, strpnutý hrudník, neovládanie prstov na ruke - bol to ako sa neskor dozvedel- prvý atak, hospitalizovali ho - kortikoidná liečba a dá sa povedať, že super zabrala, noha aj ruka sú v pohode..len teraz nevieme, čo bude ďalej, akú vlastne formu SM má, liečbu mu asi dajú tie interferóny. chcem sa spýtať, kedy zvykne prísť ten druhý atak, a ako vlastne zistí, akú formu SM má... či tú recidujúcu, alebo primárne progresívnu? nezistí sa to až po tom druhom ataku? ako som čítala, druhý atak prichádza po 2 rokoch od prvého.. a keď mu dajú lieky možno aj dlhšie.. a možno ani nikdy.. ( že aj také prípady sú)...

RNG

Dnes sa uz vie, ze MS(SM) nie je dedicna choroba, ale podla lekarov(cest vynimkam,) sa vie len tolko, ze je to sposobene aj nasim imunitnym systemom napadajucim nervove izolacie "bezdovodne"
Samozrejme organizovana medicina nechce videt, ze je to casto spojene so zamorenim tela, boreliozou, chlamidiami, mykoplazmami, L-formami vnutrobunecnych parazitov a v tele vzdy pritomnymi virusami.
Tj nejedna sa vobec o bezdovodne nicenie nervovej izolacie, ale velmi pravdepodobny boj proti skrytym vnutrobunecnym infekciam.

t4nick4

neviem či ste počuli o tom, ale v Plus 7 dní som čítala, že možno sklerózu multiplex spôsobujú zúžené krčné žily..ešte sa to všetko len zisťuje, ale vyzerá to veľmi nádejne :) vraj sa to dá liečiť aj nejakou transplantáciou nejakých buniek, ale tak to som nejako viac o tom nečítala..