tehotna?

Príspevok v téme: tehotna?
moooonika

prosim prosim prosim...poradte niekto,co mam robit,bojim sa ze som tehotna,chcem si kupit test,no hrozne sa bojim,lebo ak budem tehotna,mozem sa rovno odjebat alebo co,prosim poradte co mam robit keby som bola,lebo nechcem decko a prosim nenadavajte mi ale pochopte...ako to je s tymi potratmi?je vraj aj nejaka miniinterupcia,co sa robi do 8 tyzdnov...no neviem...alebo su este aj nejake ine sposoby?prosim pomozte

dada

pastor, pretoze to skratka nechce, je to jej vec. neciti sa na to. uplne ju chapem, nehody sa skratka stavaju. si muz a asi by si sa na to pozeral inak keby to dieta rastlo v tebe.vyradi ta to z prace, skomplikuje studium, skratka uplne ti to zmeni zivot. je to vec zeny.

pastor

KIKA123 - to ako mozes takto bezcitne pisat??? je mi z toho zle... no ved ty to raz pochopis. Nejde o to, ci si krestanka - teda teraz uz nie si, ale ide o vsetko - o zivot. Ano, mozno aj ANTIKONCEPCIA je nejaka forma akoze potratu - ale INTERUPCIA - ci uz MINI alebo klasicka je podla mna zlocin proti ludskosti. Majte si nazor aky chcete, ale podla mna je to tak. Aj ked ten cloviecik v tebe mal iba par milimetrov a povies si ze nic necitil, no bol to zivot. Vies co by ine zeny za to dali keby sa to dalo premiestnit ku nim? nebudem ti urcite robit ziadne vycitky, toho sa neboj, vratit sa to neda. Mohla si ho kludne porodit a dat niekomu, kto by ho obklopil laskou. Predstav si, keby sa tak tvoja mamina rozhodla s Tebou, alebo ked sa Ti dalsie dietatko narodi postihnute - to ti neprajem, budes si to raz vycitat. Pises, ze si nebola pripravena, v poriadku, ale vzdy sa da nieco spravit. Len som zvedavy, ci to takto beru aj ostatni, mozno sa mylim. Prosim o vyjadrenie ostatnych ludi a monika - Tebe radim aby si si to nechala. Teda nie "TO" - nebavime sa o nejakej veci ale o cloveku. O cloveku ako si Ty alebo ja.......

kika123

ja mam 20 rokov.pred dvomi mesiacmi som bola na potrate. dokopy som zaplatila okolo 6500 sk. cele to trvalo asi 5 min.vobec nic som necitila..ani potom.tak sme sa rozhodli s priatelom.peniazky mi dal. sme spolu aj nadalej a v buducnosti chceme mat deti.vobec to nelutujem..som rada ze to tak dopadlo.este nie som pripravena..ja som si urobila test a hned som vedela ze som tehotna a este mi aj meskalo..takze tak..chod k doktorovi..a neboj sa..

moooonika

nikula:dakujem za odpovede.musela by som ist na potrat,proste ja niesom pripravena na dieta aj ked mam strasne rada deti,moj priatel je mladsi odomna,este studuje,ja uz pracujem.myslim ze keby som si chcela dieta nechat tak ostanem nato sama ,bez neho ,tak myslim.fakt musim kupit ten test a prosim keby som sla k lekarovi tak do kolkych dni ma moze objednat na potrat?treba dlho cakat?

nikula

hovorim nestresuj kup test..to je najistejsie...neboli teda vraj zakrok ani necitila lebo jej napichali injekcie na umrtvenie, a ked uz mas 22 je to az taky problem male babo??? kamoska ma 20 a ma 3 mesacneho a uz to nelutuje, inak potrat stoji cca 6-7 000 takze nic lacen ak ece studujes...jo a chlapcovi odkazujem ze je dobra svina take veci sa hovoria hned, fakt ta chapem ale snaz sa ukludnit

moooonika

nikula:no on mi to povedal tak o 2 tyzdne,riadne ma nastval,ja som to vobec nevedela,lebo to nie vsetko ,proste ze mu trocha "uslo",ze nestihol vsetko von.inak sa mi uz stalo ze praskol kondom,tak pre istotu som kupila postinor.a potrat boli?boze sa odjebem sak nemam ani prachy

nikula

no brucho rastie az tak vo 4. no potrat je strasne individualna vec...pokial viem u nas sa robi len jeden druh ale cele to netrva viac ako pol hodinku a staci ked ides do nemocnice na jeden den..rano prides a vecer odchadzas...kamaratka bola. ale musis sa poinformovat u svojho gynekologa. on ti pvoie vsetko...hej a urob si test a zle ti moze byt z toho ze si vystresovana presne takto bolo aj mne...zle, vajecniky boleli a unavena som bola a nic...hej a ece jedna rada...jo nezodpovedne to je ale preco ked sa do teba urobil nesla si hned do lekarne kupit postinor...hm???

mooonika

takze...citim sa hrozne,strasne ma boli brucho,hrozne nafuknute ho mam v spodnej casti...troska nieco zjem a az zle mi akoby som sa prejedla...mozno problem zo zaludkom,no neviem...dalsia vec,s priatelom spolu spime bez ochrany,dost nezodpovedne,no sme hlupi asi,a to mam 22 rokov.sa do mna spravil,no kramy som potom dostala normalne ako som mala...napiste nieco o tych potratoch a sposoboch,prosim.si myslim ze brucho aj ked napr v prvom mesiaci este nieje vidiet,ne?rastie az tak v druhom mesiaci