Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

alenka

Ahoj RNG,

nuz tie pripravky co si tam dal ten odkaz, su v Amerike, takze je to dost nerealne aby som si to tam kupovala... Vsak nekupujem ani benzin v Amerike, lebo je to tam lacnejsie ;)

Zeleny jacmen obsahuje aj enzymy, a ziviny su tam v prirodzenej forme, takze vstrebatelnost je tam vyssia ako v pripade umelych vitaminov... A hlavna sila tejto stavy je aj tak v harmonizacii acidobazickej rovnovahy...

Ak hlada niekto vysoko koncentrovanu susenu stavu tak si myslim ze tu kupi kvalitnu, bez travnej vlakniny, a za dobru 'slovensku' cenu.

-odkaz odstránený-

Ja mam s tym dobre skusenosti...

RNG

alenka, treba si ten clanok dobre precitat a zistis, ze na vitamin C zelezo, horcik, vapnik a ine bezne ziviny je stava zo zeleneho jacmene priserne draha.
Takze by sa tam skor malo hovorit o zivinach, ktore z beznej stravy alebo ovela lacnejsich doplnkov nedostaneme.
Na top by sa mala ta reklama sustredit.
Podobna argumentacia plati aj napr na aloe vera.

Inac naozaj mlade listky jacmena(a inych travin, ako razi, psenice, alfalfy, ktore maju dost podobne zlozenia)su 10-15 cm dlhe, pri dlhsich ich uz nemozeme nazyvat celkom "mlade".

Este na margo tych cien,, uznam ze dovoz nie je lacny a casto az ztrojnasobni ceny(preprava, dane, ziskova marza) ale zda sa mi, ze su tie uvedene ceny absurdne vysoke, pozri napr
-odkaz odstránený-

zuza

stava nie je na travenie taka dobra ako mlete listy, stava neobshuje vlakninu, ktora je pre travenie a precistenie organizmu nevyhnutna. Aj Laco aj Alenka ma pravdu... Podla mna ta lacova je lepsie pre tych ktori chcu schdnut, lebo vylepsuje travenie , JA jem kazde rano lacov jacmen a uz sa citim lepsie po 1 mes. som schudla 3 kg , takze pomaha :)

alenka

Laco, tych 250 Sk za 75g, je vela... Totiz to co ja kupujem je vysoko koncentrovana susena stava a je minimalne 5x koncentrovanejsia ako ten tvoj jacmen, ktory predpokladam su iba zomlete susene listy. Tu sa mozes viac docitat:

-odkaz odstránený-

Teraz maju aj mensie 100g balenie za 790Sk, ked to preratam na tu 5x vyssiu koncentraciu, tak mam 100g za nejakych 160Sk ;)

laco

Ak máte záujem o zelený jačmeň, napíšte mail na aleva@salamon.sk
ZELENÝ JAČMEŇ 75g / balenie - prírodný produkt

Posielam na dobierku.
Cena 250Sk/bal.
Poštovné dohodou.

alenka

Ahoj Linda. Pravdaze mozes uzivat jacmen aj ked si chuda. Ved to nie je ziadny zazracny prasok na chudnutie, ale velmi bohaty zdroj vitaminov, mineralnych latok, enzymov, bielkovin atd. Tu to je pekne rozpisane -odkaz odstránený-

ja mam jacmen od nich a som spokojna. Pravdaze dnes zeleny jacmen sa uz da kupit hocikde, ale nie je kvalita ako kvalita.

pre marlenka21

po mesiaci nám povieš že je to somarina, pretože účinky sa prejavia po min. 2 mesiacoch užívania. Z vlastnej skúsenosti. Pri užívani prírodných preparátov sú účinky viditeľné po dlhšej dobe.