mrtvy plod

janulec

marabellka, je mi to luto, ale za to naozaj nemozes, stava sa to...Treba mysliet dopredu. Neboj sa, vycistia ta a budes v poriadku. Ale myslim si, ze si pod obrovskym tlakom- tvoj chlap velmi tuzi po dietati. A ty sa tomu musis podrobit? Nie je to fer. Nech si ho vynosi sam, ked tak chce mat dieta...Ty si si ista, ze tuzis mat dieta, alebo ta len on nabalachal?

mabellka

kola:
dufam, ze mas pravdu a ze sa mi znovu podari otehotniet a mat zdrave babatko...
to by som bola naozaj velmi stastna

kola

nebojte sa dievcata,potratov je velmi vela,len sa o tom tak velmi nehovori.drzim vam prsty,nebojte sa,este z vas budu pekne maminky.

lea

ja mam zase kamosku, co v novembri porodila, bezproblemove tehotenstvo. a 2. dietatko o par mesiacov nato potratila. precoby to nemohlo byt u teba naopak? 2.tehotenstvo bude bezproblemove

mabellka

bojim sa....aj dr mi povedal, ze neznamena ze deti mat nebudem ale bojim sa.....myslim, ze ma chapete....je to strasne...ja nepoznma nikoho osobne komu sa nieco podobne stalo...mam tri kamosky a tie vsetky bez problemov na prvykrat porodili...je to strasny pocit. ak este otehotniem, uz nikdy nebudem mat kludne tehotenstvo.

janka

Ja som to prekonala pred dvoma mesiacmi. V 8 týždni zistili, že je dieťatko je mrtve. Ale muselo byť skôr, pretože som už začínala krvácať. Zákrok trvá len 15 minút, ale najhoršie je to potom. Nie po fyzickej, ale po psychickej stránke. Nemôžem sa pozrieť na tehotnú ženu bez toho, že by som si nepredstavovala aké veľké bruško by som mala ja.

kola

mabelka,aj ked to teraz boli,neboj sa,to neznamena,ze uz nebudes mat zdrave deticky.mne sa to tiez stalo,babika bola vacsia ako tvoja,a teraz mam uz skoro 5rocnu slecnu.pri malej som bola na rizikovom,brala som lieky na udrzanie.pri prvej babike to lekar podcenil,a nenasadil co mal,ale casom ta to preboli.kamoska mala 3potraty,a teraz ma 2deturence.neboj sa,teraz je to pre teba tazke,ale hlavu hore.

lea

neboj sa. vela ludom sa to stalo. moja mama vyrastala pri jednej velkej fabrike a z ich dediny vsetky zeny, az na vynimky, prve dieta potratili alebo porodili mrtve.. museli tam byt dake chemikalie. ale dalsie deti boli ok. mojej mame tak zomreli dvojicky. ani lekari nevedeli, ze nosi mrtve plody, nechali ju dost dlho na udrziavani tehotenstva.