Hrčka v prsniku u deti

Romanka987

Čaute za chvíľu budem mať 13... Mám v oboch prsníkoch nejaké hrčky niektoré bolia a niektoré nie, niektoré sú menšie a niektoré väčšie. Keď som to povedala mamine povedala mi, že sa nemám báť, že mi rastú ale ja sa bojím a je mi trápne to povedať lekárovi... Neviem s čoho to mám už som sa asi milión krát donich buchla pochopineľne nechtiac... S čoho to mám? Mám rakovinu? Čo mám vlastne robiť? Prosím čím skôr mi napíšte... Ďakujem

peto.1

Dobrí den mam 15rokov a mam hrcky na oboch prsnikoch prvy krat som to zistil ked som mal 12 a mal som hrcku pod pravim prsnikom neskor sa mi spravila aj pod lavim a potom to zmyzlo a asi pred rokom som si ich nasiel zas a mam ich vzdy na lavom prsniku je mensia ale na lavom dost velka neviete co to je prosim? nieje to niejaky nador?

kablica

nevadi, to sa na zaciatku puberty stava aj chalanom, ze sa im zduria zlazy, v kazdom pripade to vsak lekarke ukaz, lebo radit na dialku je tazko. mozno to bude treba sledovat.

kabel

je pravdepodobne, ze s tym padom to nesuvisi, podla mna sa jedna o zdurenie prsnej zlazy v puberte vplyvom hormonov, nie je to nic vynimocne. opytaj sa lekarky, ale myslim, ze sa vobec nemusis bat

Palo12

Dobry den
mam 13 a prave mi asi zacla puberta=vyrasky na tvari a pred mesiacom a pol som hodil ribicky na zem a udrel som si pravu bradavku mesiac nic a teraz sa mi tam spravila hrcka neviem ci je to od toho ale je to celkom velke asi priemer asi 1,5mm pri silnejsom stlaceny to boli inak to pri normalnom pohybe ani nicom necitim iba po stlaceny idem pozajtra k lekarke ale prosim nejake uspokojenie lebo hrozne sa toho bojim.

fekexko

Ahoj mam ~13 a nasiel som si na na.
Lavej strane prsnika hrcku ktoru stlacim
a presunie sa mozem mat rakovunu prsnika ?
Pomozte prosim