Lypon... chirurgia

hellohello

tak nakoniec mi zistili ze to je gangliom. o velkosti 6x2,5 cm... mne sa to zda dost velke :( ono mi to nijak netrci. len to mam zrastene s kostou a ze to rastie so mnou od malicka. ani mi to nijak vidiet nie je. a ze moze sa to dat chirurgicky odstranit alebo nemusi. ze podla mna. neviem co si mam vybrat. bojim sa ze to porastie. zevraj to bude rast dokym sa mne nezastavi rast. este mam ist na krvne testy a pak dajake pecenove ci co to.a nieco mi tam pichol. dajaku injekciu. a moc to bolelo. Podla vas si to mam odstranit? ci netreba? :((

shakt

mala by si to mat lekarsky potvrdene,ze je to lipom.Lipom a gangliom su vlastne nezhubne nadory.Mala som dve verzie od dvoch lekarov,jeden povedal,nevyberat aj tak sa objavi opat,druhy odstranit. Takze som si vybrala sama.

bez

Aj ja mám na pravom ramene lipóm mám dosť veľké bolesti poslali ma na sono a zistili v ňom tumor veľký ako gaštan majú mi ho 30.chirurgicky odstrániť.Preto ti radím nezanedbaj to ako ja.

shakt

posluchni RNG,uzivala som enzymi a lecitin, mam gangliom na nohe,a uz ho takmer ani nevidno,mimochodom chirurgicky by som si to nedala odstranit

RNG

Da sa to ovplyvnit enzymami(liposomicke enzymy rozpustaju tuky, podobne aj lecitin). Snad aj jod by pomohol, kedze ten sa podiela na tvoreni roznych enzymov.

jaja

v prvom rade-jedná sa o lipóm
je to hrčka z tukového tkaniva-nie je nebezpečná, iba sa zvykne rozrastať a aj po chirurgickom odstránení sa niekedy zvykne vrátiť prípadne sa môžu tvoriť podobné hrčky na iných miestach