Skleroza multiplex

5qo

boba77 nechaj mi ked tak mail,alebo niaky kontakt ak chces odporucit. s tou eav diagnostikou mam asi dve zle skusenosti v bratislave kde mi nezistili bud prakticky nic ale rozne od laboratorynch testov a nepomohli a potom mam jednu dobru skusenost kde mi jedna pani zistila pricinu reumy zapalu srdcovehu svalu a aj aury ocnej. prisiel som k nej cez referencie od rodiny takze mam dostatok osobnej skusenosti s nou a vzdy sa presne trafila diagnostikou(ktora bola dokazatelna laboratornymi vysledkami bola dokazana). ja som takeho nazoru ze eav sa u nas povazuje za absolutne sarlatanstvo lebo ludia maju zle skusenosti pretoze to tu robi hocikdo po par hodinovom kurze-ja som bol dokonca u niakeho dost stare pana (v Ba-nechce sa mi googlit jeho meno)ale na stranke uvadza ze je myslim prezidentom EAV na slovensku ci nieco take a nezistil mi tym vobec nic a on by to mal teoreticky vedet u nas najlepsie. tato pani kam chodim ja ta vela cestuje a vzdelava sa v tomto v zahranici tak asi preto ej v tom lepsie ostatni to pravdepodobne robia u nas po takom dvoj hodinovom kurze od niekoho kdo to poriadne ani nevie. ja dam na osobne skusenosti a dochadzam za nou 130 km ale oplati sa mi to.ak sa chces o tom poradit nechaj mi mail rad ti pomozem

boba77

5qo
5qo
5qo

mám na teba otázočky. Zaujalo ma to vyšetrenie EAV diagnostika čo si spomínal
v príspevku nižšie. Rada by som si o tom popísala. Hlavne kam konkrétne chodíš a tvoje skúsenosti. Rada by som to absolvovala...

Ivka 1

Skleróza multiplex je nepredvidateľné chronické ochorenie postihujúce myelínové púzdra
nervov centrálného nervového systému /CSN/ t.j. mozgu a miechy. SM je najčastejšou neurologickou príčinou invalidity u mladej dospelej populácie a postihuje okolo l milióna
ľudí na svete.
Narušenie alebo rozklad myelínu sa vyskytuje v oblastiach mozgu a jeho výsledkom je spomalenie a nepresné vedenie informácií a porucha ich spracovania.
Napríklad ak dôjde k postihnutiu myelínu motorických vlákien,pacienti pociťujú slabosť.Ak
SM postihne mozoček,dochádza k poruchám koordinácie.
Toto ochorenie sa vyskytuje najviac medzi 20. – 40. rokom života, pričom sú ženy postihované častejšie jako muži. Pred 10. a po 60 roku života je výskyt ochorenia
veľmi zriedkavý.
Príčinou vzniku ochorenia bývajú vonkajšie faktory ako sú :
Infekcie
Stres
Výživa
Porucha imunity
Genetické predpoklady
Vírusové infekcie – najmä vírusy,ktoré napádajú nervový systém / vírus osýpok alebo herpesu/
Poruchy autoimunity
Autoimunita je reakcia imunitného systému proti svojim vlastným bunkám . U zdravého človeka telo rozpoznáva odumreté bunky a vylučí ich z tela von . U chorého telo nedokáže
rozpoznať svoje vlastné bunky ,považuje ich za cudzie a ničí ich.
Príznaky ochorenia sú veľmi rôznorodé
Poruchy videnia – vyplývajú zo zápalu zrakového nervu, začínajú bolesťami očí,
zahmleným alebo dvojitým videním a výpadkami zorného poľa.
Kŕčovité ochrnutia svalstva – ich následkom sú poruchy jemnej motoriky, meravej chôdze, cez únavu, mravčenie,tŕpnutie až po úplné ochrnutie svalových reflexov a straty pohyblivosti,koordinácie.
Poruchy zmyslového vnímania- znížená citlivost až necitlivosť ,mravenčenie,pocit napatia,úzkosti a poruchy rovnováhy.
Bolesť tváre
Porucha chuti
Porucha sexuálnych funkcií
Porucha reči – pre SM je typická pomalá ,ťažkopádna reč,při ktorej sa jednotlivé slabiky usekávajú a explozivně vyrážajú
Neistota v chôdzi a trasenie rúk - pri cielených pohyboch , vyskytuje sa hlavne pri poškození malého mozgu.
Porucha zvieračov kontrolujúcich uvoľňovanie moču a stolice.
Psychické ochorenia - najčastejšie depresie
Pacienti so SM by mali jesť striedmu,zdravú a vyváženú stravu.
Mali zvýšiť prísun vitamínov a mineralov. Dôležité sú vitamíny skupiny
B / B- 1 , B- 6 , B – 12 / A a E . Z minerálov je veľmi dôležitý prísun vápnika a horčíka.
Dôležitý je aj prísun nenasýtených mastných kyselín , ovocia , zeleniny a cereálií.
Treba sa vyhnúť nadmernej konzumácií alkoholu,piva. Alkohol a fajčenie oslabuje imunitný
Systém a spôsobuje deficit vitamínov – najmä skupiny B.
Bezpodmienečne je potrebné nahradiť nasýtené (živočíšne) tuky, tukmi viacnenasýtenými
typu omega 3 , tvoriacimi súčasť zdravej a vyváženej diéty.

Veľmi dôležité pri SM je vyležať každé i sebamenšie prechladnutie ( i kašeľ), angínu, chrípku a pod. Odporúča sa užívať ATB na prírodnej báze ( Propolisové tablety, Garlic
Thyme ) , ktoré nemajú také vedľajšie nežiadúce účinky ako syntetické ATB.
Veľmi dôležité je vyhýbať sa rozčúleniu, stresovým situáciam, chladu a zvýšenej námahe.
Odporúča sa aj zmena životného štýlu.
Neúspešnosť úplného vyliečenia SM vedie mnohých pacientov k liečbe alternatívnou medicínou, kde svoje nezastupitelné siesto, a právom , prislúcha práve prípravkom FLP.
Táto alternatívna liečba spolu s dietnymi opatreniami znižuje frekvenciu relapsov a pro-
gresiu ochorenia.

Prípravky FLP odporúčané pri SM : Aloe Vera Gél/ Berry nektár, Artic – Sea,
Ginkgo Plus, Royall jelly, Bee Pollen,
Nature – Mine, A-Beta- CarE, Lycium Plus

Aloe Vera Gel / Berry nektár - imunomodulátor

- dôležitý zdroj všetkých vitamínov (aj vitamínov skupiny B)

- má výrazné protizápalové účinky
- regeneruje organizmus
- je zdrojom dôležitých živín
- vitalizuje organizmus

Artic- Sea - sú dôležitým zdrojom nenasýtených mastných kyselín typu
omega 3 a omega 9
- majú výrazné protizápalové účinky
- sú nevyhnutné pre správnu výživu mozgu a zraku

A-Beta-Car E - veľmi cenný zdroj vitamínov A, E, selénu

Royal jelly - včelia materská kašička

- obsahuje všetky dôležité vitamíny vrátane vit.skup. B
- obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny a dôležité
minerály
- podporuje metabolizmus a zvyšuje energiu
- obsahuje acetalcholin – ktorý je dôležitý pri prenose
vzruchov v mozgu.

Ginkgo Plus - zvyšuje cirkuláciu krvi v mozgu, tým sa zvyšuje prísun
kyslíka a živín do mozgu, čo zlepšuje regeneráciu
poškodených nervov
- významne zvyšuje aktivitu neurónov a prenos vzruchov
neurónmi
- zlepšuje pamäť a mentálnu koncentráciu
- účinné mozgové tonikum

Bee Pollen - včelí peľ - jedinečný zdroj všetkých aminokyselin obohatených o
dôležité vitamíny ( vrátane vit. Skup. B) a min.látky
- eliminuje pocity vyčerpania a únavy
- zlepšuje efektívnosť imunitného a nervového systému

Nature Min - poskytuje minerály a stopové prvky v úplne vyváženom
pomere
- chelátová väzba týchto minerálov podporuje max.
absorciu čo je podstatné pre ich efektívny účinok

Forever Aktive Probiotik - môže byť účinný pri prevenci i i terapii aj takých chorob-
ných stavov , ktoré sa nedajú ovplyniť chemoterapiou či
antibiotiko-terapiou.
Mnohé z imunomodulačných aktivít probiotik sa dokázali
len nedávno, významne sa však môžu uplatňovať aj u pa-
togénne alergických a autoimunnych ochorení

RNG

Aj pravdepodobnost dostat rozne choroby ma podobne statistiky. Samozrejme kazdy sme individualni, ale blizky rodinny prioslusnici su podobni v reakciach na rozne ochorenia.
Kedze to nemozeme zmenit, tak mame aspon adresovat nejak predchadzanie tych pravdepodobnejsich zdravotnych problemov, skor nez sa vynoria. Tj polacit ten vrodeny trend.
Ale asi to dedenie nie je az tak vel;ky faktor celkove, ked "autoimunne" , vcitane SM(MS) su teraz podstatne rozsirenejsie,az radove, ako hoci len pred 50 rokmi. Takze hlavnu rolu tu robia ine faktory, nie dedicnost, faktory ktore sa zjavili povedzme poslednych 100 rokov
To iste plati na cukrovku, infarkty a mozgove porazky.

pietro.k

Zaujimave info:
Pravděpodobnost onemocnění RS se mění v závislosti na rodinném výskytu takto:

* není-li v rodině nikdo s RS - 1:1000
* má-li matka RS, dítě-děvče - 1:50
* má-li otec RS, dítě-chlapec - 1:100
* má-li pokrevní příbuzný RS - 1:20 až 1:50
* má-li nejednovaječné dvojče RS - jako u ostatních sourozenců
* má-li jednovaječné dvojče RS - 1:3

pietro.k

cital som zaujimavu vec je to pravda? nemam toto ochorenie ale informativne sa pytam..."Jednoduchý test je vstát, rozkročit se, zavřít oči a dát nohy zase k sobě. Jestliže to není možné, pak jde pravděpodobně o MS."

t4nick4

uf, je tu toho tak veľa, že sa mi to ani čítať nechce :D
inak dúfam, že aj mňa čoskoro čaká MRI a uvidíme, že či mi ešte stále pomáha Copaxone :D