problemova menstruacia

Príspevok v téme: problemova menstruacia
sasinka

menstruaciu mam asi od 12 rokoch..teraz mam 15..spociatku som ju mala pravidelnu..ale teraz mi pokojne pride az po polroku..a vtedy trva dost dlho..asi 9 dni,a dost mam bolesti.tak prve 4 dni..potom zase moc dlha prestavka..prsote to mam kolisave..neviem preco..poradte mi..a ku gynekologpvy ist nechcem,leboo mam z neho strach..naposledy som dostala prveho juna a od vtedy nic..precoooooo????

panika

sasinka
nemáš sa čoho báť. Určite je lepšie prekonať prvotnú hanbu, ako sa trápiť bolesťami, ktoré nemusíš mať. A v podstate to nie je ani také hrozné

RNG

Podobne temy uz bezali.
Okrem syntetickych hormonov existuje aj plno potravinovych doplnkov na upravu hormonalnych hladin(yam, pupalkovy olej,damiana,Dong Quai...)
Ako vsetky potravinove doplnky su samozrejme na volny predaj a bez postrannych ucinkov, ked brane v odporucenych davkach.

sasinka

to ja som bola na zubarov taka..ze v cakarni som plakala.uz som stoho samozrejme vyrastla len dufam ze teraz nevystrieda zubara gynekolog:D

sasinka

dakujem vam babyy.. mozno predsa len za lekarom zajdem..uz bude zrejme na case..to aj vy ste mali take blbe pocity pred prvou navstevou?ci to len ja som taka??"vadnaa"?:D

jaja

v každom prípade sa neobávaj navštíviť lekára, aj keď máš ešte málo rokov a menštruácia by sa mohla ešte ustáliť, tak návšteva u gynekológa by ti mohla pomôcť aby si vedela či je všetko v poriadku
nemusí ťa nutne vyšetrovať, možno bude stačiť ultrazvukové vyšetrenie, porozprávate sa a určite ti pomôže

sasinka

ja tiez nechapem preco mam bolesti..viem ze normal je 1 az dve dni..ale premna su tie 4 smrtelne..proste niekedy som rada ze mi menstruacia vynechava..ale dakujem ti..ze si mi sem napisala,a poradila

nellla

Rozumiem. V každom prípade Ti držím palce. Ak k lekárovi nepôjdeš, skús aspoň čaj - alchemilku. Je na ženské problémy. No v Tvojom veku je ešte normálne nepravidelne menštruovať. Len tie bolesti by tam nemali byť.

sasinka

nie este zatial sexualne nezijem..a pred mamou je mi tiez trapne sa otom rozpravat,a aj aby otom vedela..a najvecsi trapas by bol keby chodila ku gynekologovy zomnou ona..proste z nou taky "kamaratsky" vztah nenadvezujem..mama je mama..kamoska je kamoska