Max Factor - testovanie

Príspevok v téme: Max Factor - testovanie
liliiiinka

ma factor.. zamysleli ste sa niekedy nad tym, kolko zvierat pride o srst, oslepne alebo dokonca umrie len pre to aby ste si mohli kupit jeden takyto drahy vyrobok? viem, je to mozno ,,zivotne dolezita vec,, otestovat to..ale su ine sposoby ako testovat kozmetiku, a nie na zvieratach.. NEKUPUJTE MAX FACTOR!! CIH VYROBKY SU TESTOVANE NA ZVIERATKACH, KTORE SA NEMAJU AKO BRANIT!!

Svoboda zvíř

Jak bývá v podobných diskuzích zvykem, i tady jsou nepravdivé a matoucí informace. Většina firem používá složky otestované na zvířatech a to včetně firem, které tvrdí, že na zvířatech netestují - většinou tím myslí pouze konečné výrobky. Nejlépe poznáte kosmetiku netestovanou na zvířatech podle certifikátu HCS - jehož logo je králíček, okolo něhož běží hvězdičky EU. Více informací a seznam firem najdete na www.netestovanonazviratech.cz a www.pokusynazviratech.cz

Ivka22

No tak je to strašné ked si predstavím ako tie chúdatká trpia...Dúfajme,že vedci čoskoro nájdu niečo ako náhradu, a kopec zvieratiek nebude musieť trpieť...

vvvc

pegona-prispevok z roku 2007 ,ze do oku 2009 bude testovanie zakazane ? a ahaho,uz je ten rok a neni zakazene....riadna chujovna toto

zuzmora

a lieky? nad tým ste sa už zamysleli,že sú všetky na zvieratách testované? som zvedavá či ich prestanete papať :)

iva32

testuej napr. coty(t.j.miss sporty, max factor, adidas...), colgate(palmolive...), schwarzkopf...
netestuju nivea,loreal, maybelline, mary kay...

anisa

No,popravde, Nivea netestuje na zvieratách, ale kamoška robila v Nivei v Nemecku a povedala mi, že na krémiky a pod. používajú výživu z oplodnených vajíčok,takže z detí, tak ďakujem pekne, mne prišlo zle, keď som o tom počula a toto sa ale nevytrúbi do sveta!!! Čo si myslím, že sa nedá porovnať s testovaním na zvieratách, aj keď aj to je hnus, ale za to na praktiky Nivei, kt. šetrí natoľko, že bude vytvárať umelé oplodnenia len preto, lebo sa to oplatí, lebo je tam naj výživa v kocke pre rast, vývoj dieťatka, aká len môže byť, je mi z toho zle. Si predstavte ešte o koľkých veciach nekalých nevieme, čo sa robia. Je mi z toho :-(

veronika

Max faktor ale nie je jedina...Pantene Schwarzkopf,adidas,johnson & Johnson a mnoho dalsich...Na druhu stranu na zvieratach netestuju znacky ako Nivea,oriflame,chanel,wella,mary Kay atd.tieto znacky su rovnao kvalitne..ak nie lepsie..ako tie ktore testy vykonavaju..informujte sa a NEKEPUJTE kozmetiku testovanu na zvieratach...zachrante nevinne zivoty