Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

RNG

zeleny jacmen alebo stava z neho lyofilizovana(tj susena v zmrznutom stave=freeze dried), za studena rozdrvena spirulina a chlorella,ba i kelp su vzacne zdroje roznych potrebnych latok pre telo a maju detoxifikacne ucinky(odmorovanie). Pouzitie je siroke-od cistenia pleti po regeneraciu vnutornych organov. Bohaty obsah enzymov, karotenoidov, mineralov v absorbovatelnej forme by malo byt kazdemu prospesne na udrzbu. Len ceny musia zist dole na znesitelnu hladinu, porovnatelnu s inymi potravinami.;

adriana

Viete mi prosim povedat, kde sa da kupit riasa Chlorella a tento jacmen? Prosim poslite mi email na adryanna@centrum.sk Dakujeeeeeeeeeeeem

Alternativa

Pri vybere produktu si treba preverit technologiu spracovania, kontrolu produktu a s tym spojenu kvalitu. Napr. lacnejsie produkty su vysuseny jacmen, nasledne rozdrveny a distribuuje sa bud ako prasok alebo tablety. Cize hmotnost prasku je nie cista vyziva, ale obsahuje znacny podiel vlakniny. Co by nebolo zle, keby : vlaknina trav je pomerne tazko clovekom stravitelna a viaze urcity podiel vyzivy. Cize vobec neodporucam takyto produkt pri traviacich problemoch, pre starsich, pre deti, pre chorych. Drahsie produkty su vylisovana stava z listkov, susena rychlo pri 31 oC, cim sa zachova plna vyzivova hodnota stavy.

Alternativa

Tuto temu som zakladala, ked som mala zeleny jacmen nastudovany a poznala som ucinky zloziek, ktore obsahuje. Chcela som skusenosti od pravidelnych uzivatelov, zo zivota. Dnes ich mam na rozdavanie :D, kedze moji najblizsi i vzdialenejsi znami pravidelne konzumuju zelenu vyzivu. Vysledky su vyrazne, pozitivne a vsetci zotrvavaju na piti jacmena a jedeni chlorelly dalej. Jacmen obsahuje napr. vyse 20 znamych zivych enzymov, ktore su tiez spoluzodpovedne za nas metabolizmus. Ak nam cosi vo vyzive chyba, tak sa telo moze dostat do extremov, aj metabolizmus - priberame, alebo sme vychudnuti. Cize ja by som urcite netvrdila, ze jacmen nedokaze pomoct pribrat. Ak organizmus dostane potrebnu vyzivu, sam sa da do rovnovahy a o to ide - byt tak uplne prirodzene zdravy.

stany

Chcela by som sa spytat, ci pomaha ten zeleny jacmen aj pri naberani hmotnosti, trpim totiz podvahou a velmi rada by som pribrala.