tehotenstvo a slerosiss multiplex?

dcerka

mojej mame diagnostikovali diagnozu SM asi rok a pol pred mojim narodenim. lekari ju varovali pred moznym zhorsenim stavu, ale pre dieta sa rozhodla aj navzdory tomu.
stav sa jej skutocne zhorsil, co vsak nemuselo byt sposobene porodom, ale mnohokrat mi povedala, ako velmi jej to pomohlo psychicky.
je to mozno dvojsecna zbran, ale len matka vie, ake krasne je priviest na svet noveho cloviecika a co vsetko mu dokaze priniest.
myslim, ze som sa svojej mame stala velkou oporou a svoje rozhodnutie nikdy nemusela olutovat.
prajem vela stastia

zlata

editka urcite si si uz vela okolo tehotenstva a tvojho ochorenia precitala lebo ja v tych tvojich otazkach medzi riadkami vidim aj odpovede.stretla som sa s mamickami ktorym sa po porode choroba zhorsila ale videla som aj take ktore nemaju ziadne tazkosti.ty sa musis rozhodnut co kvoli babatku podstupis.ak mas okolo seba ludi ktorym doverujes a ktori ti pomozu v dobrom i zlom tak do toho chod.cele tehotenstvo mysli len na krasne veci a obavy vynechaj.drzim palce.

RNG

Podobne temy uz bezali, je tam plno informacii o inych-alternativnych pristupoch a iny nahlad mna autoimunne choroby, nez ma bezna lekarska komunita.

tina

nuz editka...to ti nezaruci nikto, ze po porode sa ti stav nezhorsi...to nikto nevie co bude... aj tak ti prajem vela stastia...