Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hrčka v prsniku u deti

Mima84

Kamaratkina dcera, ked mala rok a pol, jej tiez lekarka nasla hrcku na prsniku. Vraj sa jej dostava privela hormonov do tela, v strave. Jedla prilis casto maso. No a v mase je kopec hormonov, najma v kuracom. Detsky organizmus to nestravi len tak. Preco asi dievcata ovela skor dospievaju, ako kedysi?

nelaaaaaaaaa

ja som si nasla priblizne v 10 tich rokoch hrcku v prsniku a povedala som to najlepsej kamaratke a ona povedala ze to ma tiez ale potom sme sa tym prestaly zaoberat a asi zmizla alebo co. Teraz ked mam 13 som si ju tam nasla mala som ju v jednom vecsu a v druhom mensiu. teraz su obzdve rovnake. castosi ich meriam a su ako sirka mojho nosa. Nezvecsuju sa . je to dobre alebo zle? Som na tom zle stale sa bojim ze zomriem ale kamoska ta co to mala aj pred tym to tam ma tiez a rozprava me sa o tom .Obydve sa to hambime povedat rodicom prosim poradte mi ci je to nador rakvina alebo len nejaka hrca. Mam to pod bradavkou. M. este nemam. co mama robit : :-(

lalaxx2

Dobry den v juny budem mat 12 a nahmatala som si hrcku na pravom prsniku, ked nahmatam lavy prsnik je uplne mäkky a na tom pravom mam zhora taku hrcku, ked sa toho dotknem tak iba vtedy ma to boli tak neviem co mam robit dajte nieaku radu. Dakujem

vitavi

V prsiach sa vám tvoria ložiská prebytočného tuku, ktoré sa môžu zapáliť, ak sa do prostredia dostane cukor. vtedy sú ložiská citlivé.

Predídete im len tak, ak vylúčite mliečne výrobky a mlieko a sladkosti. A všetky potraviny s približne takým istým účinkom / živočíšne a stužené tuky,okrem rybacieho, aromatické látky, tropické ovocie, keksy, zákusky, prebytky bielkovín, .../

ALINEFKA

já som mala 12 keď som si nahmatala nebolestivu hrčku a v masírovala som si ju a zmizla :) no teraz mám bolestivú a aj bz som si ju rozmasírovala len bolí to už len keď po prsníku trošku prejdem :((

Natinka

A teraz jedna rada pre všetkých.
Skúste si tú hrčku rozmasírovať. To som našla na internate a pomohlo mi to. Hrčka sa zmenšila a tak som si to robila každý deň až hrčka úplne zmizla.

ZA POKUS TO STOJÍ!!!

Romanka987

Čaute za chvíľu budem mať 13... Mám v oboch prsníkoch nejaké hrčky niektoré bolia a niektoré nie, niektoré sú menšie a niektoré väčšie. Keď som to povedala mamine povedala mi, že sa nemám báť, že mi rastú ale ja sa bojím a je mi trápne to povedať lekárovi... Neviem s čoho to mám už som sa asi milión krát donich buchla pochopineľne nechtiac... S čoho to mám? Mám rakovinu? Čo mám vlastne robiť? Prosím čím skôr mi napíšte... Ďakujem

peto.1

Dobrí den mam 15rokov a mam hrcky na oboch prsnikoch prvy krat som to zistil ked som mal 12 a mal som hrcku pod pravim prsnikom neskor sa mi spravila aj pod lavim a potom to zmyzlo a asi pred rokom som si ich nasiel zas a mam ich vzdy na lavom prsniku je mensia ale na lavom dost velka neviete co to je prosim? nieje to niejaky nador?

kablica

nevadi, to sa na zaciatku puberty stava aj chalanom, ze sa im zduria zlazy, v kazdom pripade to vsak lekarke ukaz, lebo radit na dialku je tazko. mozno to bude treba sledovat.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hrčka v prsniku u deti - Fórum - ZDRAVIE.sk