Psycholog

Príspevok v téme: Psycholog
katulik

Zazili ste uz niekto, ze ste mali fakt velke problemy so stresom a tak... a napokon ste sa dokopali ku psychologovi (po tom, co vas psychologovia a aj psychiatri sklamali a ublizili vam) a ked ste od neho vysli, tak ste mali zmiesane pocity, ze preboha, co som to spravila a naco je to dobre??? Lebo teraz ma take daco suzuje a mam normalne nervy a depky z toho. I ked viem, ze toho psychologa potrebujem. Ale ta...

2 katulik

z toho by mohli byt tie tvoje bolesti hlavy a aj traviace tazkosti. tak to s nim este skus a uvidis ako sa ti bude pacit. vies aj ja som chodil k psychologovi a nie vzdy som s nim bol spokojny, ale v konecnom dosledku mi pomohol. lebo som sa vyrozpraval. ono asi vacsina ludi co chodi k psychologovi alebo psychiatrovi je s niecim nespokojna. myslim si. mala by si to s nim skusit. to je nejaky mlady ci starsi? muz ci zena?

baaara

dakujem monika19.asi mas pravdu....je zo mna troska...a asi to bude vazne ked si to sama zacinam uvedomovat...dakujem...pojdem ku psychologovi....

monika19

baaara pokial to nezvladaš mala by si za neakým psychologom zajst. Ulavi sa ti ak to zo seba dostaneš uvidiš. Odožen predsutky ved kôli neakým predsutkom si nebudeš robiť život tažkym. Budem ti držať palce

baaara

ahoj...ja mam dost velky problem..a neviem ci ist ku psychologovi...nedari sa mi zo skolou ....s pracou----s rodinou.-.jedine co ma drzi hore je moj priatel....ja som v strasnych stresoch.... ale velmi....niekedy mam pocit ze mi hlava praskne.... mam pocit ze z nevydrzim..ludia poradte mi prosim....

katulik

to katulik2:
psychologa potrebujem preto, lebo zijem v neustalom strese a nedokazem sa uvolnit. a som aj velka tremistka pri skuskach v skole.

2 katulik

vies, ide o to ci na to ten psycholog prisiel aj bez toho aby videl tvoj zdravotny zaznam. lebo ak nevidel a dospel k takemuto zaveru, tak by tam predsa len mohla byt ista pravdepodobnost, ze ma pravdu. samozrejme, ze sa moze mylit. podla toho co si teraz napisala, to naozaj na tu hypochondriu nevyzera. na preventivne chodim aj ja, myslim, ze je to uplne normalne a mam na to narok zo zakona. tak preco to nevyuzit. tu mas nieco o hypochondrii www.primar.sk
a preco vlastne toho psychologa potrebujes? aky mas problem?

katulik

a inak ja pre kazdu somarinu k lekarovi nechodim, lebo idem tam fakticky len vtedy, ked je to nemozne uz vydrzat bolest alebo co.

katulik

to monika19:
takze psycholog, u ktoreho som bola teraz to nazval, ze to suvisi s hypochondriou. a psychiater ma za to zdrbal, ze som klamarka a hypochondricka. takze asi tak. ja si tiez myslim, ze ak si kontrolujem preventivne prehliadky a ockovania, tak je to ok. dnes som bola napr. na prevencii u zubara a vzdy mi zvykne najst kaz, lebo sa mi kazia casto zuby. ale dnes mi nenasiel. super :o). a na ockovanie idem najblizsie az v septembri alebo oktobri, ked sa bude ockovat proti chripke, lebo povinne ockovania mam za sebou.

monika19

tak to podla mna nie je žiadna hypochondria. Hypochonder je ten človek ktorého ked niečo zaboli čo javiem ucho alebo ked sa mu trochu rozbúcha srdce že okamžite beži k doktorovi čo to nemôže byť neaka choroba.Je to taky človek ktorý si seba strasne moc všima myslené tak že si všima ako sa citi či ho nahodou niečo neboli a ked ho niečo zaboli tak ihned rozmýšla že to môže byť a laka sa či to nahodou nie je neaka závažna choroba. Ale nie ak chodiš na preventívne prehliadky ved to je uplne normalne že si pamätaš kedy máš ist na očkovanie ved čo natom je.

katulik

Zdrbali ma ti isti lekari, ktori mojej kamaratke, ktora ma len 15 rokov povedali pred 2 mesiacmi, ze ma leukemiu a ze sa nedozije konca letnych prazdnin. A viete ako to zistili? Obvodna lekarka ju vysetrila a vysledky poslala do nemocnice. V nemocnici (kde ma zdrbal psychiater) jej povedali to o leukemii a ani ju nevysetrili (co by podla mna mali). A viete, co bolo najlepsie? Ze o 1 mesiac jej povedali, ze sa mylili a leukemiu nema. A potom o tyzden zasa neskor, ze leukemiu predsa len ma. A ked teraz skoro na konci prazdnin videli, ze akosi neumiera a zije dalej, tak jej konecne spravili odber krvi a povedali jej, ze sa zmylili a leukemiu nikdy nemala, ale len nejaku chorobu krvi. Ale ze je v poriadku. Mozno si poviete, ze super, ze nema leukemiu a nech sa tesi. Ale viete, co prezivala? Uz aj na nu chceli zavolat psychiatra, ze si vymysla a ze je uplne zdrava. A pritom jej davali lieky pre leukemikov. Mala vsak stastie, lebo na nu psychiatra nezavolali. Na mna ano. Pripada vam to normalne? A co sa tyka hypochondrie u mna... myslim, ze hypochondriu nemam. Je azda hriech, ked mam namysli stale ockovania, pravidelne kontroly u lekarov, ku ktorym bohuzial kvoli neurologickej a imunologickej chorobe musim mat a ze ak chcem mat pravidelne preventivne prehliadky, aby napokon nebolo neskoro? som hypochonder azda? tak ak sa mysli toto ako hypochondria, tak hypochondri su vsetci, ktori uznavaju prevenciu a pravidelne ockovania.