Skleroza multiplex

RNG

Potlacanie sa sirenia novych informacii od lekarov , ktore organizovana medicina nechce pripustit je skodlive pre ludstvo vseobecne. Ziadny monopol nebol nikdy pre ludi uzitocny , len pre tycch co ten monopol ovladaju.
Prakticky kazda nova myslienka v medicine vychadzala od jednotlivcov,a ked bola prilis prevratna, prve co dostali bol vysmech a
potom potlacanie ich metod s akymikolvek nastrojami, vcitane lzi, osobneho prenasledovania, pripadne aj zbavenie licencii a nazvanie sarlatani.
Tretia faza je po case, ked sa uz nedari toto potlacat, tak sa to odrazu prijme ako samozrejma pravda a nikto o tom viac nepochybuje. A ti, co to potlacali nikdy nie su privedeni na zodpovednost za skodu pre ludstvo, ani sa im nijak inac za to "neodvdaci"

Len si precitajte z minulosti historiu velikanov mediciny a postoj, aky ku nim zaujali ich "kolegovia"

martin82

Zdravim mudrci, pekne diskusia ale vlastne uplne o nicom:D. Btw. uz neplati ze je SM len v bielej hmote, nove citlivejsie MRka zistili zapalove procesy aj v sedej hmote. Publikovane oficialne na Slovensku v casopise pre SMkarov.

5qo

moje rady nemozu nikomu uskodit lebo nic z toho co som kedy poradit sa nekontraindikovalo s liekmi,a ak clovek chce brat aj lieky tak nech kludne bere,akurat hovorim ze ak moze spravit nieco este naviac ak mu ide o zivot tak to je nelogicke.a este raz podotykam ze napriklad ozon je riadne podavany lekarmi bezne. a ktomu ze neuspesni lekary ako si povedal to by som tiez spochybnil lebo napriklad na rakovinu ma lepsie vysledky ako bezne lieky. amnohe autoimunitne choroby boli uz vyliecene od reumy az po alzheimra ale nikdy nie beznymi lekarmi pretoze oni to ani neskusaju lebo maju prikazanu liecbu potlacania symptomov a nemaju priestor na to aby nieco skusali. navyse pokrok v medicine dosahuju jednotlivci ktory sa odchylia od bezneho prudu lekarov a skusaju uspiet s niecim inym

Antony

v podstate doplnky su tiez len lieky. Nie je nic zle ale tom ked ich niekto berie. Zle je na to to ak niekto ignoruje medicinu lebo ho sklamali nejaki lekari. poznam osobu ktora si rakovinu liecila propolisom pretoze lekari nic nevedia a napchavaju pacientov iba liekmi. Zial uz nieje mnedzi nami. lebo propolis nezabral. nehovorim ze by tu bola keby isla na chemo a radio ale v podstate by mala uzrcite vacsie sance.
V podstate aj tie antibiotika co si nasiel na internete boli lieky. a podla mna je to to co ti pomohlo.
Chcem ukoncit tuto debatu tym ze ked ide niekto k lekarovi nech nema problem spochybnovat jeho nazor.Niesu to bohovia a casto sami nevedia a niekedy sa dokonca mozu aj mylit. V podstate musia iba akceptovat ze rozhoduju o niecom takom cennom ako je zivot sam. Su za to plateny a je to ich praca tak nech si ju robia poriadne.
Naozaj si nemyslim ze utiekat sa iba k nejakym informaciam na internete kde je kopu komercnych zaujmov a lekarov ktori niesu az taki uspesni, alebo co je este horsie ludi ktori mozno chceli byt lekarmi ale v podstate to nedosiahli tak naplnaju svoju frustraciu radami na internete.
Zahravaju sa sa so zivotmi ludi a tazia z ich nestastnej situacie. Ver mi ze medicina sa vyvija su rozne studie na roznych univerzitach (nie zrovna na Slovensku). Ale ver mi ze kazdy ma tu snahu byt ten prvy byt novy A Flemming.
Takze aby som to ukoncil.lebo to tu nema konca a mam aj iny zivot ako vysedavat na nete. Uz som aj tak stravil viac casu ako som povodne planoval.
Doplnky vyzivy su dobre ak si zdravy ale ak si chory vela moznosti ti neostava. Ak hovoris o skusani to je tiez dobre pre zdraveho ale ak si chory tak nejakymi divokymi pokusmi olejcekmi a doplnkemi casto iba stracas cas.A cas to je to co pri skleroze multiplex nemas. Lebo choroba poskodzuje nervovy system niekedy nezvratne. Takze najdolezitejsie je ziskat co najviac informacii co uz nieje az take tazke kedze na nete velke monostvo MS OFFICIALNYCH stranok a diskutovat moznosti s lekarmi pretoze oni su tam pre teba. Nehovorim ze dosiahnes to co chces kedze vela krat su aj sami mnohokrat malo scitani a zakrpateni v stadiu v akom ukoncili druhu atestaciu a inak vselijako obmedzeni, A niekedy si naviac myslia ze vedia vsetko a su bohovia a v neposlednej rade su tiez vela krat obmedzeni poistovnami a vseobecnym zdravotnictom.
Ale je to tvoj zivot a tvoje zdravie Ak platis dane tak dostan to na co mas narok. Nieje to lahke ale zivot sam nieje lahky. cesta nevedie tam aby sa kazdy stal vlasnym lekarom a nakupoval nejaky dodgy stuff na nete vo viere ze mu to pomoze a ak nie tak skusim nieco ine. 5qo prajem ti vsetko dobre vela zdravia a mysli pred tym az rozdavas rady ci to nemoze niekomu aj uskodit pretoze ignoruje overene veci co ho mozno nevyliecia ale zastavia progress choroby. co ti niekedy aj staci. Cau Antony

5qo

a na dolnkoch (aj preto sa ich zastavam)je dobre to ze nimi mozes bez nasledkov triafat naslepo a ked sa netrafis tak aspon si neuskodis prinajhorsom

5qo

ver tomu ze ked ti vznika niekde v tele zapal telo sa vzdy brani proti niecomu co tam nema byt ,len zialbohu na mozgu ti to lekari nezistia co to je,to vsak neznamena ze sa to neda odtial odstranit

5qo

no ja ti poviem ako som sa ja z toho dostal a co vsetko som vyskusal.o doplnky som sa vtedy skor o vobec este nezaujimal. pred dvomi rokmi som ochorel velke horucky uz mi bolo velmi zle a bol som slaby nevedel som zistit co mi je lekar ma samozrjeme odbil ze zapal pluc nic sa nedeje. pri tom to som este nevedel ze mi ide srdce asi na 20percent.na koniec mi mechanicky vyberali hnis zo srdca a bol som na intenzivke dali mi krtokoid na tlmenie imunity s tym ze nevedia z coho sa mi zapaluje srdce ale ze to bude autoimunita lebo mam autoprotilatky.rok som skusal snad uplne vsetko, akurat som isiel na EAV diagnostiku ktoru tak mnohi zatracuju,ale mozem povredat ze som bol u troch ludi dvaja mi tym zistil velky prt ale jedna k tej som chodil pred tym par krat tak som jej veril lebo vzdy ked som mal niaky vacsi problem tak to vyriesila napriklad reuma na kolenach co som mal 10rokov povedala ze mam z vakciny tazke kovy na kolene preto opucha vyriesila to za par mesiacov potom som mal problemy z migrenov a vidaval som skrvny tiez som bol u milion lekarov vratane ocnej a neurologa povedala ze tom z alergie na kravsky bielok isiel som si dat srpavit test z krvi-vuala -pozitivny prestal som jest mlieko problem zmizol. no ale spat k veci ona mi povedala ze na srdci mam infekciu neiseria mengitis. tak som bral rozne veci na bakterie asi pol roka zial mi to nepomohlo potom som si nasiel na internete antibiotika ake zabijaju tuto infekciu zohnal som si ich a bral som ich asi3-4tyzdne hned potom mi prestalo opuchat "zazracne" srdce a cinost srdca mi stupla o polovicu.no a po celu dobu som bral doplnky vyizivy na podporu srdca. no keby dsom pocuval lekarov tak mam potlacenu imunitu a infekciu na srdci ktora by sa mi na nom veselo sirilo. to som pochopil zeriadit nimi nie je dobre ked som tam lezal na tom oddeleni nemenovanom a bolo plne ludi co s tym istym problemom bud cakali na transplantaciu alebo na smrt,nemam dalsi dovod niekedy v buducnosti verit doktorom. doplnky berem namiesto liekov aby to nikdy nezaslo az takto daleko. mna zachranila v podstate ta diagnostika ze som zistil co tam vlastne mam, ten stav ako som bral rok a 1/4kortkoidy sa neda opisat niekomu kdo to nezazil

Antony

pozri nikdy som nepovedal ze lekari sa nemozu mylit.A hlavne ti slovenski. A je to dost tragicke ak sa mylia. Celkovo o slovenskom zdravotnicve si myslim svoje.Ale to je o inom.
Preto dost vela citam o skleroze multiplex a vsetky rozhodnutia v konecnom dosledku robim sam.Je to moje zdravie moj zivot a preto aj moje rozhodnutie.
Ziadny lekari nemaju moju 100% doveru ale Je pravdou ze sa skor sa priklanam k overenym metodam a postupom ako k zazracnym alternativnum "lekarom". je to bezpecnejsie ako zabijat cas nejakymi suplementami.Cas je to, co ti skleroza nedaruje. Chapem ze ked si mal zlu osobnu skusenost s lekarmi tak im az tak neveris a si v tomto smere opatrnejsi. Ale zase nemozes celu vedu a medicinu zavrhnut koli par sarlatanom ktori porusilito co prisahali Hypokratovu prisahu. a ak to dobabrali zasluzia si vazenie.

5qo

no ja som mal zapal srdcoveho svalu 2roky som s tym v podstate lezal doma,no a s mojim pristupoom som si zachranil zivot a z transplantacnej listiny som sa dostal s tym srdcom na 90percentnu funkcnost, kortikoidy som bral rok a stvrt dnes zapal srdca nemam,z doktormi sa nehadam dodnes si myslia ze bere ich kortikoidy nech si ziju vo svojej realite ,povedali mi ze nevedia z coho to je a ze mam autoprotilatky v sebe-cize autoimunita a dali mi krtokoidy ako vidis dnes nemam zapal srdca a uz mi neopuchaju ,preto je moj nazor na autoimunitu taky aky je lebo mam s tmy teiz svoju skusenost. nemozes sa nehat zlomitdoktormi a ich recami ako to s tebou bude len horsie do kym neumres toho som sa ja sam napocuval az dost,momentalne mam este znicenu imunitu z tych kortikoidov a mam s tym velke problemy tak preto taky nazor na lieky aky mam. ak chces s tym pomoct tak mi nehaj mail ak nie tak tvoja volba :D