Olivovy olej

tekvicka

Ivka, ja na jedle nesetrim, pouzivam len tie najlepsie prisady, dobre sa vyznam v tom, co je skodlive a co nie. Ocko si nechava dovazat sojove mlieko napriklad. Mozno to mam od neho:) Na cenu nepozeram, len na kvalitu, na hocicom inom sa da setrit, ale na strave nie. Ja chcem zit dlho a v dobrom zdravi:)

kiki

ak sa niekde docitas, alebo dopocujes ze nemas pouzivat panensky olivovy olej na vyprazanie je to kvoli tomu ze je ho na to skoda. Kedze pochybujem ze na Sk si mozes kupit tolko panenskeho oliv. oleja aby si na nom aj vyprazala inak by to bolo idealne.

Ivka 1

Tekvicka mala som na mysli oleje okolo
30,-- Sk za liter. Tieto oleje pomerne
pri nízkej teplote začínajú prijímať zo
vzduchu oxidanty,ktoré sú rakovinotvorné. To už radšej používať
čistý slnečnicový olej,ten je kvalitnejší a samozrejme olivový je najkvalitnejší.

agina

Ja som tiez pocula,alebo kdesi citala, ze extra panensky olivovy olej sa smie pouzivat len v studenej kuchyni. Avsak, ked som bola pred dvoma rokmi na Krete, tam na olivovom oleji robili uplne vsetko.Tak tiez neviem.Ja doma na nom aj maso peciem......

sedmikraska

nebyvam na Slovaci:) nepysala som o tukoch, ale o smrade. Vela ludi kupuje repkovy olej, je mi jedno, ze ho pouzivas, ale mne osobne smrrdii

tekvicka

sedmikraska, asi si nemala americky repkovy olej. Je neutralny. Na Slovaci by som tiez pouzivala slnecnicovy, ale ten ma tukov ovela viac...

tekvicka

Samozrejme, ze sa da na nom vyprazat. Extra virgin olive oil sa to tu vola a v telke na kanali o jedle najlepsi kuchari na nom pecu a podobne.
Ivka1 repkovy olej alebo iny lacny olej? Trochu si prestrelila. Ja pouzivam repkovy olej (canola oil), teraz je uz jeho vyroba maximalne bezpecna a v obchode som sa pozrela na vsetky oleje, vysiel z toho najlepsie. Nema cholesterol a podobne. A je teda dost drahy.