Hysterektomia...?

gabrielitt

Dost si v príspevkoch mýlite hysterektomiu s odstranenim vaječníkov. Mám 3 roky po hysterektomii, vaječníky mi zostali a možem povedat, že necitim ABSOLUTNE žiadne..teda žiadne..problemy..žiadne..hormonalne, sexualne ani nijake..mne ta operacia zachranila život..a nikto ,ani moj partner, ani ja nepocitujeme NIJAKY rozdiel v mojom živote pred a po hysterektomii...akutrat že mi nehrozi vykrvacanie a zbavila som sa životu ohrozujucej strate krvi..Ale dada sa pytala na sietku..Tu prednedavnom voperovali znamej,kvoli mechuru a je velmi spokojna..

Ivka 1

Presne tak ako pise Oxana, pre zenu je to velmi tazke rozhodnutie ale ak to ma zene
zachranit zivot, je potrebne a dokonca nevyhnutne podrobit sa radikalnemu zakroku.
Velmi dolezity je aj postoj partnera ako dokaze podrzat svoju partnerku a byt pre nu
oporou. Dievcata drzim vam palce aby ste to
vsetko zvladli , to najhorsie uz mate za sebou, tak hlavu hore ,zivot je predsa krasny ide sa dalej.

Oxana 24

Ja som teraz práve 17-ty deň po hysterektomii. Zobrali mi aj obidva vaječníky. Zatiaľ necítim žiadne náznaky chemickej menopauzy. Hormonálnu substitučnú liečbu odmietam, kvôli vedľajším účinkom. Človek si musí uvedomiť, že aké zmeny teraz nastanú, hlavne dbať na životosprávu, dostatok minerálov, obmedziť tuky kvôli kardiovaskulárnym ochoreniam, zvýšiť príjem vápnika kvôli osteoporóze, veľa pohybu, strážiť si hmotnosť atď. Každá žena ktorá zo zdravotných dôvodov musí podstúpiť hysterektómiu vie, že to nie je také ľahké po psychickej stránke. Niektoré majú potom problémy v sexuálnej oblasti, cítia vo vnútri prázdnotu. Všetko chce svoj čas, hlavne podpora zo strany partnera. Niektorí muži sú naopak spokojní, veď pri tej hysterektómii sa skráti pošva a práve toto im viac vyhovuje. Takže hlavne sa s tým treba vysporiadať po psychickej stránke. Mne môj gynekológ povedal, že mi budú chýbať tie hormóny, uvidím.
Reja ja mám 43 rokov, ale ako som písala je to len 17 - ty deň takže neviem. Ale veľmi rada sa s tebou podelím o tom ako to zvláda ten môj organizmus.
Pre RNG a IFKA1 tu si odpustite tie vaše komentáre. Hlasvne RNG je to chúlostivá ženská záležitosť a tie tvoje komentáre o barbarskej amputácii...
Môžeš radiť deťom ktoré tu píšu, že si porezali prst, alebo ...

WITCH

rada by som vediet ci tie ktore tu pisu o hormonalnej liecbe pred rozhodnutim ist na hysterektomiu maju vobec skusenosti alebo su to len reci od vedla.nieco vam poviem ja som chodila na pravidelne kontroly vzdy sami odber vyter.vysledky boli vzdy o.k.mala som sice opakovane zapaly nejaky vytok.ale vsetko vzdy preslo.a raz opat preventivka.cytologia bola tak zla ze som okamzite isla na konizaciu.a ta vysla este horsie.cakal ma komplet servis nie ze len maternica.v tej chvili nerozmyslate o nejakej hormonal.liecbe chcete len zit.aak toto je cesta vsetky ine moznosti idu bokom.toto sa mi stalo v 32rokoch.primar mi povedal ze vo mne vybuchla casovana bomba.moj zivot za pol roka dostal ine obratky.teraz beriem naplaste.pracujem a moj manzel tvrdy ze sex teraz je ovela suprovejsi.takze ziadne hrdinstva.

reja6

V 27 rokoch mi vybali vajecniky aj maternicu brala som hormonalne lieky 4 roky no zacalo mi od nich byvat zle tak som ich vysadila dnes mam 40 rokov a uz citim unavu,podrazdenost navali nespavost,sexualny zivot na bode mrazu manzel si zacina mysliet ze dakoho mam no neda si vysvetlit.Som zufala poradte mi.Ďakujem

ifka1

hrozne,ako sa mladym zenam vyhadzuju maternice!.a je hrozne, ako vzapati lekari hned ordinuju po operaciach hormony!.

RNG

smudlo, hysterektomia je barbarska amputacia, tak ako v stredoveku urezali nohu ludi, ktory ju mali zahnisanu, lebo to vtedy inac nevedeli riesit.
Dnes sa daju hormonalne problemy riesit prirodnymi doplnkami, cysty, myomy a ine nepotrebne utvary v tele odstranit silnou enzymatickou liecbou.
Zialbohu stary duch "vyrezat" miesto "vyliecit" este stale panuje vo vacsine medickej praxe.
Nuz ani sa velmi nedivim, lebo velka vacsina lekarov pozna len skodlive chemicke lieky, zialbohu

šmudlo

Ak urobia hysterektómiu žene, ktorá sa blíži ku 50, tak nevidím ´v tom žiadnu tragédiu. Aj tak už nastáva prirodzený proces stárnutia, klesá hladina hormónov.
Horšie je to ak tú hysterektómiu urobia mladej žene, 25, 30 ročnej. A ešte záleží aj na ďaľších okolnostiach. Atď....

Ivka 1

Zena sa moze dobre citit aj bez brania syntetickej hormonalnej liecby. Su prirodne produkty,ktore obsahuju prirodny estrogen. Velmi dolezite je uzivanie aj vyvazenych zmesi mineralov lebo ak sa netvoria hormony estrogen a progesteron,v tele zeny zacina proces odburavania vapnika z kosti a zubov co ma za nasledok vznik osteoporozy.