Jej depresia znicila nas nadherny vztah...

Príspevok v téme: Jej depresia znicila nas nadherny vztah...
romantik

Priatelka trpi na pp, ukludnovala sa prejedanim, cize z anorekticky sa vyvinula bulimicka. Depresie na seba nenechali dlho cakat. Velmi sme sa milovali a priatelka sa natolko bala(bezdovodne), ze ju opustim alebo prestanem milovat, az ma napokon po najtazsom zachvate opustila tym njakrutejsim stylom (vycitky, nadavky)... Opakujem bez najmensieho podnetu z mojej strany...
Neskutocne ju milujem, ale ona ma uz asi nenavidi, neviem co mam robit...

romantik

Nie je pripravena na vztah, nezvladla by ho... Zatial neciti, ze by chcela nas vztah obnovit...
A ja musim na sebe vela pracovat a viem, ze to nebude lahke presvedcit zranene srdiecko...

damaxy

Vo svojej chorobe rozmysla inak a aj jej reci a slova su ine ako to co ty pocujes.Ty si silny zdravy,ona je krehka a neista.V chorobe je mysel a zdrave uvazovanie potlacene ale vsetko sa da najst,len musis mat trpezlivost a vela vela lasky a porozumenia a pokoja aj za nu.

damaxy

Mily romantik,never,co hovori chory clovek.Pocuvaj v tom volani a kriku a placi prosenie o pomoc.Ale ako pomoct?Tak by mala stat otazka.Pocuvat,pomahat,milovat,nevzdavat sa ostat pokojnym.Davat silu pre toho druheho,istotu a odolavat jeho utokom.Da sa to?Da sa to.Tiez som mala podobne preto hovorim ,ze sa to da.Stale sa pytaj seba ako pomoct nie ako ti mam pomoct.Chory clovek totiz odpovie neviem,lebo nevie a z toho je to vsetko zuflstvo a zlo,tak ako to totiz chapu zdravi a ti co to nezazili.

shakt

Nedakuj...nic sme neurobili,podakuj sebe, ty robis viac nez ktokolvek iny! bojujes a nevzdavas sa...
Snazis sa pomoct niekomu a pritom pomahas sebe,snazis sa otvorit niekomu oci a pritom ich otvaras sam seba..a ani o tom nevies...
Drz sa a daj prosim vediet ako pokracujes! Mas pred sebou dlhu a tazku cestu,no ak si odhodlany a vies co chces,citis to co citis v srdci,je to tvoj osobny uspech!
dakujem...

shakt

:-) si velmi mudry muz romatik a vidno,ze ti na nej a na tom vztahu velmi zalezi...
presne tak...ked zlyha komunikacia...ostane ticho a ludia spolu jednoducho prestanu komunikovat...vtedy si clovek zacne domyslat mnoho veci,dostane strach a urobi take veci,ktore by mozno nikdy v zivote inak neurobil,zo zufalstva,strachu..ja neviem...
komunikaciou sa to vsetko pokazilo a komunikaciou sa to vsetko moze napravit..
a nehanbi sa za seba,nemas sa za co.. vsetci co vidia,pochopili co bolo za tvojimi slovami..
netlac na nu,ale naznac jej,ze by si si to chcel vyjasnit,otvorene sa porozpravat,nech ti da sancu aspon na rozhovor...velmi ti to zelam,tiez po tom tuzim,ale ja tuto sancu nikdy v zivote nedostanem...

romantik

Ked som zadaval nazov tejto temy, bol som zaslepeny... Cim castejsie si ho citam, tym viac sa za seba hambim...
Depresia to nezapricinila, iba trochu zhorsila situaciu medzi nami... Zlyhanie komunikacie nam to velmi velmi skomplikovalo... nie depresia