nemôcť sa nadýchnuť.

ornella

Dokca je to veľmi pekné že ti šport pomohol, no nie je to o tom. Ja som desať rokov aktívne cvičila aerobic a zúčastnovala som sa aj maratonov, takže bez pohybu som namohla existovať. Ale už 5 rokov trpím na panickú poruchu a obsedantno-kompulzívnu poruchu a je pre mna niekedy ťažké aj ráno vstať z postele. Nie je to o tom že človek je lenivý alebo pohodlný, no ten strach a úzkosť ti to nedovolí. Niekedy mám také závraty a pocity na omdlenie že aj obyčajné bicyklovanie je pre mňa nemožné. Nedá sa nemyslieť na to lebo to je fyzické nielen psychické. Je to silnejšie ako aj ...

jjana

Ahojte, ja som tu dnes prvý krát, ale čítala som, že sa Vám nedá nadýchnuť. Mne sa nedalo skoro 4 roky, bolo mi strašne zle, bola som veľmi unavená, viec krát som bola na pohotovosti, kde mi pichali nejaký hydrokortizon, lebo som nemohla vôbec dýchať, po ktorom sa mi dosť uľavilo, mala som stále teplotu 37až 37, 5 a hrozné zimnice. Diagnostikovali mi nealergickú stredne ťažkú astmu, ale stále nevedeli, čo ju vyvoláva. Vykašliavala som hlieny a mala nenormálne záchvaty kašla. Posledný rok mi začalo byť zle trochu aj od žalúdka tak ma poslali na vyšetrenie, kde sa zistilo, že mám reflux to znamená, že v hrdle mám oslabený pažerákový zvierač, ktorý dobre nedolieha, tak mi žalúdočné šťavy zatekajú do dýchacích ciest a tam spôsobujú zápal. Z toho sú problémy s dýchaním a záchvaty kašla aj tie hlieny. Teraz beriem lieky na neutralizáciu žalúdočných štiav a musím spať s vyššie položenou hlavou, ale už mi nie je tak strašne zle a aj sa mi omnoho lepšie dýcha, nie je to úplne v poriadku, ale môžem aspoň normálne fungovať.

damaxy

je tu niekolko tém,úzkost,depky kedy prestanete,panická porucha,antidepresíva skúste aj tam je tam vela príspevkov a osobných skúseností

zihlava

ahojte, na tejto stranke som dnes po prvy krat, niekedy mam problem sa nadychnut sa, je to skor na pravej strane ako na lavej, vdaka za odpoved.

mary13nm

ahoj som prvy krat na tejto stranke mam problem z dychanim uz 3 roky diagnistikovali mi astmu, beriem inhalator, pomoze mi to na chvilu, brala som aj lexaurin ale ten ma utlmoval.momentalne uživam Citalec a neurol.Tiež to tak nezaberá, viem , ze Neurol je návykový.V dopr. prostriedkoch ma chytá panická uzkost, dusím sa a dávam si ment. cukr. aby som vydržala do nasledujuc. zastávky. bola by som rada keby mi niekto poradil liek alebo sposob liečby.

Jarka77

Predtym som brala paretin ale ze vraj remood je to iste a vecer som brala neurol ale ja som bola z toho neurolu strasne ospala strasne unavena.Asi som si na to zvykla.Moja psychiatricka hovorila lebo obvodna mi dala oxazepan ale mne to nepomohlo aj ona vravela ze to je ine ako neurol.Teraz mam frontin ze to je take ako neurol a nemam ziadne problemy.Ja ked som mala zachvaty som nevedela spat teraz v pohode zaspim ako kedysi ani unavena nie som ako zo zaciatku proste ako ked som bola uplne zdrava.

Jarka77

Ahojte ja som brala paretin teraz berime remood 1/2 rano a na obed a vecer frontin a nemam ziadne vedlajsie ucinky

dokca

Ahojte barunka, ornella a spol. Mozno sa mi to lahko pise, pretoze som tieto stavy uz prekonala, ale lepsie by bolo aby ste nebrali ziadne lieky. Ja som sice brala tiez Lexaurin, ale len polku a ozaj, len ked som myslela, ze to nezvladnem.Mam ho stale v penazenke, ale neberiem ho uz asi 4 roky. Lekarka ma tiez poslala za psychiatrom, dal mi nejake tabletky, uz neviem ake, ale po 2 dnoch som ich prestala brat, lebo mi bolo z nich zle. Skuste si povedat, ze napr. zuvacka je liek a dajte si ju vzdy, ked sa citite zle. Bolo by dobre odburat lieky, lebo potom ste ako v zacarovanom kruhu. Chce to naozaj byt stale v pohybe, sportovat, niecomu sa venovat. Priznavam, ze neviem oddychovat, lebo ak nemam co robit, premyslam nad hlupostami a potom mi zacne byt zle. Takze na vlastnej kozi viem, ze aj relaxovat sa da nielen lezanim, ale aj pohybom. V tomto obdobi vela bicyklujem, chodim plavat. Tak drzim palce a prajem krasne leto bez stresov . :)

barunka

Pre Ornellu: Brala som rôzne lieky.Coaxil-ľahké antidepresívum,Felis-na prírodnej báze,Spitomin,Paretin-po ňom som nemohla spať.Teraz beriem ráno 0,25neurol,obed 0,25 neurol a večer 1 Citalec+MegneB6+Kalcium.Viem,že neurol je návykový ako tvoj Oxazepam,tak sa snažím ho občas vynechať,ale keď sa musím sústrediť v práci,tak si ho väčšinou dávam PRE ISTOTU.

ornella

Ahoj Barunka. Tu Ornella. Začala som brať Deprex a potom som prešla na Setralin. Okrem toho beriem občas Oxazepam ktorý mi zo všetkých liekov najviac pomáha a nosím ho všade so sebou. Viem že je návykový preto sa snažím ho obmedziť. Asi skúsim Helex. A čo si brala Ty?