Psycholog

Príspevok v téme: Psycholog
katulik

Zazili ste uz niekto, ze ste mali fakt velke problemy so stresom a tak... a napokon ste sa dokopali ku psychologovi (po tom, co vas psychologovia a aj psychiatri sklamali a ublizili vam) a ked ste od neho vysli, tak ste mali zmiesane pocity, ze preboha, co som to spravila a naco je to dobre??? Lebo teraz ma take daco suzuje a mam normalne nervy a depky z toho. I ked viem, ze toho psychologa potrebujem. Ale ta...

2 katulik

nie to som nechcel povedat, ze ti drbe v hlave. neviem co sa hned urazas. aj ja by som ti nieco povedal a vobec nemusim byt vulgarny. takto sa tazko pise nieco, ked sa nechces rozpisat, ale to co si napisala predtym sa fakt podobalo na hypochondriu. aj tato tvoja reakcia je tak trochu zvlastna. ak mas bolesti v bruchu mali by ta vysetrit. stalo sa tak? osobne si myslim, ze je uplne jedno ci mas hypochondriu alebo nie, pretoze to im aj tak nedava pravo zdrbat ta. takze tomu celkom nerozumiem, ze preco tak urobili. ale rovnako nerozumiem tomu preco sa nerozpises. mozno by som potom inak zareagoval keby som poznal tvoj problem.

katulik

to piko:
preco sa tak spravaju? to clovek ma doslova zdochnut a pritom im zaplatit poriadne, aby sa zdohadali a pacientovi namiesto urazok a kritiky pomohli? oni si myslia, ze tym zdrbnutim mu pomozu? ci brehy... nech idu do frasa.

katulik

to 2 katulik:
chces povedat ze mi doslova drbe v hlave? nechcem tu rozpisovat okolnosti. ale vies co? v kratkosti asi hej, zeby si pochopila, o co ide. mala som bolesti brucha, ze som skoro ani nespala (myslim, ze to si clovek nemoze namysliet, ci hej?). lekarom sa nechcelo ma vysetrit, tak si pomysleli (tak jak ty), ze mi drbe v hlave a zavolali psychologicku a neskor aj psychiatra a obidvaja ma zdrbali jak psa. takze mozem za to ja? nieco by som ti na to povedala, ale toto je slusne forum, tak to nepoviem.

piko

Lekari su hajzlici (cest vynimkam, ktorych je veeeeelmi malo) a zvlast v oblasti psychiatrie. Tiez mam vlastne NEGATIVNE skusenosti. Clovek potrebuje pomoc a namiesto toho, ta automaticky beru ako choreho cloveka, ktory ma problem len a len psychicky. Bolo to velmi tazke pre mna, ked som sa nechal nahovorit, ze sa mam najskor porozpravat s psychyatrom... Vtedy som si uvedomil, ze s nimi velmi opatrne, lebo oni si myslia, ze maju hned pravdu a je im jasne, co treba... Pripomina mi to operaciu bez narkozy...

2 katulik

ako nic v zlom a neber to osobne (aj ked asi zoberes), ale nemoze mat predsa len pravdu? ked na to prisli 2 nezavysle od seba, tak...

katulik

no fajn, ale ide o to, ze uz som vyskusala 2 psychiatrov a asi 3 psychologov. k 1. psychologicke som chodila ako male dieta a to si nepamatam, ze preco. 2. psychologicku som stretla v nemocnici a ta mi pripadala, akokeby chcela zo mna vytiahnut nieco, co jej povedat nechcem. 1. psychiater ma pourazal, ako sa dalo a povedal mi, ze som klamarka, hypochondricka a ze chcem na seba uputat pozornost do riti palovej. cely zivot som chodila k lekarom, pretoze si to neurologicka a pneumologicka choroba vyzadovala. a on mi povie toto? ja som ho chcela zabit... 2. psychiatricka napisala do lekarskej spravy to, na com sme sa dohodli, ze to nenapise, lebo som jej verila. samozrejme, ze stratila doveru. a teraz je tu 3. psycholog a on namiesto rozhovoru spravi nejake testy a spravi zo mna hypochondra. to co su prebohoa ziveho za debily? tak to vyzera, ze ked ma clovek nejake problemy, tak bud sa k nemu spravaju jak k zmagorenemu idiotovi alebo moze skocit rovno pod vlak... ja uz vazne nemam cloveka, ktoremu by som mohla doverovat.

xxx1

Psychológovia dnes v bežnej praxi veľmi využívajú testy na úkor počúvania klienta a rozhovoru a je veľmi ťažké nájsť niekoho, kto má inú techniku. Dá testy a na základe nich si ťa zaškatuľkuje. Ale nevravím, že nie sú takí, ktorí vedia pomôcť, len aj tých treba hľadať, iba pri veľkom šťastí to bude prvý, ktorého skúsiš...

monika19

tak to sa ti nedivim že ta to naštvalo. Ja si tiež nemyslim že podla neakých testov sa da zistiť či je človek hypochonder alebo nie ved predsa ten psycholog nemôže podla testou zistiť ako ti bolo v tu dobu či to bolo važne alebo nie. Ked ja som išla k psychiatrovi tak ten nerobil žiadne testy len sa pýtal samozrejme že ja som mu musela zruba opísať s cím je problem. Skus mu dať ešte jednu šancu a podla toho sa potom rozhodni či tam u neho ostaneš alebo vyskušaš ineho. Môže sa stať že tento ti jednoducho nesadol.

katulik

Ked som dnes prisla ku psychologovi, tak najprv mi sestricka urobila testy. Potom si vysledky zobral psycholog a sla som s nim do jeho miestnosti. Len co som si sadla, tak spustil sprsku slov o tom, aka som podla tych testov. Viac menej ma vystihol a jedno z toho, co povedal bolo, ze som podla neho velmi neuroticka, HYPOCHONDER a pod. A pritom si nemyslim, zeby som bola hypochonder. Je azda hriech, ked sa necitim dobre, mam traviace tazkosti a boli ma hlava a idem ku lekarovi, tak ze som hypochonder??? Nic som mu na to nepovedala, ale som len bola ticho na to. A az potom som zacala rozpravat. Povedala som mu niektore podstatne veci (teda ze preco stresujem, ze som tremistka a tak...). To, ze si to o mne myslel, ma vytocilo. Preco??? Nech ide do riti.