Max Factor - testovanie

Príspevok v téme: Max Factor - testovanie
liliiiinka

ma factor.. zamysleli ste sa niekedy nad tym, kolko zvierat pride o srst, oslepne alebo dokonca umrie len pre to aby ste si mohli kupit jeden takyto drahy vyrobok? viem, je to mozno ,,zivotne dolezita vec,, otestovat to..ale su ine sposoby ako testovat kozmetiku, a nie na zvieratach.. NEKUPUJTE MAX FACTOR!! CIH VYROBKY SU TESTOVANE NA ZVIERATKACH, KTORE SA NEMAJU AKO BRANIT!!

liliiiinka

to optimista-ja viem, niekedy to je nevyhnutne.. ale chcem pritwrdit ze su aj ine sposoby testovania ako na nevinnych zvieratach ktore sa nemozu branit..a vies, existuje taky vynalez, ono je to na niektorych kozmetykach napisane ze to niesu vyrobky testovane na zvieratach.. tie si vsimam a aj ich pouzivam.. nehovorim o extremoch ako su lieky, tie su naozaj vynimka:((( ale proti tym ostatnym weciam sa da bojovat.

RNG

Urazat vie hociktory nevzdelany hlupak.
Ja som robil v polovodicoch na Slovenskej akademii vied a potom na Illinois Institute of Technology v rokoch or 1968 do 1971, specificky v odbore tenkych vrstiev(thin films) co je odbor aj na fotoclanky.
Dodnes so clenom AMS(American Material Society) , odbory metalurgia a tenke vrstvy, takze viem, co sa deje.

Co sa tyka vyznamu slova ludskost, to zrejme poznam dost dobre ,a aj to praktizujem.
Uz hned na tychto strankach, kde minam svoj velmi vzacny cas, ktory si odskriepim casto aj zo spanku, nato aby som pomohol druhym.
Nehovoriac sumy, co som vylozil na dotacie na Slovensko, aby si Slovaci mohli zaobstarat kvalitne doplnky vyzivy za podstatne nizsie ceny ako v lekarnach.
Humanita je konat, nie kecat a kritizovat.!

pegina

RNG, ty si nejaky vtipny a okrem toho mam pocit ze si zjedol vsetku mudrost sveta. Jasne ze nepatris pod kategoriu "chraneni" ty si v uplne inej kategorii... Lebo snazenie sa o zlepsenie prostredia v ktorom zijeme nie je len pre zvierata ale hlavne pre ludi. A ludia by mali byt okrem ineho hlavne ludsky, ked vobec vies aky ma to slovo vyznam. Dostali sme rozum na to, aby sme chranili co nam bolo dane a nie na to aby sme sa stali vladcami vsetkeho a zneuziali sebecky "svoju moc" az o nu nakoniec prideme.

pegina

malinka, obmedzena si tu skor ty. To tvoje preco setrit, ked to iny minu za teba. Dosledky toho spravania vidime vsade. Nehovorim, ze sa nemas umyvat alebo nejak prehnane setrit, ale je nutne vazit si vsetko co mame a neplytvat tym, aj ked tym iny plytvaju, lebo tym sa aj ty zaradujes medzi tych obmedzencov, ako si nazvala mna. A nechapem preco by som mala ist protestovat niekde na Vaclavak? Ja nepotrebujem ist niekde proti niecomu protestovat, to nema zmysel, zmysel ma zacat od seba.

RNG

Auta so solarnym pohonom je utopia.
Na zhotovenie takeho auta totiz treba viacej energie, nez usetri.
Okrem toho tych zopar experimentalnych modelov, co to dokazalo nie su naozaj vhodne na cesty. Su ultralahke, takze by ich zobral prvy vietor, nemohli by v nich sediet ani dve osoby a uz vobec ziadna batozina. A chodili by len za plneho slnecneho svetla, aj to na kazdu hodinu jazdy niekolkohodin parkovat na slnku aby sa nabili.
Auto potrebuje vela energie, aspon 50 kw, aby normalne jazdilo. Slnko dava pri plnom svetle 1.4 kw na meter stvorcovy, z coho najlepsie fotoclanky vedia premenit na elektrinu len 20%, tj0.28 kw na meter stvorcovy fotoclankov.
Vyroba energie zo slnka zatial je prilis draha.
A statisice kilometrov stvorcovych na to potrebnych pre napr Slovensko pokrytych fotoclankami by tiez mali odozvu na prirode.
Aj biopaliva, co je dnes drahsie, ako olej ale predsa len najblizsie k realnosti su o kus drahsie. A to by malo tiez obrovsky dopad na prirodu, obrovske plochy osadene biokulturami(monokulturami) by zmenili znacne prirodu.To sa ale zrejme stane, tak ako sa to stalo v Brazilii, kde pouzivaju alkohol vyrobeny z kukurice na urcitych miestach az 90%. V USA pridavaju zatial len 10-20% do benzinu.
To je zatial jediny skoro ekonomicky pristup k vyuzitiu solarnej energie.

malinka

pegina: to s tym Greenpeace a Sloboda zvierat suhlasim, nemyslim si ze su to extremisti a robia zasluznu robotu. Ale co do prispevku pre mna-ono ta teoria je sice velmi pekna, ale ja budem setrit, setrit, setrit ako blazon, a blbci budu mat raj. Chcem podotknut, ze vodu zbytocne neminam, len tolko, kolko potrebujem. Mamka starostlivo recykluje a triedi, hlavne ze ked pridu smetiari, nahadzu vsetko spolu, odpad-neodpad. Uz davno sme mohli jazdit na autach so solarnym pohonom, keby ta ropa ropnym spolocnostiam tak dobre nevynasala. Pretoze tu im ide o vlastne penazenky, oni vyslovene NEDOVOLIA hromadnu distribuciu takeho niecoho. RYBA SMRDI OD HLAVY, tak chod protestovat niekam na Vaclavak. Vitaj v klube obmedzencov.

RNG

Panika, to je v mojich ociach ocenenie. Nepovazuju nas za zvierata, hahaha.
Takze nespadame pod katergoriu "chraneni"

suera

utocit ? v akom zmysle ? ze povedia ako to je naozaj, ze si povedia svoj nazor ? nie je to utocenie! tak to ani zdaleka ! Co sa tyka prispevku. Clovek by sa mal zamysliet. Ako inak testovat tieto veci ? Je pravda ze zvierata to nebudu pouzivat a je pravda , ze vyrobky testujeme vlastne samy na sebe. Je tych vyrobkov strasne vela. A vyrobky na prirodnej baze su tiez nejako testovane, Hoc nie na zvieratach. Je to debata na nespravnom mieste. Nevie sa o ake zvierata ide /alebo ano?/, nevie sa ako dopadnu /alebo ano?/ a nevie sa, ci sa nakoniec neutratia. Ci nemaju povolenie na vykonavanie tejto cinnosti. Nevie sa v podstate nic /alebo ano?/ . Proti comu by sa malo bojovat je jedine proti stahovaniu zvierat z koze. Koli priblblym panickam, ktore nosia na sebe "krasne" kozuchy z kozusin nevynnych zvierat. Preco sa zatazovat ?!