Mate skusenosti so zelenym jacmenom?

RNG

Nikdy som netvrdil, ze GW ma zlu vyrobok!. Len sa mi zdal trosticku pridrahy.
Tu je viacej dobrych a reputabilnych spolocnosti, co predavaju susenu stavu zo zeleneho jacmena podstatne lacnejsie.
Vseobecne som si vsimol, ze su na Slovensku privysoke ceny, to bol dovod, preco som tam otvoril obchody.
Aj kvalita tam povacsine nie je zarucena nezavislymi medzinarodnymi organizaciami, az v poslednom case sa zacala zjavovat peciatka GMP, a aj to na malicko produktoch. Clovek je tam prinuteny verit tvrdeniam vyrobcov, nuz to nie je prave najspolahlivejsi zdroj informacii....

alti

Viem, ze neprebratie sa stalo 1.krat a neznamenalo, ze jacmen nevyhovoval - nevyhovoval Green Ways a v tom je rozdiel. Predsa sa neda od PC robit zaver, ktora firma je zodpovedna a ktora nie, aspon ja si to netrufnem. Presne tu odmietnutu zasielku kupila ina firma a predava za lacnejsie ako stavu zo zeleneho jacmena s tym, ze je to to iste, ako ma GW. A nie je to to iste. A nepochybujem, ze s nou netravia konzumentov. Je to o kvalite, ktora tiez ma rozne stupne a aj ten nizsi moze byt kontrolnymi organmi este schvaleny. Nikto ma nepresvedci, ze cena nie je z velkej casti aj kriterium kvality.
Rng,
kedze mas skusenosti aj v tejto oblasti, predpokladam, ze vidis nevyhnutnost premietnutia kvality suroviny, spracovania, prip. balenia vyrobku do ceny - to hovorim vseobecne, asi plati aj na Tvoje letecky priemysel.
Poznamka : nemam ziaden vlastnicky podiel v GW :D, len s vybornymi vysledkami pouzivame doma ich zelenu vyzivu. A zrejme vidim do tejto oblast, vcitane vyzivovych doplnkov, trochu viac ako bezny citatel tohto fora.

RNG

Neviem od ktoreho vyrobcu v USA Green Way kupuje, ale iste nie od velmi zodpovedneho, ked museli nejaku zasielku odmietnut.
Ja sam som vyrobca(v inom poli, letecky priemysel) a veru ja som nemal za poslednych 20 rokov nic vratene mojimi zakaznikmi, ktori su velmi narocni na 100% kvalitu.
Na to jeednoduche riesenie: spolahliva firma nevypusti nic von, co nie je perfektne.

V oblasti potravinavych doplnkov peciatka GMP zarucuje nezavislymi medzinarodnymi kontrolami tu spravnu kvalitu.
Aj v amerike je plno spolocnosti, ktore tuto znacku kvality nemaju. Takym sa vyhybam podla moznosti.

Alternativa

Neakceptujem, ked niekto stavia USA do pozicie dokonaleho, neomylneho, v NICOM, ani v oblasti vyzivy. Viem presne, ze prave firma Green Ways ma svoju vlastnu kontrolu zelenej vyzivy nezavislymi zahranicnymi laboratoriami. A stalo sa na jar, ze Green Ways odmietna prevziat na zaklade prave tejto kontroly zasielku prave z USA - div sa svete :D. Zrejme zasielka bola predana inemu odberatelovi so slusnym rabatom. Zasielka nesplnila kriteria pre medzinarodne certifikaty, ktore Green Ways vlastni. To mne, ako cloveku od fachu staci, vyberam si zodpovednu firmu a je mi fuk, ake meno /znie cesky/ firmu riadi. Aj USA produkty potrebuju kontrolu, o tom nebudem diskutovat.

RNG

Green Ways, s.r.o. je ceska spolocnost(riaditelVaclav Rahousky, dnes uz akciovka, prve zaznamy 2001)
ktora v svojom katalogu uvadza len 2 produktu, zeleny jacmen a chlorelu.
Jasne naznacuje, ze im tieto dodava vyrobca, tj pravdepodobne si suroviny len balia alebo ani to, nechaju si ich balit oznacene ich firmou.
Cela ich reklama sa nesie v zmysle:" v USA sa to pouziva...V USA dokazali a pod.
Takze ked hladame lacnejsie alebo ine zdroje(vcitane vyrobcu, co to vyraba pre Green Way), treba sa pozerat do USA, teda sem, kde som i ja.
Tu je na trhu desiatky rozdielnych produktov z jacmennej travy a podobne(susena v celku-prasok, susena stava,to iste s raznou, alfalfou,chlorellou, spirukinou, blue-green algie atd.
Su ciste, alebo zmesi roznych, s pridanim inych uzitocnych bylin, probiotik a podobne.
Nejake informacie na to mozete najst napr na
www.shirleys-wellness-cafe.com
Ako som spomenul, zmes tychto zelenych (posilnenych) budem dovazat aj ja, ked mi ich slovenske autority schvalia...
Priklad tunajsich cien, napr firmy Vitamin Shoppe, Barley Grass Juice powder, 150 gramov, retail 26.95 dolarov, co je asi 680 korun.
Preto si osobne myslim, ze by ceny ma Slovensku mali byt nizsie....To aj ked priratame cenu dovozu a cla.