Detská chudokrvnosť

blanka

ahoj keki.nas drobec ked sa narodil strasne plakal,znamy nas poslali na gastro,a tam mu z odberu krvy zistili taku chudokrvnost,ze sestricka sa stoho nemohla spamatat.lekarka mu predpisala aktiferin kvapky,tie bral dost dlho ale pomohly.popri tomu som mu po kavovej lyzicke davala stavu cvikla,cernice,cucoriedky vsetko na podporu tvorby krviniek.ked mas moznost tak chod na gastro.na kazdej kontrole to bolo lepsie.mal slabo prekrveny organizmus,preto tak plakala.

[zruseny12]

Ja som mala tiez ten problem,pred rokom som bola na krv,a mala som malo zelaza.Videla som to na vlastne oci,lebo sa to robilo pod mikroskopom a potom sa to premietalo na PC,a bola to hned odobrata krv.Lekar mi predpisal vitaminy sk.B-komplex a vapnik,horcik a zinok.Po 5-tich mesiecoch som sla na kontrolu a krv bola uplne ina,bolo vydno,ze sa velmi zlepsila.A samozrejme treba aj jest pestro,ale tie vit.a min.mi tiez k tomu dopomohli.Zelezo som vobec nebrala.Ale citala som,ze lesny med obsahuje zelezo.Len neviem,ci aj male dietatko do roka moze tie vit.a min.ale to poradia v lekarni.Prajem krasny den.

RNG

agina, klikni si na zlozenie toho co si uviedla. Hovori "Trnkova stav a bez cukru"
Pod tym "zlozenie 100 ml syrupu, 89 mg sacharidov"
pod tym : 100 ml obsahuje 15g sacharidov.
Tak co je z toho pravda, lebo tie informacie si protirecia.
A obsah zeleza tam nie je uvedeny. Ked to ma byt zdroj zeleza, tak to je najdolezitejsia informacia.

RNG

Na tvorenie cervenych krviniek treba aj ine, nielen zelezo. Casto je to problem nedostatku B vitaminov aj pri prebytku zeleza. Jedna sa hlavne o B-6, B-12 a Kyselinu listovu.
Treba aj med. Ked beries privela zeleza, med sa nemoze vstrebavat.

ninik

Skus chodit s malymi von, hlavne teraz, ked je cerstvy vzduch, neuveritelne to pomaha, aspon mojmu malemu isto, bol stale bledy a teraz je celkom v pohode..

ninik

ahojky, moj maly ma tiez dojcensku chudokrvnost, ma ju od narodenia, najlepsim liekom je pestra strava, ja davam malemu hlavne spenat, pretlak so spagetami a vsetko co obsahuje zelezo.doktorka povedala, ze by mu to malo prejst, teraz bude mat maly rok.uzivame maltofer 2x6kv.
dufam, ze som aspon trosku pomohla.papa

kasz

Chcem sa spytat ake kvapky ste dostali na chudokrvnost, my sme tiez uzivali ked mal syncek 20 mesiacov asi 5 mesiacov a vsetky zubky sa mu rapidne zhorsili, teraz mame 3 roky a 3 mesiace a musia mu trhat zubky.

sasa121

Neviem, či už máte vyriešený problém s chudokrvnosťou, veľmi dobré výsledky sú s Poliami zelene od firmy FLP.Ak máš možnosť si ich zohnať, kúp,vásledok sa určite dostaví a okrem železa dostane bábo aj obrovské množstvo vitamínov, minetrálov.Ak nie, číslo 0908 958 599