Atopicky ekzem

sumec1977

Ekzém nie je infekcia, ekzém určite nedostaneš dotykom a pod. Ak to niekto tvrdí , mal by vrátit diplom...
Budem mať 35 rokov a atop. ekzém mám od svojích 6-týždňov :-(
Ako dieťa som bol veľa krát hospital. kvôli tomu v nemocnici (na Mudroňovej). nepomáhalo nič, často mi to mokvalo, svrbelo, bolo to neznesitelné. Často som bol ofačovaný na rukách, nohách, chodil som málo von lebo sa mi smiali, nemohol som ísť do piesku, nemohol som sa kúpať v bazénoch a pod. Mal som zakázané citrusi, čokolády a čo ja viem ešte...
Neskôr ako 17-18 ročný som začal bicyklovať a to veľmi často, veľmi som túžil obliecť sa do krátkych cyklisťákov, no nedalo sa, nohy som mal doškrábané, mokvavé... Prišla zima a ja som stále veľmi túžil po krátkych nohaviciach, v tej dobe som začal natierať postihnuté miesta Flucinarom (kortikoid), môj stav sa neskutočne zlepšil a na jar som sa konečne preháňal v kratasoch. Ostali mi akurát také pigmentové fľaky, nevravím že nie je obdobie kedy sa ekzém opät neukáže ale s Flucinarom to viem zvládnut, len to treba mať pod kontrolou lebo je to silná mastička. Asi tak môj dojemný príbeh :-)

juka

ewa ma pravdu atopicky ekzem je dedicna choroba a nakazit sa nou neda. ja ho mam od detstva a uz som si tiez na nho zvykla.pouzivam rozne maste hlavne aby pokozka nebola sucha.Najnovsi mam SKIN CUP CREAM drahy ale vyborny pokozka sa mi vyhladila.

ewa

neda sa to dostat na kupalisku ani nikde inde. a doktorka ti asi klamala, alebo ti povedala ze mas kontaktny ekzem a ty si si to pomylila s atopickym, pretoze priznaky su rovnake, ale kedze vravis ze si to mala na slapach,a uz sa ti to vyliecilo, tak to bol kontaktny ekzem, moja sestra ho ma napriklad na prstovh na rukach,m tiez uz niekolko rokov a ma to take iste ako ja inde po celom tele, ale kedze to ma len na rukach a nie po celom tele a objavilo sa to nahle a mozno niekedy nahle ustupi, tak je to kontaktny ekzem. Ver mi, kazdopadne mozes byt rada ze si sa ho zbavila. ja som ten prvy prispevok pisala rano a pisala osm ze teraz to mam dobre, lebo beriem zinok a rpboiotika, ale neviem preco, z nicoho nic, sa mi dnes na obed vyhodil na tvari, plus kutiky, a vyeram hrozne, nemozem ist ani von.. ale to je asi z toho ze som si davala vcera masku na tvar..

nicoleta

vidíš takéto príznaky som mala aj ja.. a mala som atopický ekzem asi by mi to doktorka nepovedla a nemala som to po kom zdedit a da sa to a na kupalisku .. dostať skús po niekom.... vieš v sprchách..

ewa

tak v prvom rade, nikoleta, nemozes to dostat z kupaliska, lebo to nie je infekcna, nakazliva choroba, je to dedicna alebo vrodena choroba. a ak nezmizne v puberte tak je na 99% celozivotna, treba s a s tym len zmierit, ja mam 23 rokov a ekzem mam od narodenia, v lete je to kraasne, na jesen sa to zacne zhorsovat a v zime je to najhorsie. neprosiepvaju velmi velke teplotne vykyvy, napr. v zime ak mrzne a mam iba tenke pancucy alebo som uplne bez pancuch tak uz citim ze mam pokozku stiahnutu a zacne stipat a svrbiet. Tie zimy s najhorsie, fakt. treba si davat pozor na chlad. potom na mwchanicke drazdenie, nar. ked to mam na rukach nemozem nosit rukavice hocijake. dolezite je casto vysavat a vymienat úostelne pradlo lebo ekzem nema rad ani prach a roztoce. Z potravin mliecne vyrobky, citrusove plody, ale niekedy aj jablka a paradajky, cokolada a podobne, ja sa nijako zvlast neobmedzujem v jedle kvoli tomu, lebo som si uz na svoj problem zvykla ale ked ti to az tk vadi tak sksu drzat takuto dietu. No a v poslednej dobe beriem probiotika a zinok a pomaha to, pokozka sa mi zlepsila. Skus si nieco kupit v lekarni. Ku koznej chodim asi od 9 rokov, vzdy mi predpisuje to iste, jedine co pomaha su tabletky na alergie, specialny olej do kupela a vyborne telove mlieko na suchu pokozku Excipial. Inak mi dava aj rozne maste a kremy ak to mam v zime zhorsene, no ale ako vravim vyliecit uplne sa to neda. Jedine ze si zvyknes.. Este pomaha aj morska sol, takze ist na cele leto k moru a je to parada :) ale kto na to ma ze? alebo mozes skusit alternaivnu medicinu alebo nejake drahsie pripravky a postupy, napr. vyhladaj si na nete centrum Tomesa, o ekzeme najdes toho vela. keby nieco tak sa opytaj aj mna. Ja uz s tou chorobou nebojujem, ale snazim sa ju bra ako sucast mojej osobnosti a osoby a iba miernim jej priznaky, lebo to je jedine co mozem robit

nicoleta

ahoj ja som mala tiež atopický ekzem .. na nohách . šlapach.... a dostala som to na kupalisku ked som mala 5 rokov... mne doktorka nezakazovala.. nič vo strave to som mohla všetko .. len mi povedala že je to neviliečitelné.. a ked tak ličba na niekoľko rokov .. ale ked osm bola taká mladá tak sa mi to mohlo upraviť .. v puberte a je mi 16 a asi tak v 14 ked osm vchádzala ... do puberty tak mi to ustúpilo a nemám ten ekzem.. len viem že som si stále mazala nohy.. všeliakými kremmi... niekedy som v noci nespala.. boooo ma to svrbelo.. raz štipalo čo som mala takú popraskanú kožu. až do mesa.... ach .. ale to je za mnu držím ti palce.. pa

71gloria

Ešte možeš skúsiť homeopatický liek Hepeel, ktorý sa používa pri funkčných poruchách pečene aj na povzbudenie pečene vedúce k odstráneniu škodlivín pri ekzémoch