Jej depresia znicila nas nadherny vztah...

Príspevok v téme: Jej depresia znicila nas nadherny vztah...
romantik

Priatelka trpi na pp, ukludnovala sa prejedanim, cize z anorekticky sa vyvinula bulimicka. Depresie na seba nenechali dlho cakat. Velmi sme sa milovali a priatelka sa natolko bala(bezdovodne), ze ju opustim alebo prestanem milovat, az ma napokon po najtazsom zachvate opustila tym njakrutejsim stylom (vycitky, nadavky)... Opakujem bez najmensieho podnetu z mojej strany...
Neskutocne ju milujem, ale ona ma uz asi nenavidi, neviem co mam robit...

mamca

Romantik -"..bojí sa,že by som na ňu robil nátlak..." -priznám sa,ja z tvojich príspevkov ten nátlak pociťujem. "Presvedčím ju..." Zdá sa,že jej obavy nie sú tak neopodstatnené. Verím tomu,ako ťa to zraňuje,len mi v tvojich slovách akosi chýba snaha vnímať jej vyjadrenia a na druhej strane je tam priveľa "sily prekonávať". Dať priestor,kľud,čas-zvládneš to?

lencok1

ahoj romantik, trpim psychickymi problemami ktore mi partner len zhorsoval...ach jaj keby som mala takeho citliveho partnera ako ty uz davno som z toho vonku...drz sa, ona ta urcite potrebuje, len ked je clovek v depresii nevei co chce...jeden chce, druhy nie...je pre nas tazke mat vztah

romantik

Mas uplnu pravdu, velmi dobre vidis do nasej situacie!!!
Teraz jednoducho nesmiem hladiet na seba, tuzim jej pomoct a nic si od toho neslubujem, citim za nu urcitu zodpovednost! A dufam, ze si to uvedomi aj sama...

damaxy

drzim ti palce romanticka dusa a ked budem vediet nieco napisem ti.Laska je udel nas vsetkych romatikov.Prezijeme prave preto ze sme romantici...

shakt

romantik...takto...neni cas na tvoju hrdost..bude to velmi tazke,vyzaduje si to od teba velmi vela trpezlivosti a budes musiet mnoho slov od nej "prekusnut"- rozdychat..vela slov,ktore ta zrania... ublizuje ti a tym ublizuje sebe,pretoze si mysli,ze si ta nezasluzi,odhana ta od seba a pri tom ta chce mat pri sebe...neviem ci pochopis.
Vela sa s nou rozpravaj,ale nie o vas, vasom vztahu..nechaj to plynut volne..
ona si musi uvedomit tvoju cenu,pre nu, ale hlavne a to v prvom rade si musi uvedomit svoju cenu,pre seba.
Musi sa sama postavit,ale ty ju nemozes zodvihnut,mozes byt pri nej a tym jej vlastne pomahas.Proste musi sa dat dokopy,musi mysliet na seba..kym to nespravi nevydrzi ziadny vztah! nezvladne to,pokial nebude isto stat na vlastnych nohach az potom moze teba alebo niekoho ineho objat a milovat.

romantik

Velmi mi tym ublizuje a ponizuje ma to, velmi!!!
Vzdy ked si piseme to nezabudne spomenut... Ako keby skusala, kam az moze zajst...
Velmi jej tuzim pomoct, ale mam velmi citlive srdiecko a boli ma to!!!

romantik

Ponukol som jej priatelstvo, aby sme si boli blizki, ved sme spolu stravili velmi vela casu a velmi dobre sa pozname, vieme ake mame nedostatky a co nas trapi... Myslim, ze by nebolo rozumne stratit tak blizkeho cloveka... Suhlasila a navrhla, aby sme boli najlepsi kamarati, ze tu budeme jeden pre druheho...
Ale boji sa, ze by som na nu robil natlak, aby sa ku mne vratila a to ma velmi ponizuje... Sprava sa, akoby mi vobec nevadilo, ako kruto sa ku mne zachovala, akoby som bol prenu samozrejmostou, akoby som si neuvedomoval vlastnu cenu! Ale ja som velmi citlivy chlapec a nikdy uz nechcem zazit, to co som zazil s nou! Chcem jej pomoct a hned za tym vidi nejaky uskok...

shakt

damaxy ma pravdu,slovko od slova! nedokaze byt zodpovedna ani sama za seba,teda myslim to tak,ze uz aj to je pre nu velmi tazke a preto vie,ze by nezvladla byt zodpovedna aj za teba,vas vztah..nedokazala by davat tolko ako si podla nej zasluzis a to ju trapi.. nemysli si,ze iba berieme a nechceme nic dat,davame,no obvykle sa aj dost bojime davat,mame pocit,ze to nestaci,ze je to malo...

damaxy

Vecsinou co hovorime v chorobe lepsie tonazyvam v tomto stave je len zmetenost v tom vsetkom,ty si zdravy ,skus jej pomoct...ak to aj nebude do lasky,moze to byt aspon o [pomoci.

damaxy

to su vsetko tvoje slova,skus sa ytat,aby ta skutocne pocula.Jedine co nie je schopna je zodpovednost,pretoze to je velke bremeno v tomto stave.Ale vztah co je vztah,co si pod tym predstavujes ake su tvoje naroky,ake predstavy porovnaj to s jej.premyslaj v jej mysli vcit sa do jej pocitov do jej stavu.Je to tazke az nemozne.Len nehovor to co si ty myslis jej ustami a prajem ti trpezlivost a zabojuj cez laskavost