glykemicka krivka

Príspevok v téme: glykemicka krivka
ferka

Chcela by som sa opytat ako prebieha vysetrenie glyk. krivky, uz som to dvakrat vzdala,lebo nevydrzim tak dlho nalacno. Byva mi potom zle. Ako moze velmi ovpyvnit vysledok ak by som zjedla aspon trochu. Neexistuje nejaka ina alternativa vysetrenia, a ake su hodnoty glyk. kedy uz treba s tym nieco vazne robit, ja mam raz 6,5 raz to bolo 7 inokedy to kleslo az na 3,5. dakujem

RNG

Dievca, nemas ziadny problem. Snad trochu hypoglykemie, tak by som ti odporucil jest castejsie a menej. Nos si so sebou male sendvice,(hlavne hrubozrnny chlieb, hrubozrnne produkty sa pomalsie stravuju a teda postupne uvolnuju cukry, nie naraz, ako vyrobky z jemnej muky= naraz vela, potom nic).
Glykemicke skusky su na to, aby sa zistilo, ci nemas oslabenu funkciu tela znizit hladinu cukru v krvi po niekolkonasobnom podani glukozy.
Ale ved u teba niet ziadneho problemu s vysokym cukrom, ked ti namerali 3.5! Ked ma niekto diabetes(teda telo nevylucuje dost inzulinu na ZNIZENIE hladiny cukru v krvi a neberie inzulin, tak ma LEN vysoke hodnoty cukru.
Jedz castejsie, mensie davky, to je pre kazdeho zdravsie,vyhnes sa nebezpecnym nizkym hladinam(pod 3 upadnes do bezvedomia!)
A zasada, hruba muka, celozrnne produkty a podla moznosti ziadny rafinovany cukor a sladkosti.
Nakoniec, je to rada pre kazdeho, kto nechce na stare kolena skoncit s cukrovkou(ako napr. ja, teraz tuto radu alternativnych lekarov dodrziavam, aj mi to znacne pomaha, ale to uz nikdy nebude tak, ako zdravy... )